Dítě chce být neustále s babičkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 20:29
Dítě chce být neustále s babičkou

Poprosím anonym, pro mě citlivé téma :oops:
Už jsem tak nějak bezradná a tak poprosím o názor vás ostatní zkušenější.
Bydlíme s manželem a dvouletým synem v domku který je dvougenerační. V druhé části bydlí tchýně, máme každý vlastní vchod a společnou zahradu.
Poslední dobou syn chce být neustále u babičky. Ráno jen co vstane, už je u dveří obouvá si boty a hystericky brečí, že chce k babičce. Když mu chci dát jíst chce od babičky, uspávat u babičky. Prostě jak jsme doma neustále slyším babí babí a se mnou nechce vůbec být.
Když jsme někde mimo, kde není v dosahu babička tak je v pohodě a skoro si na ni nevzpomene.
Doma se mu věnuju, pomáhá mi se vším co dělám, hrajeme si, malujeme, blbneme ale asi je to málo a prostě nevím proč, u babičky je radši. Když jdeme ven na zahrádku na, tak během chvíle je u jejich dveří a brečí, že chce k ní. Mě už to mrzí a nevím jak to řešit. Nechci vnuka babičce upírat, ale nemůže tam prostě trávit celý den, když není potřeba hlídání. Jsem sobec když mě tohle trápí? Nebo to mám nechat být? Přijde mi, že roli mámy má u nás babička. S tou chce dělat všechno a se mnou nic. :,( Když tohle řeknu manželovi tak mi řekne, že mě chápe ale co má dělat, že babičku vystěhovat nemůže. Což vím, je to nesmysl :) Co byste holky řádily. Nebo má některá zkušenost.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
e008
Závislačka 3521 příspěvků 31 inzerátů 19.08.19 20:34

Je to obdobi, pokud to babicce nevadi, neresila bych.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 20:36

@e008 Babičce to nevadí, ta je v sedmém nebi, že se má o koho starat. To jen já jsem z toho špatná.

Pidulka1991
Závislačka 3990 příspěvků 19.08.19 20:39

Chápu tě, dcera taky miluje babičku a to ani nebydlím sppolu :roll:… Babca je nadšená, tak si užívám klidu a čekám kdy to přejde… Doma je to primárně tatínek… Když je bolistka, tak pak maminka :lol:

Jana206
Nadpozemská drbna 28574 příspěvků 19.08.19 20:39

Mě by to vadilo. Je to jeden z důvodů, proc bych nechtěla bydlet v dvougeneracnim domě. Nedavala bych ho tam a rikala bych, že babi není doma. Snazila se dítě zabavit jinak. Podle mě ty mantinely ale měly být dany od zacatku, potom by se nestalo to, ze dvouleté dítě, sotva vstane, letí k babičce. A rve, kdyz mu to není dovoleno.

marketak5
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 19.08.19 20:40

Nechala bych ho, on se nabazi a bude klid, zvlášť když to babičce nevadí. Spíš jestli máte stejně výchovné principy

Jana206
Nadpozemská drbna 28574 příspěvků 19.08.19 20:41
@Anonymní píše:
@e008 Babičce to nevadí, ta je v sedmém nebi, že se má o koho starat. To jen já jsem z toho špatná.

To je taky špatně. Mela by chápat, že chces a potřebuješ být se svým synem sama a respektovat vase soukromí. Neplést se do toho a být k dispozici jen v predem urceny cas, treba odpolední káva a společný pobyt na zahradě.

Bábrdl
Generální žvanilka 24607 příspěvků 19.08.19 20:42
@Jana206 píše:
Mě by to vadilo. Je to jeden z důvodů, proc bych nechtěla bydlet v dvougeneracnim domě. Nedavala bych ho tam a rikala bych, že babi není doma. Snazila se dítě zabavit jinak. Podle mě ty mantinely ale měly být dany od zacatku, potom by se nestalo to, ze dvouleté dítě, sotva vstane, letí k babičce. A rve, kdyz mu to není dovoleno.

Tím mu bude leda vzácnější a víc ji bude chtít :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 20:42

No, to mi povidej. Bydlime s moji matkou, ta mi pomaha, vyzvedava ho ze skoly atd. Uz jsem s ni probirala, jestli je nutne, aby s nim vedla debaty o rodine- mysleno vzdelani na tema stridava pece, otci, kdo je kdo atd, ze bych mu taky rada nejake hodnoty nabidla. Nastesti mu aspon prestala kupovat hadry, ale bylo potreba nekolik obrich scen vcetne zadosti o vraceni jiz koupenych :roll: proste jsem mela pocit, ze si hoji materske pudy a me absolutne nerespektuje:roll: jo a nejvic sokujici bylo, ze k ni pry chodi plakat, jaka jsem na nej zla a ona mu vysvetluje, ze to tak nemyslim, to mi vmetla pri jedne hádce :roll:

Neni to uplne to same, ale chapu, jak ti je

danca6
Kecalka 377 příspěvků 19.08.19 20:45

Nebuď, buď ráda, že má takovou prima babičku, někdo to štěstí nemá ;) Já svou babičku taky tak zbožňovala, moc mě toho naučila :hug: A neboj, maminku má jen jednu a moc dobře to ví :srdce: :srdce: Užívej si, že máš chvilku pro sebe ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 20:46

@Jana206 Jo ty mantinely padly, když jsem Lítala po doktorech a týden byla v nemocnici a byl u ní často. Zvykl si na to.

Jana206
Nadpozemská drbna 28574 příspěvků 19.08.19 20:46
@Bábrdl píše:
Tím mu bude leda vzácnější a víc ji bude chtít :nevim:

A to by sis nechala nicit vztah se svým ditetem, nemožnost být s ním sama, mít treba vlastní program mimo? To bys decko hned ráno dala k babičce? :nevim: Já ve dvougeneracnim neziju, ale lidi, kteří tak žijí, moji známí, to tak mají domluvené. Odpoledni kafe, spolecne odpoledne na zahrade, kdyz není nic jiného v plánu. Pokud dítě chce jít k babicce jindy, tak ona musí být taky zajedno a posílat dítě k rodičům, že má práci. Ne být v sedmem nebi, že se má o koho starat a dávat to najevo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 20:48

@danca6 To mi manžel taky říkal. Jen mám prostě strach, aby ho víc nevychovával babička než já. Ale asi to moc hrotím no :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 20:48

Nemám radu, co s tím, ale my to máme úplně stejně, jen s tím rozdílem, že roli babičky hraje strýc, který nemá své děti a bydlí vedle. úplně to samé, už od rána chce jít tam, když řeknu ne, tak brečí, nevím co s tím, protože se to vyřešit prostě nedá, odstěhovat ho nemůžeme. takže čekám prostě až ho to přejde, doufám, že je to jen období. ale je to nepříjemné, pro mě jako pro matku, ale i celkově to neustále řešit. přitom syna bavím neustále, výlety, hry, opravdu se mu snažím věnovat - má tři roky.

Jana206
Nadpozemská drbna 28574 příspěvků 19.08.19 20:50
@Anonymní píše:
@Jana206 Jo ty mantinely padly, když jsem Lítala po doktorech a týden byla v nemocnici a byl u ní často. Zvykl si na to.

Tak bude muset probehnout odvykacka, program co nejvíc mimo domov, babička není.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama