Dítě a expartnerka

Anonymní
26.5.16 21:22

Dítě a expartnerka

Ahoj, prosím o anonym, citlivé téma…

Chci se zeptat, jestli někdo řešíte situaci, kdy čekáte s partnerem, který má z předchozího vztahu 2 děti, miminko? Respektive tedy jak se k tomu postavila ex? Ex dříve naváděla děti proti mě, teď je delší dobu klid (jsme spolu 6 let, začali jsme spolu ještě za jeho manželství, ale už byli v rozvodovém řízení a x měsíců žili odděleně), ale nevím, jak se postaví k tomu, že otec dětí bude mít další… Bojím se, že bude žárlit a začne navádět přímo proti miminku, že táta cpe peníze do něj, už je nemá rád a podobně…

Máte někdo zkušenost? Partner tvrdí, že už od ní bude klid a že tohle by si nedovolila. Co vy? Díky za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

49236
26.5.16 22:03
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o anonym, citlivé téma…

Chci se zeptat, jestli někdo řešíte situaci, kdy čekáte s partnerem, který má z předchozího vztahu 2 děti, miminko? Respektive tedy jak se k tomu postavila ex? Ex dříve naváděla děti proti mě, teď je delší dobu klid (jsme spolu 6 let, začali jsme spolu ještě za jeho manželství, ale už byli v rozvodovém řízení a x měsíců žili odděleně), ale nevím, jak se postaví k tomu, že otec dětí bude mít další… Bojím se, že bude žárlit a začne navádět přímo proti miminku, že táta cpe peníze do něj, už je nemá rád a podobně…

Máte někdo zkušenost? Partner tvrdí, že už od ní bude klid a že tohle by si nedovolila. Co vy? Díky za reakce.

kdyby kdyby kdyby… neznáme ji ani tebe.. je těžké něco radit.. zatím to co píšeš je snůška domněnek.. nepředjímej událostem a řeš věci až nastanou, bude se ti lépe dýchat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2549
26.5.16 22:13

Jsem s partnerem 5 let, máme spolu 3,5letou dceru. Z prvního manželství má dvě dcery 18 a 16 a pak ze vztahu 7letou dceru. Momentálně čekáme druhé společné. Bývalá manželka (máma těch dvou), hrůza. Holky proti tátovi poštvala. Půl roku po narození naší dcery to bylo dobrý, holky jezdily všechny tři, na ségru se těšily, měly rády. Po půl roce přišel zlom, najednou ty dvě zpřetrhaly všechny kontakty (i s prarodičema, tetou a brantrancema a sestřenkama), přestaly jezdit. Že se maminka pro ně obětovala, že s nima zůstala sama, ale tatínek si založil novou rodinu apod. S tou sedmiletou - když se to její máma dozvěděla, taky bylo chvíli zle, ale ta si našla potom nového přítele, má s ním také dítko, chlapečka a přišlo mi, že pak i byla vděčná, že jsme její dceru připravili i na příchod jejího dítka. Tahle sedmiletá jezdí pravidelně, bereme ji na společnou dovolenou, prázdniny tu tráví tak půl na půl a holky se milují. Na mimčo se malá moc těší, pusinkuje mi bříško :mrgreen: To, že čekáme další matka od těch dvou starších netuší, netuší to ani dcery, protože u nás od vánoc nebyly(Odjely za šílených scén, starší prohlásila, že za tátou jezdit nechce, mladší by jezdila, ale máti jí nepustí). Matka té sedmileté to ví, přeje mě i přítelovi, ať máme kluka :mrgreen: Takže s tou je to dál dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10862
26.5.16 22:28

Mám to tak.
Velké děti už byly velké, takže si to celkem přebraly samy.
Ex se to zřejmě nelíbilo, ale detaily jsem se na vlastní žádost nedozvídala.
Myslím, že tvůj muž je přehnaný optimista - většinou ženská rozdejchá, když chlap odejde za jinou, ale když si s ní pořídí rodinu (a navíc je spokojený), tak je to dost velká rána. Zvlášť, pokud je sama. Málokterá to ustojí bez ztráty kytičky. Ale třeba bude vaše ex výjimka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
27.5.16 08:29
@Anonymní píše:

můj ex mi popřál hodně štěstí, zdravé dítě, chlapova exka poslala dárek když se malý narodil.. né, nemáme fajné vztahy, můj chlap nesnese mého ex atd, ovšem nikdo nikoho nenaváděl, děcka máme stále dál dle „rozpisu“, krom nejstaršího (24), mají s mrnětem bezva vztah…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.16 09:51

Zakladatelka

Holky, děkuji za reakce… Ex je právě sama a je hodně závistivá a žárlí, že mě mají děti rády, místo aby byla ráda, že je o ně postaráno a dobře :-). Ale fakt po teď delší době klidu, tuším od Vánoc, kdy ji to asi přestalo bavit, čekám opět bouřlivé reakce. Chlap si taky myslím, že je to spíš jeho přání :mrgreen: Jinak asi je fakt, podle jedné reakce tady, že to nemá cenu řešit a zabývat se tím, buď bude a nebo nebude navádět, pak to začnu řešit. Třeba nebude co, děcka se těší (10 a 9 let) a možná opravdu neklesne tak hluboko, aby štvala děti proti dítěti :).

Jinak vám všem děkuji za reakce, už jsem si připadala jak mimoň, partner sice říkal, že se nad ni mám povznést, ale člověka to přeci jen trochu mrzí :).

Zachovávám anonym kvůli mimi. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
28129
27.5.16 11:19
@Anonymní píše:

Neřeš, nevíš jak to bude. Až se dítě narodí, uvidíš, zda bude třeba něco řešit. takhle se jen proti exmanželce nabudíš, a zbytečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.16 13:57

Ahoj, mám mírně podobnou situaci. S přítelem čekám naše společné mimčo, jsme spolu 8 let. S bývalou manželkou má 10-letou dceru. Dcera dřív nechtěla o mimču ani slyšet. Dokonce nám zakazovala, abychom mimčo někdy měli. teď tuto informaci nějak vzala/ vstřebala, protože její teta má taky čerstvě mimčo, tak její rodina o tom asi hodně mluvila, když se sešli. Až se malej narodí, nevím jak to přijme. S ex má přítel dobrý vztah, jezdím s ním vracet dítě i já. Co jsem ale teď vypozorovala, tak je, že si ex začíná stěžovat na peníze, kolik musí toho ještě zaplatit apod. + holka k nám taky jezdí s nadsázkou řeknu se seznamem, co jí máme všechno pořídit :? No jak říkám, uvidím, jaké to bude, až se prcek narodí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.5.16 19:48
@Anonymní píše:
Ahoj, mám mírně podobnou situaci. S přítelem čekám naše společné mimčo, jsme spolu 8 let. S bývalou manželkou má 10-letou dceru. Dcera dřív nechtěla o mimču ani slyšet. Dokonce nám zakazovala, abychom mimčo někdy měli. teď tuto informaci nějak vzala/ vstřebala, protože její teta má taky čerstvě mimčo, tak její rodina o tom asi hodně mluvila, když se sešli. Až se malej narodí, nevím jak to přijme. S ex má přítel dobrý vztah, jezdím s ním vracet dítě i já. Co jsem ale teď vypozorovala, tak je, že si ex začíná stěžovat na peníze, kolik musí toho ještě zaplatit apod. + holka k nám taky jezdí s nadsázkou řeknu se seznamem, co jí máme všechno pořídit :? No jak říkám, uvidím, jaké to bude, až se prcek narodí.

to znám velmi dobře, ale naštěstí jsem to utnula, ráda jim nakoupím, ale nejsem automat na peníze. Děckám jsem to vysvětlila a je klid. My totiž ex platíme její dluhy, takže myslím, že se staráme dost. A právě až to přijde, tak čekám, že bude nutně potřebovat prašule navíc :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama