Dítě hned po škole

29
27.5.16 10:06

Dítě hned po škole

Ahoj holky,
s přítelem se budeme v srpnu brát a pak bychom chtěli dítě.
Mě je 23, příteli 28 a o dětech mi mluví už 3 roky..
Jenže od září mi začíná poslední rok studia VOŠ a přítel vymyslel, že tedy začneme zkoušet od Vánoc a uvidíme co bude..ale já mám strach, když budu mít dítě hned po škole, tudíž nebudu pracovat, nebudu mít žádnou praxi (jen tu školní), tak aby mě po mateřské někde zaměstnali.
Teď tedy rok brigádně na DPČ pracuji v Lidlu, ale celý život to opravdu dělat nechci (i když jsem v naší filiálce vážně spokojená, mám na studenta krásný plat a podmínky jsou také super). Na druhou stranu si chci po VOŠ dodělat rok Bc. (to už ale dálkově) a pak když mi to půjde, tak třeba i Ing…
Nárok na mateřskou bych samozřejmě neměla, přítel vymyslel, že by to šlo na něj.
Ale k dotazu…chci se zeptat, měla jste to některá takhle? A jak jste se pak chytly na trhu práce? Přítel tvrdí, že když vyjdu z mateřské a za tu si dodělám i toho Ing, tak prý nebudu mít problém, že jde o titul…
Studuji Veřejnou správu

Přemýšleli jsme tedy i odložení dětí, prozatím, ale tam je ten problém, že dostuduji ve 24 letech, příteli bude 29, pak bych alespoň 2 roky pracovala, možná by bylo lepší déle, takže třeba 3, to mi bude 27, příteli 32 a to už mi prostě přijde pozdě na první a jemu taky :( Ach jo, zkomplikovala jsem si to dobře, že jsem přešla na jinou školu…
Takže přemýšlím, co jestli kariéru nebo dítě…Rodinu si přejeme moc oba, jenže jak to udělat? :( Jsme bezradná a čím více se blíží svatba, tím prostě nevím a přemýšlím nad tím denně..ještě bych měla dodat, že přítel bere 40 hrubého, takže se nemáme špatně a po finanční stránce bychom to zvládli..jen mi jde o mou budoucnost…

Věřím, že nám to vyjde, ale kdyby náhodou ne, tak nechci zůstat sama s dítětem a mít se špatně…jako zůstala mamka se mnou a měli jsme 10 000,– na všechno…to pro svoje děti prostě nechci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2034
27.5.16 10:11

Já měla první dítě v 28 a nemyslím si, že je to pozdě… mám aspon krátkou praxi v oboru, takže asi tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
27.5.16 10:17

A ta práce, „někde“ je jaká? Máš nějakou vysněnou pracovní pozici?

Však pracovat můžeš i při mateřské, když budeš mít hlídání nebo potom školku.

A myslím si, že pokud budeš šikovná a cílevědomá, tak práci si po mateřský najdeš s přehledem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1145
27.5.16 10:21

No pokud chceš ještě vlastně cca 4 roky studovat a myslíš, že u toho zvládneš dítě, tak na nic nečekej a ideálně až půjdeš do práce, malé půjde do školky. Nebo běž teď do práce, rok dva něco vydělej, získej praxi, pak si můžeš dodělat školu u dítěte také, ale co vím z okolí i od studentek z naší VŠ, je to náročné a ne každá to dá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2329
27.5.16 10:24

To je asi otázkou priorit ;) Já osobně bych volila miminko po škole, ten rok/dva praxe by pro tebe podle mě neměl tak velký vliv na budoucí kariéru. Já teda dostudovala ve 21, dva roky jsem pracovala a teď sem doma na mateřské s 5-ti měsíčním synkem :) Nás brzdila jen koupě bytu. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7499
27.5.16 10:24

Já to měla přesně tak, jak plánuje tvůj přítel. A chtěla jsem to tak. V posledním ročníku VŠ jsme se začali snažit a půl roku po státnicích ve 23 letech se mi narodil první syn. Sice jsem nikdy nepracovala, ale myslím, že po dětech se něco najde, často je to o známostech. A když se nenajde něco přijatelného hned, najde se později… Hlavní pro mě je, že jsem stihla děti do třicítky, že na ně mám sílu, energii, že jsem jim věkově relativně blízko.. a až odrostou, bude doufám ještě spoustu elánu na další aktivity zase ve dvou, případně budu mít dost energie na vnoučata.. Teď si ta léta s dětmi užívám a chci s nimi být do nejdéle, nikdo už ten čas nevrátí a hlavně pro děti je to jedině k dobru. No prostě pokud už se cítíš na dítě a máš podobné představy jako já, kvůli práci bych to neodkládala. Není zaručené, že si teď najdeš místo a za několik let se do něj vrátíš. Třeba se pak budeš chtít věnovat úplně něčemu jinému nebo se naskytne jiná příležitost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
27.5.16 10:26

Ahoj, já teda neměla komplikaci s vysokou a něco odmakáno mám, ale věk máme stejný, čekáme s manželem druhé a zrovna naše sféra je ta, kdy se dá hezky pracovat i při mateřské z domova :mavam: Stejně jako si můžeš dálkově udělat titul, znám několik slečen co to takhle udělaly.. :-) Pokud pudy velí, že je prostě teď ten čas a víš, že strádat nebudete a chceš mít jen bokem jistotu, že kdyby náhodou něco, tak jsi soběstačná finančně apod, tak to jde vymyslet různými způsoby.. :)Můžeš si udělat malou praxi ještě při mateřské, když bude moct dítko už do školky, nebo když budeš mít hlídání.. :-) Takže je jen otázka pro tebe co chceš ty, jestli chceš být teď máma a i tobě pudy velí, že je ten správný čas na dítě, nebo zda raději posečkat.. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
349
27.5.16 10:28

Ahoj, já to takto neměla, ale moje setra jo. Po SŠ šla na jazykovku, po ní přišlo první a za 16 m druhé :-). Pracovala pouze brigádně u školy. A bylo to v pohodě, bylo to teda před 10 lety, tam to ještě nebylo dáno jako teď, že by šla automat. na 4 letou variantu. A zvládli to v pohodě, švára měl tehdy plat jak tvůj partner a nepamatuju se, že by se nějak omezovali. No a do práce šla až po 6 letech a dostala super kšeft, dělá PR manažerku a vzdělání má SŠ a jazykovku anglinu.

U tebe pokud se nepletu, tak DPČ se započítává pak do MD a RD, když za tebe odvádí soc. a zdr… takže nárok by jsi mít měla sama…

Takže babo raď :-). Mám z tebe pocit, že se na to necítíš, ono ten rok - dva se to nezblázní, pokud budeš sama klidnější, tak počkej :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
27.5.16 10:29

@Monysek8 Já to vidím stejně jako ty! Děkuji moc, ani nevíš, jak ráda to čtu…já vnitřně vím, co chci, ale mozek mě brzdí…My mámě to štěstí, že máme byt v OV a naše měsíční náklady na bydlení jsou tedy jen 4000,– za energie a do fondu. Žijeme spolu 3 roky, takže domácnost máme zařízenou, byt jsme zrekonstruovali…teď ještě tedy řešíme, že bychom si postavili domeček, aby to měl přítel blíže do práce na Litoměřicku (kde prý práce je), protože teď dojíždí denně 40 tam a 40 nazpět, ale tím, že máme byt, tak ho můžeme pronajímat a zaplatilo by to část hypo, takže bychom na tom byli stejně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.16 10:35

Mám vystudovanou veřejnou správu a reg. rozvoj. Jsem Ing. a nemám pocit, že by mi ten titul otvíral dveře klepším pracovním pozicím. Ale já se zas nějak nezenu za kariérou.
První dítě se mi narodilo 3roky po dokončení VŠ, ve 27, skoro 28. Druhé mám teď těsně po 30. A přijde mi to tak ideální.
Po škole jsem ale chtěla nejdřív práci, smlouvu na dobu neurčitou a pak až děti. Abych měla nárok na ppm a kam se pak vrátit po rd.
Ale každý na to pohlíží jinak

• Nahlásit
  • Citovat
29
27.5.16 10:36

@Danda24 Mě právě moje mamka straší, ať neblbnu, udělám si praxi a pak mám děti…a je pravda, že jsem z toho teď docela vystrašená, ale ne proto, že bych se na miminko necítila (kradla bych je z kočárků cizím, haha :D) ale proto, abych pak právě v budoucnu neměla problém jako 30ti letá bez praxe. Jo, chceme hned dvě děti, 2 roky po sobě :D Oba jsme jedináčci. Tedy já jsem vychovávaná jako jedináček..v mých 12ti se narodila sestra a druhá, když mi bylo 16…obě jsou od táty a jeho nové ženy..
Jenže my když k nim přijdeme, tak právě vidíme, jak už nestačí jejich tempu. Tátovi je 46 a jeho ženě 43 a holkám je teď 10 a 6… a tak to prostě nechceme, když to vidíme..Podle mě by už měli mít v tomhle věku relativně odrostlý děti a klid :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
27.5.16 10:38

@KockaKacka Ja bych se tedy snazila alespon o odpracovani tech 270 dni, ci kolik to je, kvuli naroku na materskou. Tvuj pritel si to totiz zrejme plete s rodicakem. Materska je prvniho pul roku a pote teprve nastupujes na rodicovskou. Pokud nemas narok na materskou, ale manzel ma, pak pres nej muzes volit vysi a delku rodicaku, ale to je asi tak vsechno. Leda ze by sel na materskou on, ale to pak bud pujdes do prace a nebo budes doma zadarmo a jeste si budes platit zdravotni pojisteni, protoze oba byt doma na materske nemuzete. Rodicak je balik penez, ktery si muzes, pokud mas narok, nejakym zpusobem rozplanovat, ale pokud nemas narok na materskou, tak tech 220tisic zacnes pobirat od prvniho dne po narozeni. Pokud mas narok na materskou, tak na ni nastupujes jeste pred porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
349
27.5.16 10:45
@KockaKacka píše:
@Danda24 Mě právě moje mamka straší, ať neblbnu, udělám si praxi a pak mám děti…a je pravda, že jsem z toho teď docela vystrašená, ale ne proto, že bych se na miminko necítila (kradla bych je z kočárků cizím, haha :D) ale proto, abych pak právě v budoucnu neměla problém jako 30ti letá bez praxe. Jo, chceme hned dvě děti, 2 roky po sobě :D Oba jsme jedináčci. Tedy já jsem vychovávaná jako jedináček..v mých 12ti se narodila sestra a druhá, když mi bylo 16…obě jsou od táty a jeho nové ženy..
Jenže my když k nim přijdeme, tak právě vidíme, jak už nestačí jejich tempu. Tátovi je 46 a jeho ženě 43 a holkám je teď 10 a 6… a tak to prostě nechceme, když to vidíme..Podle mě by už měli mít v tomhle věku relativně odrostlý děti a klid :D

Tak v tom případě do toho jdi :-). Jako kariéra se dělá dělat po 20 ale i po 30 ;-). Takže bojíš se kvůli práci, ale mimísko chceš… Tak tomu nechte volný průběh, jako podmínky máte ideální, málo lidí před 30 má to co vy ;-). Dřív nebo později odpovídající práci seženeš, toho bych se nebála :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19555
27.5.16 10:49
@KockaKacka píše:
Jenže my když k nim přijdeme, tak právě vidíme, jak už nestačí jejich tempu. Tátovi je 46 a jeho ženě 43 a holkám je teď 10 a 6… a tak to prostě nechceme, když to vidíme..Podle mě by už měli mít v tomhle věku relativně odrostlý děti a klid :D

No, sice s tebou souhlasim, ze ve 40 letech ma clovek méně energie nez ve triceti, Nicmene mam stejne stare deti a rozhodne nemam pocit, ze nestacim jejich tempu. Ve svem veku opravdu nemam pocit, ze bych mela sedet u televize v bačkorách. To asi taky zalezi na konkretnim cloveku a jeho temperamentu, někdo je zralej na ty backoryu TV uz ve triceti a někdo nestaci svym detem nikdy.
Mne by rozhodne vadilo zacinat s praci ve triceti s dvěma malymi detmi, bez jakekoli praxe - to opravdu nebude jednoduche a pro spoustu zamestnavatelu budes tim padem neperspektivni uz po precteni zivotopisu..

Příspěvek upraven 27.05.16 v 10:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
27.5.16 10:50

My právě přemýšleli, jak různě to udělat, až nás napadlo, že bych si při mateřské dodělala ty školy, abych měla alespoň nějaký papír, až vylezu :D A výhoda je, že přítel má v práci možnosti home office, takže by nebyl problém, aby občas hlídal (občas - zkoušky) a když vidím, jak je hotový z cizích dětí, tak jsem si na milion procent jistá, že to naše po příchodu z práce nedá z ruky :D Stejně jako naše kocoury… :D

Jinak navíc ještě proč to řešíme tak brzo…byla jsem u nového lékaře na gyn a ten mi řekl, že nejspíš mám nějaké anovulační cykly (prý ale né všechny, asi jen občas), ale víc se bude vědět, až po odběru krve…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama