Jak pomoci přítelově dceři, která fetuje?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.18 10:29
Dítě na fetu

Dobrý den,
dostali jsme se do nepěkné situace, kdy má přítel dceru z prvního manželství, a nyní se zjistilo, že holčina je na fetu. :-( respektivě jsem na to přítele upozornila já, jelikož mi bylo divné její chování. No přítel mluvil se svojí ex, ta mu něco naznačila, že prý se jí ztrácejí peníze, našla u ní v pokoji i stříkačku. Změna chování trvá asi od května. V žádném případě ji nechceme odsuzovat, každý se může vydat na špatnou cestu, ale chceme jí pomoct. Vím co se jí asi v té palici odehráva, přiznám se, že kdysi hodně dávno jsem si to taky vyzkoušela, ale holčina je asi o něco dál,, že s tím už jen tak sama nepřestane. Přesto jí chceme pomoci, zatím sami, bez nějakých odvykacích center, pokud to půjde. Prosím, máte s tímto některá zkušenost? Pokud ano, podařilo se vám pomoci dítěti odvyknout od toho svinstva? Popř. jak? Jak se k ní chovat, mimo zákazů, a aby si nepřipadala, že ji chceme spíš ublížit? Díky za rady, zkušenosti

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Tableta
Závislačka 4060 příspěvků 6 inzerátů 27.07.18 10:33

Jestli jí chcete opravdu pomoct, tak se obraťte na odborníky. Ale pokud nebude sama chtít přestat, tak jí nepomůže nic.

Roker
Ukecaná baba ;) 1489 příspěvků 27.07.18 10:34

Umistit zavcas na detox, neuvadis ani vek… silny clovek do zavislosti ani nespadne a slaby? V 90% sam neprestane… jak ji asi chces pomahat? Chces si ji vzit k sobe a 16 hodin denne se ji venovat a delat ji psychologa?

marin
Echt Kelišová 9143 příspěvků 27.07.18 10:43

Kolik je jí let? Pokud ještě není plnoletá, tak určitě přes odborníka a na nic nečekat.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 27.07.18 11:05

Zajděte do nejbližšího K-centra a řešte to s adiktology. Ideálně jak vy, tak její matka a případně i její partner. Čím konstruktivněji budete schopni tentokrát jednat, tím větší je šance, že patologický systém proměníte v něco použitelného.

https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/

Tohle vážně není téma na internet, natož na pár instatnních rad.

Mutlice
Kecalka 162 příspěvků 27.07.18 11:09

Také radím na nic nečekat a zkonzultovat to v nějakém centru, třeba je ještě čas, že je v začátku. Sami to nezvládnete, nevěřte tomu! Navíc člověk na drogách lže sotva otevře pusu. Dostanete se do paranoidního soukolí dohlížení, přemlouvání, výhrůžek. Nechci strašit, kdybyste psala, že jste našli jointa, tak bych nad tím mávla rukou. Ale stříkačku, to je jiné kafe.
Pokud bere drogy injekčně, není to nějaká „neškodná“ tráva… Budou to buď amfetaminy nebo heroin, což by bylo to nejhorší.
Je to dobře míněná rada - nemyslete si, že člověka, který si píchá přesvědčíte láskou, snahou, pozorností :( bohužel… znám dost lidí třeba spolužáků z gymplu (v 90.letech, kdy jsem byla náctiletá to byl fenomén), co měli tyhle problémy. Pár z nich už nežije. A to byli „slušné“ děti ze „slušných“ rodin. Přemlouvání a péče nefunguje. Paradoxne v rodině je často zakopaný pes, proč do toho dítě spadlo. Rozvod, málo pozornosti, moc velký tlak na prospěch a prestiž atd. Neříkám, že je to tak u vás… ale neváhejte a kontaktujte nějaké centrum. Třeba hned dnes, zatím bez ní. Poradí vám třeba i jak se jí zeptat, co dělat, než na ní „udeříte“.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1977 příspěvků 27.07.18 11:09

Sami to nezvládnete. I kdyby jste ji vozili ze školy i do školy a zbytek času ji hlídali,vždycky si najde způsob,jak se k tomu dostat. Jediné řešení je léčení,ale i tak to klapnout nemusí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.18 11:45

právě že už jí je 18.let… její matka se bojí ji dát na testy, at uplně neuteče z domova. Na noc nebyvá doma, nekomunikuje ani se mnou, ani s přítelem, tedy jejím otcem..

Mutlice
Kecalka 162 příspěvků 27.07.18 12:09
@Anonymní píše:
právě že už jí je 18.let… její matka se bojí ji dát na testy, at uplně neuteče z domova. Na noc nebyvá doma, nekomunikuje ani se mnou, ani s přítelem, tedy jejím otcem..

Je to hrozná situace a hrozná bezmoc. Drogy jsou silný soupeř. Za konzultaci v poradně nic nedáte. Určitě vám odpoví fundovaněji i na tu základní otázku, co teď vůbec dělat, ona je plnoletá, moc jí k ničemu nedotlačíte. Musí dobrovolně. I sama bez přítele a matky zatím můžete sondovat u odborníků, co by pomohlo…
 http://www.drogovaporadna.cz/

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.18 12:12

děkuji všem za odpovědi, volala jsem ted do jednoho centra, poradili, tak doufám, že uspějeme i u ní.. :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.18 12:30

U každé závislosti je důležité, aby s ní chtěl závislý seknout. Pokud nechce, nepomůžou žádné řeči, prosby, pádné argumenty… Co ale mnoho lidí neví, i když se závislý nechce léčit a podaří se vám ho přemluvit k nástupu do léčebny, „osvítí“ ho až v léčebně a rozhodne se bojovat. Znám případy, kdy do léčebny lidé nastoupili, aby rodině vyhověli, ale léčbu v podstatě absolvovat nechtěli, brali to, jako nutné zlo, aby utišili rozbroje doma, žena se s nimi nerozváděla, aby působili, že dělají, co se dá… I takový lidé ale mohou pochopit až v léčebně, že bojovat stojí za to a začnou brát léčbu vážně. Motivují je ostatní pacienti, jejich životní příběhy, personál… A nakonec léčbu dokončí a abstinují.
Nevím, jak to řešit doma, když holka chodí po nocích ven. Museli byste ji přivázat na řetěz, abyste věděli, že nikomu neotevře, nikde neodejde… Každopádně neulehčovat situaci tím, že jí budete „pomáhat“ formou krytí před ostatními, nebo ve škole, pokud chodí. Tímto závislým lidé jen pomáhají do pekel. Pokud fetovat chce, tak se všemi následky, i ostudou. A schovat si peníze. Buď je vezme doma, nebo kdekoli venku, když bude chtít.
Odborníci říkají, že se závislým musí být okolí zdravě sobecké. Myslet na sebe především, ne na závislého. Tak se mu může rozsvítit dřív, než když mu budete situaci ulehčovat, dělat, že se nezlobíte, nevidíte, neslyšíte… naopak! To, co dělají a má vliv na rodinu si musí plně uvědomovat. A čím víc to okolí dává závislému „sežrat“, tím větší je šance, že se sebou bude chtít něco dělat.
Také je důležitá motivace!!! Ta holka musí mít něco, kvůli čemu bude chtít být „čistá“. Ať už rodina, koníček, láska, dítě… Bez motivace se se závislostí bojuje špatně. Motivace je silnější, než pevná vůle.
Přeji hodně zdaru, jen mám obavu, že sami doma to nezvládnete…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.18 12:39

Tak já začal s tvrdšími drogami v 18ti, přestal jsem před prvním zaměstnáním. Po 30ce jsem zase začal. Měl jsem náročnou manažerskou práci, tak z toho pak nebylo jednoduché vyskočit. Člověk je pak několik dní úplně nepoužitelný, spí i 16 hodin denně.. každopádně po 2 letech přišly zdravotní komplikace -srdce/tlak a ze dne na den jsem přestal. Po měsíci jsem měl nutkání si dát, člověk lehce podlehne pocitu, že už je v pohodě a tak si klidně může jednou za čas dát. No naštěstí už jsem se nedovolal. Když jsem si to dal pak po delší době, tak to kvůli tomu vyššímu tlaku byl spíše nepříjemný stav. Navíc člověk nespí a pokud nemá zábavu, tak se nudí. Jednalo se o amfetamin. Teď jsem dva roky v klidu. Kouřím akorát marihuanu, ta byla u mě vždy na prvním místě :) hulím od 15ti.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.18 13:04

Ahoj, taky jsem brala, od 18ti, ještě než jsem začala brát tak odešla z domova, prošla si svým, tak jak jsem chtěla, ale vždy jsem věděla co dělám a to je to důležité, přestala jsem sama asi po třech letech a to jen proto, že jsem sama chtěla.. S tímhle nejde pomoc, to si musí každý srovnat v hlavě sám..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.18 13:06

Právě, že motivace… :think: ta jí asi celkem chybí, no každopádně uvidíme, dneska za ní jedeme, teda pokud zase nezdrhne, tak s ní promluvíme tak jak mi poradila paní po telefonu :roll: doufám, že to klapne, a uvědomí si, že á život před sebou, ale taky se obávám, že se nějakému tomu centru nevyhneme :nevim:

_0812_
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 27.07.18 13:13
@Anonymní píše:
Dobrý den,
dostali jsme se do nepěkné situace, kdy má přítel dceru z prvního manželství, a nyní se zjistilo, že holčina je na fetu. :-( respektivě jsem na to přítele upozornila já, jelikož mi bylo divné její chování. No přítel mluvil se svojí ex, ta mu něco naznačila, že prý se jí ztrácejí peníze, našla u ní v pokoji i stříkačku. Změna chování trvá asi od května. V žádném případě ji nechceme odsuzovat, každý se může vydat na špatnou cestu, ale chceme jí pomoct. Vím co se jí asi v té palici odehráva, přiznám se, že kdysi hodně dávno jsem si to taky vyzkoušela, ale holčina je asi o něco dál,, že s tím už jen tak sama nepřestane. Přesto jí chceme pomoci, zatím sami, bez nějakých odvykacích center, pokud to půjde. Prosím, máte s tímto některá zkušenost? Pokud ano, podařilo se vám pomoci dítěti odvyknout od toho svinstva? Popř. jak? Jak se k ní chovat, mimo zákazů, a aby si nepřipadala, že ji chceme spíš ublížit? Díky za rady, zkušenosti

Být tebou, tak se do toho vůbec neangažuji. To si musí s dcerou vyřešit její rodiče a pomocí jí. Ty buď hlavně oporou pro přítele, pokud jeho dcera opravdu fetuje bude to mít těžké a bude potřebovat podpořit a podržet.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >