Miminko začalo málo pít

Anonymní
7.11.19 16:08

Miminko začalo málo pít

Zdravím všechny maminky, vím, že už je tady takových témat hodně, přesto bych se ráda zeptala, jestli už jste se také setkali s tím, že by miminko začalo najednou o dost míň pít mléko. Malý je 5m a cca od 3m jsme na UM Nutrilon, vždy pila hezky, kolem toho 4m tak v průměru 170ml, někdy i kolem 200ml, papáme 5× denně. Ovšem teď asi před 14 dny začala pít o dost míň, někdy si jen cucla 60ml a už odstrkovala lahvičku, někdy 120, ale víc ne, pár dnů fungovalo pití u telvize, kdy jsem do ní dostala větší dávku, to ji pak ale omrzelo a zase nechtěla, asi 3 dny mi cucala jen 60-120ml, teď od včera se to trochu zlepšilo, už vypila 170 a dnes kolem 140, ale pořád je to méně. Kvůli tomu nám také váha od 4. do 5. měsíce stojí, stále 8kg přesně, porodní měla 3,600. Dr tvrdí, že je to jen období a že to mám nechat na ní a hlavně prý nenuti, jsem z toho ale špatná, když nic nepřibrala a pořád pije míň. Co si o tom myslíte, mám to fakt nechat na ní? Jinak příkrmy už zkoušíme, ale sní max 10-15 lžiček. Děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

632
7.11.19 16:18

Tak ono ti nic nezbude…Násilím to do něj nedostaneš…Synátor míval taková období, ale třeba se mi osvědčilo, že vypil první dávku, pak už nechtěl a já nabídla na dopití třeba za 10 minut a to zase něco vypil. Když už dáváš příkrmy, tak můžeš i zkoušet vodu z pítka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 16:37

Sice kojim, ale syn ma taky obdobi kdy pil mene a nakojil se treba jen 3× za den (pak to dohnal v noci) misto obvyklych 6-8 kojeni. Vetsinou to bylo po ockovani nebo cca 2-3 dny predtim nez mu vyrasil zub. Kdyz nechce tak nechce, nasilim to do nej nedostanes a zkus nabizet tesne po probuzeni, nez si uvedomi, co se deje :) ten vahovy uvytek muze byt i tim, ze se zacal vic hybat? Me syn taky pribiral mnohem min co se zacal plazit a perovat kolem toho 5 mesice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.11.19 16:59

Děkuji za reakce, taky se mi zda, že těsně po probuzení pije líp, ted odpoledne už to bylo lepší, už pila 190ml. Ona právě se hýbe dost, ale ještě na bříško se nepřetočí. dr stále tvrdí, že je to normální, a že ani moc přibírat nemusí, že má 8 kg v 5měs což prý mají některé holčičky až v roce. :nevim: Ale já jsem z toho pořád špatná, že nepřibírá. :(

• Nahlásit
  • Citovat
7.11.19 17:35

No takhle, ta vaha by urcite nemela klesat, ale pokud pribira aspon malicko (treba i 20-50g tydne), pak je to ok. A to ma fakt dost, muj syn v pul roce mel 8kg a to byl nad prumerem. Takze hlavne klid :) ty deti dobrovolne hlady neumrou. A kolikrat mi pri kojeni taky pije jen chvilicku, ja bych to tolik neresila, nabizej casto, ale nenut :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 19:44

Děkuji, no ona nabrala asi 150g za měsíc - ve 4m 7,90kg, ve 5m 8, 05kg, předtím přibírala za měsíc i přes kilo, tak teď nevím čím to je, že se to tak zastavilo a mín papá. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.19 21:01

Málo vypitého UM ve 3 měsících.

Syn se narodil a vážil 3670 kg a 51 cm. Za měsíc při plném kojení přibral 1210 kg a porostl o 7 cm. Pak jsem kvůli stresu přišla o mlíko a malý musel jít na UM. On toho strašně málo vypije. Jsem zoufala. Má tři měsíce a za den nevypije ani tři flašky i kdyby měly mít 180 ml. Jen si cucne. Sotva vypije 30. Když se poštěstí tak 60. Od narození byl takový silny, točil se na bok, krásné držel hlavičku a udržel ji i na brisku. Teď je to akční dítě, ale přijde mi takový o dost slabší. teď na UM nemá ani pravidelnou stolici. Přijde mi najednou takový drobnoulinky a hubenoucky. Doktorka má teď dovolenou a já chtěla vědět vaše zkušenosti. Nepřijde mi to normalni. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.19 20:19

Ahoj, mně malá také občas zlobí s jídlem a teď papá značně méně. Ale váhu má dobrou, 5,5 měs a 8 kg, tak to zatím neřeším, i když za měsíc teď nic nepřibrala, má stále 8 kg, ale dr to taky neřeší, říká, že to může být jen období a že jí mám dávat co si řekne, dřív pila 1 l za den, teď je to tak 600 a trochu příkrmu. Můžeš zkusit třeba krmení u televize, nebo krmení těsně po probuzení, když je ještě rozespalej, tak dát mu flašku a on si třeba hned neuvědomí, co se děje a začne pít. Nebo co třeba zkusit změni mlíčko nebo savičku, nám vyhovuje MAM. A když opravdu nechce pít můžeš zkusit ve spaní, normálně ho nechat spát v postýlce a jen mu dát lahvičku do pusy, většina dětí tak mléko dobře přijímá, ale nemělo by se to stát zvykem. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama