Manželství - takhle přece ne

Anonymní
26.5.16 18:18

takhle přece ne

Ahoj všem, mám otázku na všechny, které máte s partnerem trable i ty spokojené. Vpondělí po práci šel na pivo do sedmi, dělá do pěti. v uterý přijel v osum autem, nepil, ani neřekl kde byl, ve středu přišel po praci cca o pul šesté dal si pivo venku, dnes mám tento tyden ranní vstávám brzo o čtvrt na pet, volal jestli pujdem všichni na pivo, řekla jsem že ne jsem unavená a budu chystat malé večeři i jemu samozřejmě. zitra je pátek nic řešit nemíním chci si po týdnu spočnout, ale takhle je o pořád, máme semiletou dceru nejsme manželé. takhle se mi to nelíbí, a když něco řeknu zavře dveře a jde pryč. vydrží se nebavit i týden, pak se zase bavíme do doby než není po jeho. neřve, nehádáme se, ale je tam takové napětí mě to vyčerpává. chci aby se zeptal jak bylo v práci, jak ses mela, dal mi pusu…ach joooo.je to nijak řešitelné s takovýma chlapama :nevim: A poprosím anonymně je to citlivé, dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17669
26.5.16 18:22
@Anonymní píše:
Ahoj všem, mám otázku na všechny, které máte s partnerem trable i ty spokojené. Vpondělí po práci šel na pivo do sedmi, dělá do pěti. v uterý přijel v osum autem, nepil, ani neřekl kde byl, ve středu přišel po praci cca o pul šesté dal si pivo venku, dnes mám tento tyden ranní vstávám brzo o čtvrt na pet, volal jestli pujdem všichni na pivo, řekla jsem že ne jsem unavená a budu chystat malé večeři i jemu samozřejmě. zitra je pátek nic řešit nemíním chci si po týdnu spočnout, ale takhle je o pořád, máme semiletou dceru nejsme manželé. takhle se mi to nelíbí, a když něco řeknu zavře dveře a jde pryč. vydrží se nebavit i týden, pak se zase bavíme do doby než není po jeho. neřve, nehádáme se, ale je tam takové napětí mě to vyčerpává. chci aby se zeptal jak bylo v práci, jak ses mela, dal mi pusu…ach joooo.je to nijak řešitelné s takovýma chlapama :nevim: A poprosím anonymně je to citlivé, dekuji

Zavři dveře a jdi na pár hodin pryč. Co chceš jiného dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3314
26.5.16 18:24
@Anonymní píše:
Ahoj všem, mám otázku na všechny, které máte s partnerem trable i ty spokojené. Vpondělí po práci šel na pivo do sedmi, dělá do pěti. v uterý přijel v osum autem, nepil, ani neřekl kde byl, ve středu přišel po praci cca o pul šesté dal si pivo venku, dnes mám tento tyden ranní vstávám brzo o čtvrt na pet, volal jestli pujdem všichni na pivo, řekla jsem že ne jsem unavená a budu chystat malé večeři i jemu samozřejmě. zitra je pátek nic řešit nemíním chci si po týdnu spočnout, ale takhle je o pořád, máme semiletou dceru nejsme manželé. takhle se mi to nelíbí, a když něco řeknu zavře dveře a jde pryč. vydrží se nebavit i týden, pak se zase bavíme do doby než není po jeho. neřve, nehádáme se, ale je tam takové napětí mě to vyčerpává. chci aby se zeptal jak bylo v práci, jak ses mela, dal mi pusu…ach joooo.je to nijak řešitelné s takovýma chlapama :nevim: A poprosím anonymně je to citlivé, dekuji

A chodíte spolu někam občas posedět?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4993
26.5.16 18:25

Jestli je to takhle pořád tak je to dost smutný. Asi si myslí, že tě má jistou a není potřeba se snažit. Nebo tě má u zadele a je mu to jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22707
26.5.16 18:31

A jak trávíte společný čas? Máte vůbec nějaký? Jak dlouho už to takhle je. To by mě taky ubíjelo, ale podle toho, co píšeš, to nebude chvilková záležitost.
A kdyby jsi přišla se společným programem, co on na to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
795
26.5.16 18:32

Ja jsem to moc nepochopila… Pokud má zájem ať jdeš na pivo s ním tak v čem je problém? Buď ráda že má zájem si vyrazit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
26.5.16 18:37
@zuzka131313 píše:
Ja jsem to moc nepochopila… Pokud má zájem ať jdeš na pivo s ním tak v čem je problém? Buď ráda že má zájem si vyrazit..

Že by v té sedmileté dceři? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3314
26.5.16 18:40

Na mě je to moc všeobecne napsane, neni jasne jak travite cas jako rodina a ani jak ho travite treba jen spolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8465
26.5.16 18:46

@WaIl
Ta by snad doma měla hodinu sama vydržet. A navíc může jít s nimi na sodovku třeba.

Já chápu frustraci zakladatelky, mně by se nelíbil chlap, který je věčně po práci v hospodě, i když třeba moc nepopíjí.
Ale pokud jí jde o to povídání, tak když má zájem jít sní, tak by spolu v hospodě mlčeli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
26.5.16 18:50

Promluvila bych si s partnerem, jak se cítím a řekla bych mu, co se mi nelíbí a jak bych si to představovala. Řekla bych mu, že mě mrzí, že spolu netrávíme více času… Vy sama víte, co byste chtěla. Ale určitě bych mu nechala nějakou volnost, aby se necítil svázán. Přeju ať Vám to klape a ať jste spolu šťastní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
26.5.16 18:55
@Anonymní píše:

tak evidentne vas vztah spadnul do jakéhosi stereotypu a nijak ho neobohacujete takze se jeden na druhého netesite a berete to jako samozrejmost vyprchala laska ucta a vzajemna tolerance - nekoupi ti kytku nerekne ti jak ti to sluší atd proste ho nebavíš a nestojíš mu ani za pokec a nejhorsi je ze to zacne vnimat a odnášet vase dcera takze bud spolu zacnete komunikovat a něco s tim udelate aby jsi zjistila kde je zakopanej pes nebo vedle sebe budete jen prezivat a je jen otázka casu nez s tim jeden z vas sekne nebo si najde milence ci milenku ;) kdyby nebylo dite byly by jste ještě spolu? ;) a jaky mate třebas sex? je vse ok?

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
26.5.16 19:03

O víkendu jsme třeba na kolech, ale přes týden to je bída. mm zavedený nijaký režim, a když jsem unavená z práce jsem ráda, že udelam večeri a jsem doma, on by rád nekam do zahrádky apod.,myslel jít jí s dcerou na sodovku, že tam přijdou známí…ale to že dnes zavolal je výjimečně radej jde po práci sám, a už i kvůli tomu s mi to nelíbí. nebude na tohle téma diskutovat, zavolal zavolal, chtěl nás vytáhnout ven chtěl, tak on nevidí v ničem problém…nechápe, že brzo ráno vstávám, večeře se sama nenachystá, jsem zdoblá po raním vstávání, více méně jsem rodinný typ, on je opak, i když se o víkendu snaží. třeba minulý víkend obota -byli jsme na kolech, neděle jsem říkala udelám obed a pojedu s malou k našim na zahradu, on chtěl opet na kole, by mohl sednout na pivko…nakonec se mu samotnému nechtělo, a jel taky s námi, ale sedel a nudil se.ted jsme s dcerou povečereli a on nikde

• Nahlásit
  • Citovat
13291
26.5.16 19:56
@Kobliha51 píše:
Zavři dveře a jdi na pár hodin pryč. Co chceš jiného dělat?

A nebo zavri dvere a jdi na par dni pryc. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13291
26.5.16 19:58
@zuzka131313 píše:

Tak treba ja vstavat ve ctyri rano, tak muj hlavni problem by asi byl v tom, ze bych proste v osm vecer odpadla unavou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
26.5.16 20:01

Nemám to doma úplně stejné ale v něčem je přítel podobný.

Po práci si tak obden chce jít sednout na chvíli s kamarády (ano, taky skoro nepije, opilý nikdy nepřišel a vrací se rozumně časově) a když má volno, tak půlku dní tráví v posteli nebo u PC aby se odreagoval a se mnou tolik nekomunikuje.

Ze začátku mi to hrozně vadilo a připadala jsem si hrozně odstrčená ale je pravda, že když jsem si promluvila s kamarádkama tak všechny, které mají přítele co má nějak náročnější práci náročnější na myšlení a psychiku pak potřebují na chvilku vypnout. A tak jsem se rozhodla to zkusit postupně tolerovat.

Promluvila jsem si s ním, vysvětlila mu, že se cítím odstrčená ale zároveň jsem i vysvětlila, že chápu, že se potřebuje trochu odreagovat a zkusili jsme vymyslet nějaký kompromis.
Nakonec jsme dospěli k tomu, že vždy jeden z jeho volných dnů si udělá volný pro mě, druhý má na odpočinek. a z pracovních dnů se snaží aby rovnoměrně vyvážil čas mezi mnou a kamarádama. Prostě oba jsme trochu ustoupily a je to. Možná by to pomohlo i u tebe. Víš, jedou program „po jeho“ jednou program podle tebe, někdy víc přizpůsobit pro malou, někdy naopak třeba malé zajistit hlídání a třeba pro něj i vymyslet nějakou dospělejší zábavu ;) třeba by měl taky větší chuť s tebou trávit čas… ;)

My teda ještě mimčo nemáme ale jsem těhotná a musím být na rizikovém doma, takže jsem dost vynervovaná, jak jsem pořád zavřená XD

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama