Dítě má problém usnout ve dne.

21.2.20 10:17

Dítě má problém usnout ve dne.

Zdravím maminky. Moje dítě má už 5 měsíců, ale od začátku má problém se spaním v postýlce ve dne. Když usne (v náručí, nebo u kojení) a položím ji tam, tak je hned vzhůru. V noci je to bez problémů..nakrmím ji, položím a spinká.
Mám strach co bude v létě až bude světlo od půl 5. :roll:
Měli jste to tak některá? Pokud ano spravilo se to dítěti samo? Máte nějakou radu?

Příspěvek upraven 21.02.20 v 10:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15002
21.2.20 10:20

Taky to tak mám, má 9 měsíců a není to lepší, ba naopak už přes den neusne jinak, než když přijde chlap a uspi ho on. Se mnou neusne, kouše mě, směje se, stipe, ale usnout ne. Dřív usnul aspoň u prsa, teď ani to ne :roll: a když už spí, tak musí mít pusteny bílý šum, jak to přestane sumet, tak se vzbudí. V noci spí jak kdy, někdy v pohodě téměř celou noc v postýlce, ale většinou spíš u nás, nechce spát sám, často spí jenom u prsa. Trochu doufám, že se to zlepší až ho odstavím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5334
21.2.20 10:53

My máme blackout rolety, takže i na spánek ve dne mají děti hodně velké šero. Do roka jsem u obou používala bílý šum (u syna rozladěné rádio, u dcerky šumící ovečku ewan).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 11:13

U nás přes den musíme uspávat jenom v kočárku, prostě udrncat jinak neusne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1068
21.2.20 12:48

Pripojuju se taktéž ke kočárku - mám roční dvojčata a nikdy to nešlo jinak. Zkus kocarkovat a zkus to vykoumat i tak, abys dala mimi do kocarku a pak treba zastavila, jestli se ti vzbudi, abys takhle nemusela celý den jen jezdit :) U me to tedy několik měsíců nešlo jinak než jezdenim, ale ted fungujeme tak, ze kolem 10h oblecu, objedu 1×park a přivezu si je domu, kde mi spi u otevřeného balkonu v loznici. Odpoledne už musím jezdit, ale chodim na hodinku a ráda se projdu :) Ale neboj, ten spanek se bude furt každý měsíc vyvijet, třeba za mesic odložíš do postýlky a bude spinkat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 14:33

Mockrát všem děkuju za rady. :hug: Jak tak čtu, ještě na tom nejsme zdaleka nejhůř. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
683
21.2.20 14:36

To je přesně popis našeho prvního dítěte :-) Přes den spal pouze v kočárku a muselo se jezdit. Jak se zastavilo, většinou se hned vzbudil. Nebo spal v šátku, to jsem uspávala při chůzi a pak jsem si třeba sedla k počítači, ale pořád jsem se musela trochu kolíbat. Později měl období, kdy se budil v 5 ráno. Nevím, jak dlouho to období trvalo, ale pár měsíců to myslím bylo. Teď jsou mu 3 roky a se spaním má „potíže“ pořád. Např. teď se budí v 5:15 až 5:30 a chce si jít hrát. Je sice nevyspaný a unavený, ale nepodaří se mu už zklidnit a usnout. Prostě se těší na hraní :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1899
21.2.20 14:44

Na denni spanek bych klidne bily sum zkusila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu