Dítě mě ignoruje

Anonymní
25.9.21 18:42

Dítě mě ignoruje

Mám syna 2roky 7měsícu chci se zeptat stalo se někomu že vaše dítě v tomhle věku nezvolí? Vlastně to není jediný problém nevnímá když na něho zavolám tak se kolikrát ani neotoci ale slyší dobře na ušním jsme byly a také když řeknu hele co mám nebo začnu zpívat jeho oblíbenou písničku tak okamžitě zareaguje celý den si vystačí idnes víčkem s tím si dokáže hrát celý den. Nejde ho vážně noc neučit a já mám hrozný strach čeká nás vyšetření u psychologa doktorka nás straší autismem ale to jsme zase už byly u neuroložky a ta nám řekla že spíše ADHD mám hrozný strach už z toho ani spát nemůžu jde mi o to jestli se to někomu už stalo a pak se to třeba změnilo hrozně mě mrzí že zamnou nejde třeba a neřekne mámy koukej nebo mamy ham nebo cokoli vůbec jako nejeví o nás zájem ale jak jak kdy když děláme kraviny to vnímá :( poradí někdo má zkušenost jestli bude jako ostatní děti aspoň trochu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10243
25.9.21 18:48

Jo, kdykoli se dětem nechtělo, tak tohle zkoušely, ale u mě jim to neprošlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.21 18:57

@Sany80s No ale u něho je to právě pořád víte jako kdyby měl svůj svět a mě v něm chce jen když chce něco podat tak mě veme za ruku dovede mě k tomu nebo když mu něco nejde tak přijde zamnou a chce pomoc ale nic neřekne a když na něj já zavolám můžu vát jak chci ale prostě nepřijde neotoči se nebo když přijde na návštěvu babočka nebo někdo vůbec na to nereaguje :,(

• Citovat
  • Nahlásit
69451
25.9.21 19:20

Spis napis podrobneji, jak se chova, jak probiha vas den. Pises, co nedela spise. A co teda dela, kdyz prijde navsteva?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.21 19:30

@blumen jako myslím že když chce tak je šikovnej třídí barvy tvary umi teda i pár her na telefonu dokonce si je v tom telefonu i sám najde ale nemá ho často jen občas má rád písničky dětský třeba když jsi šťastný a víš o tom zatleskej zamávej atd tak to umí předvede to ale když přijde ta návštěva jak sem říkala třeba když si zrovna hraje s autem nebo kostkama tak prostě nepřeruší činnost a nepodívá se kdo přišel babička na něj mluví a on prostě málokdy hodně málo kdy zareaguje

• Citovat
  • Nahlásit
34571
27.9.21 14:33
@Anonymní píše:
@blumen jako myslím že když chce tak je šikovnej třídí barvy tvary umi teda i pár her na telefonu dokonce si je v tom telefonu i sám najde ale nemá ho často jen občas má rád písničky dětský třeba když jsi šťastný a víš o tom zatleskej zamávej atd tak to umí předvede to ale když přijde ta návštěva jak sem říkala třeba když si zrovna hraje s autem nebo kostkama tak prostě nepřeruší činnost a nepodívá se kdo přišel babička na něj mluví a on prostě málokdy hodně málo kdy zareaguje

Jestli chceš, napiš mi SZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34571
27.9.21 14:39
@Sany80s píše:
Jo, kdykoli se dětem nechtělo, tak tohle zkoušely, ale u mě jim to neprošlo.

:roll:
Propásla jsi vzácnou příležitost mlčet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.21 17:27

@Bábrdl teď jsem psala dekuju

• Citovat
  • Nahlásit
11
28.9.21 23:09

U takhle malých dětí je to, jak se chovají, dost proměnlivé a nemusí to znamenat vůbec nic. Pokud jdete k více odborníkům pro názor, můžou se zatím rozcházet - zkušenost z okolí. Pokud máte opravdu pochyby hledejte někoho, kdo se specializuje na diagnostiku u malých dětí.
Mám doma jednoho čerstvě diagnostikovaného 3,5 letého autistického chlapečka, diagnózu jsem si byla vnitřně jistá od 2,5 roku, cítila jsem, že je něco hodně jinak oproti starší dceři a jeho vrstevníkům. Nám stačila tedy jedna návštěva dětského klinického psychologa k potvrzení. Do cca 18 měsíců byl ukázkové, společenské dítě a potom nastal regres. Z těch prvotních znaků u něj to bylo ignorování okolí, nezájem o interakci, ostatní děti, návštěvy. Pocit, že neslyší na jméno, přestože zvuk otvírání obalu od zmrzliny slyšel přes celý byt. Přestal mluvit, hrát si napodobováním a obecně působil jak ve svém svět. U dětí s PAS jsou asi projevy stále dost individuální, také miluje písně a tanec, se mnou je velmi kontaktní, ale jinak je dost ukázkový autista, co se týče projevu třeba radosti, sociální interakce, komunikace, hraní :-) Hraje si syn tak, že třeba dává pít miminku nebo napodobuje telefonování? Podívá se syn venku, když mu něco ukážete na to místo? Když něco chce koukne se na vás a naznačí nebo vás vezme za ruku a dotáhne vás k tomu? Atd atd.. Klidně napište.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54011
28.9.21 23:40

Ty víčka má syn taky a autista je. Chce to fakt pořádné vyšeření at víš jak s ním pracovat. Pokud je to jen období a jen nechce je to výhra. Ale většinou pocit co člověk má tak se neplete :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
28.9.21 23:57

Rikam tomu “selektivni hluchota” 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12056
29.9.21 00:19

@Clarri Píšeš : Do cca 18 měsíců byl ukázkové, společenské dítě a potom nastal regres.
Tohle mně na tom zaujalo. Já autistické dítě nemám, ale včera jsem viděla v TV dokument o fenyketonurii a matka kluka říkala, že na diagnozu přišli až ve 2 letech. Do té doby mu dávali jíst vše a jemu to pokazilo mozek, takže nemluví a je takový zpomalený.
Podle té ženy se jí syn vyvíjel zpočátku normálně a pak se to seklo.

Ono to je neprobádaný, ale nějak si myslím, že i autismus může souviset s jídlem. Takový vnitřní pocit, protože je těch dětí tolik, že pro to nevidím jiné vysvětlení. Jenomže - JAK?
V USA zkoušeli dětem vyměnit mikrobiom ve střevech a prý to mělo úspěch. Je na to nějaká studie, asi by to šlo dohledat.
Neuvažovali jste o něčem takovém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
29.9.21 17:33

@LaPaloma V ČR se fenylkonutrie testuje v rámci novorozeneckého screeningu, pokud se nepletu?
Podle toho, co jsem četla a co mi bylo sděleno paní, která s autisty pracuje je regres v tomhle období docela běžný jev. Na vliv mikrobiomu na pochody v těle, imunitu a další - třeba tvorbu serotoninu u lidí s psychickými problémy věřím. Na tomhle principu zkouší někteří rodiče a nejen oni GAPS terapeutický protokol a podobně. On jedl myslím nutričně velmi bohatou stravu, obrat nastal paradoxně až potom. Snad někdo brzy přijde na příčinu nebo možný spouštěč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8426
29.9.21 17:47
@Clarri píše:
@LaPaloma V ČR se fenylkonutrie testuje v rámci novorozeneckého screeningu, pokud se nepletu?
Podle toho, co jsem četla a co mi bylo sděleno paní, která s autisty pracuje je regres v tomhle období docela běžný jev. Na vliv mikrobiomu na pochody v těle, imunitu a další - třeba tvorbu serotoninu u lidí s psychickými problémy věřím. Na tomhle principu zkouší někteří rodiče a nejen oni GAPS terapeutický protokol a podobně. On jedl myslím nutričně velmi bohatou stravu, obrat nastal paradoxně až potom. Snad někdo brzy přijde na příčinu nebo možný spouštěč.
@LaPaloma píše:
@Clarri Píšeš : Do cca 18 měsíců byl ukázkové, společenské dítě a potom nastal regres.
Tohle mně na tom zaujalo. Já autistické dítě nemám, ale včera jsem viděla v TV dokument o fenyketonurii a matka kluka říkala, že na diagnozu přišli až ve 2 letech. Do té doby mu dávali jíst vše a jemu to pokazilo mozek, takže nemluví a je takový zpomalený.
Podle té ženy se jí syn vyvíjel zpočátku normálně a pak se to seklo.Ono to je neprobádaný, ale nějak si myslím, že i autismus může souviset s jídlem. Takový vnitřní pocit, protože je těch dětí tolik, že pro to nevidím jiné vysvětlení. Jenomže - JAK?
V USA zkoušeli dětem vyměnit mikrobiom ve střevech a prý to mělo úspěch. Je na to nějaká studie, asi by to šlo dohledat.
Neuvažovali jste o něčem takovém?

Tohle? https://nedd.tiscali.cz/…olice-329928

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9044
29.9.21 17:50

ADHD bych neřekla, na to mi přijde moc klidný a ted nemyslím pohybově…Pokud vydrží dlouho u jedné činnosti u těchto dětí je problém že nevydrží dlouho u jedné věci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat