Dítě nechce pít (6 měsíců)

4
14.11.19 13:00

Dítě nechce pít (6 měsíců)

Zdravím,
můj syn (6 měsíců) odmítá pít. Vezmu to od začátku :). Od narození je syn na Hippu, od 4 měsíce jsme začali s příkrmy a prokládali to dál mlékem. Jenže už tak měsíc (po tom co okusil zeleninu, kašičky, ovoce) mi odmítá nejenom mléko ale zároveň i veškeré tekutiny. Hlad má ale mléko prostě nechce, jak kdyby věděl, že pro něj mám něco lepšího :). Bylinný čaj nesnáší, po tom se kření, zkusila jsem snad všechny druhy ovocných čajů od sypaných, přes sáčky až po granulované, zkusila jsem i “medvídkový čaj” - taky nic. Samotnou vodu nechce. A když mu udělám alespoň polévku, nebo hodně naředím příkrm tak to také nechce. Zkusila jsem i ovocné šťávy, kupované, kupované domácí i ty, co jsem vyrobila sama. Nic. Jak kdyby měl problém s čímkoliv, co je v tekutém stavu. Jediné co vypije je mlíčko s kaší (kupované krabičky od Nestlé nebo Hami) a nebo mu rozdělám nemléčnou kaši s mlékem a hodně naředím, aby se dala pít z láhve. Zkoušela jsem mu “tekutiny” dávat jak z láhví, tak po lžičkách (s brčkem si neví rady, to okousává), zkusila jsem i nalít čaje a šťávy do obalu po takové té přesnídávkové kapsičky (abych ho ošálila, že mu jdu dát dobrotu), bohužel. Zjistil, že tam je “tekutina” a okamžitě to odmítl. Občas ho “donutím” vypít trochu šťávy (jen od hippu - jablko s hrozny) a to před obědem, kdy má hlad, i tak ale vypije cca 30ml - maximálně, a začne ječet, že chce příkrm. Plenky počůrané má, takže dehydratovaný není, tak na doktora to zatím nevidím. Ale stejně mě zajímá, jestli někdo z Vás nemá nějaký tipy, triky, jak naučit mimčo pít. Mám totiž dojem, že už jsem zkusila úplně všechno a nerada bych se dostala do fáze, kdy budeme muset toho doktora využít. Děkuji za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4914
14.11.19 13:26

Moje holky taky moc nebyly, když byli malé. Pokud má dostatek počůraných plen, tak bych to nehrotila, jen dál nabízela pití.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
14.11.19 13:50

Syn byl sice kojený ale žádné jiné pití kromě mléka nechtěl snad do roka. Pak se to zlomilo a teď nejvíc pije když mu to dám do klasického hrnku nebo sklenice, líbí se mu že může pít jako my a né jak mimčo z flašky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
14.11.19 13:56

@Medičkaa
Když on syn nechce ani to mléko :nevim:
Hrneček s takovým tím pítkem jsem také zkoušela, z toho ale zatím vážně pít neumí, moc to teče a on si s tím neví rady 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 13:59

To vím naprosto přesně, bylo léto a pil jenom um třikrát denně. Zlomilo se to na 8 měsíci a dávám jen vodu. Jo a poprvé se hodně napil, když jsme byli u těch tropech na návštěvě, asi konečně pochopil žízeň :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
14.11.19 14:03

@Bubla Bůčková
Alespoň to UM vám pil. Mě nechce pít ani to :roll:
Tak snad, abych ho vzala na dovču do teplých krajin :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
14.11.19 14:06

@vertunka
Zkouším pořád alespoň to mléko, jen mi to už přijde, že kdybych koupila tu krabici a rovnou ji doma vyhodila do koše, tak mě to vyjde úplně nastejno :nevim: :)
Uvidíme, třeba se časem umoudří a pochopí, že i tekutý stav je fajn :D
děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama