Dítě nejí vůbec nic

145
7.3.21 20:19

Dítě nejí vůbec nic

Ahoj, už zoufalá si jdu pro řadu.
Syn 2roky a 4mesice nechce vůbec ale vůbec nic jist.
Nejí ovoce ani zeleninu.
Cokoliv uvarim nechce, když vidí že to jen nandavam začne se vztekat že to nechce.
Až uvarim omacku, těstoviny, Polívky prostě nic.
Jediné co chce je UM které má na snídani a než jde spát. Přes den chce jen sladké(krupky, sušenky, jogurty) tohle je jedine co přes celý den sní.
Prosím, poraďte mi jak ho donutit jist??
Dekuju moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3109
7.3.21 20:31

Ja bych v tohle věku už UM nedávala, zbytečný. A pokud mi děti nechteji jist normalni jidla, omezím/zakážu sladké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
7.3.21 20:38

Nedávala bych sladké a nechala normální jidlo volně k dispozici (nakrájet na talíř ovoce/zeleninu, nechat tam kus namazaného pečiva apod.)
Mléko bych mu dala do hrnku a k tomu něco nromálního „snídaňového“. Jedla bych s ním (společné stolování). Nechala bych mu možnost volby, jestli chce maso nebo jen přílohu, nebo jestli chce banán nebo jablko.
Jogurty bych kupovala fakt jogurty typu Holandie s marmoškou dole nebo alespoň promíchanou Jogebelu, ne žádný kekel typu Olmíci nebo Monte.

A nedělala bych okolo jídla moc povyk. Nechceš, nejíš, jsi od stolu. Ty máš hlad, tady je ten nedotčený oběd (klidně přihřát v mikrovlně).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26899
7.3.21 20:38

@Sarka334 něco podobného řeším u šestiletého, ale ten nejí ani sladké. Prostě jsou dny, kdy neji nic.
Teď se v jídle trochu zlepšil. Omezila jsem nepohybove aktivity. Celé dny ho nutim k pohybu. Vyřadila jsem sladké pití. Nejí nic mezi jídly.
U nás dělá neplechu kakao, takže když nejí, nemá kakao (ne Granko, ale kakao z kakaa).
Pokud nechce to, co máme my ostatní, má smulu. Prostě je 4× denně jídlo na stole. K večeři si může udělat nekdy něco sám podle sebe.
U vás bych udělala to, že má jídlo na stole a není nic mimo toho, žádné dojíždění sladkým jídlem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10500
7.3.21 20:44

Přestala bych kupovat krupky, sladkosti a jogurty. Nakrájela bych na talíř ovoce a zeleninu a nechala mu to na dosah. Nic jiného by příště nedostal, protože to doma nebude. Náš tříletý to taky občas zkouší, ale mám pravidlo, že pokud chce něco lepšího, musí jíst i ostatní. Jinak má smůlu. Ale je pravda, že moje děti milují ovoce a zeleninu. A jíte to doma vy dospělí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
7.3.21 20:46

Tak tady je řešení vcelku jasné. UM zrušit, sladké nedat. Chvíli bude trucovat, ale hlady dobrovolně nebude. Ono se to nezdá, ale ty sladký věci strašně zasyti. Ja jsme neprozřetelně po dlouhé době dětem dovolila tatrantku, bylo to asi hodinu a půl před večeří, byli jsme venku, celou dobu běhali, skákali, lezli po stromech. Doma jsem udělala večeři, dvakrát si kousli a nic. Nechala jsem to na stole s tím, že si to doji před spaním, ale taky nic. Šli spát bez večeře a ani hlad neměli, spali pěkně. Teď, jak jsme pořád doma, tak občas v jídle prasíme a je to přesně, jak píšeš. Celý den by tlaskali jen blbosti, ale klasické jídlo vůbec. Jak není sladký a jiné dobroty, jí normálně. Jen to chce přežít těch pár dní vzdoru proti novému systému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
477
7.3.21 20:50

Podávat jen základní chody a vyprdnout se na tu vycpávku mezi chody typu sušenky, křupky, atd. Zeleninu zkusit propašovat do polévky nebo pomazánky, klidně nastrouhanou. Ovoce podávat k svačině hravou formou (udělat si společně špízy, ježka z hrušky a borůvek, kousků ananasu, jahod, malin, hrozna,…). Přesnídávku nebo trochu ovoce v jogurtu ti určitě sní. Pokud je tedy zvyklý na bílé jogurty a nemyslíš těmi jogurty takový ty sladký uměliny. Jídlo nenutit, nekrmit násilím! Jíš snídani, super…tak si pak ke svačince můžeš dopřát sladkost. Nejíš, tvoje smůla, další chod je až za 2 hodiny. Kdyby mrčel, že má hlad, nabídla bych ovoce nebo zeleninu. U nás, když nechce syn jíst, pomáhá pes. Stačí říct, že mi to neva, ale oběd dáme teda psovi a je klid :lol: Dvě prasátka lépe žerou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
7.3.21 20:50

@Sarka334 Mám stejně starou dceru a UM má už jenom večer před spaním a jí teda skoro všechno ale sladké dostane vždycky po obědě když to všechno sní, má to formou odměny a moc dobře to ví. Tady je problém v tom že mu v jídle ustupuješ a on to moc dobře ví. Ráno bych mu dala normální snídani např. rohlík nebo chleba se šunkou a sýrem a k tomu kousek zeleniny a nechala bych mu to na stole klidně do oběda, nic jiného by nedostal a pak oběd, svačinu a večeři a až večer UM. Žádné křupky a jiné sladkosti když odmítá jíst normální jídlo. Bude ti to chvilku bojkotovat ale určitě bude mít hlad a vezme si to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20673
7.3.21 20:51

Některé děti jsou halt vybíravé nebo vůbec nejedlé. Mléko bych mu nechala, ale sladké tedy ne. Jogurt bílý a nechat mu v dosahu jídlo, co jí ostatní. Znám děti, které do pusy ovoce ani zeleninu nedají a jednoho kluka, který jedl pouze rohlík s máslem a šunkou, lipánek a špagety se sýrem až do 10 let. Pak teprve začal jíst i jiné věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 21:14

Mě třeba děcka ovoce, zeleninu, vajíčko, zdravější šunku, sýr prostě nejí, ani kdybych se na hlavu postavila. Takže hledám jiné varianty - kapsičky bez cukru (pokud ti sní, můžeš udělat domácí a nalít to do kapsičky), různé pomazánky, šťávy, domácí buchty. Nejí maso, ale mají rádi řízky, takže děláme placky v troubě se vším možným a nazýváme to řízek. Do polévek se toho propašuje mraky. Ale zase, vývaru s kostkami zeleniny a masa by se ani nedotkly, takže různé krémy s krutonky, nebo aspoň ten čirý domácí vývar. Svačiny jsem úplně zrušila, maximálně tu kapsičku nebo třeba kefír s domácí buchtou nebo lepším pečivem. Sladké a mléko mají striktně 1 kus, co druhý den, to by nejedly nic jiného. Jí se u stolu společně, nenutím, ale neexistuje dělat nějaké fňukání typu „blé, to chci, to nechci.“ Prostě buď jez nebo nech ležet a běž si po svém. :mavam: Někdo si může oči ukroutit, jak jsou rozmazlení, mě to připadá jako lepší varianta než dělat scénu z každého jídla a stejně nic kloudného nesní. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
145
7.3.21 21:19

@Martina84 tohle jsem zkusila, dva dny mi nejedl. A UM jsem ráda že pije protože je to jediný co si vezme :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
7.3.21 21:24

@Aduš8 Každý den je teplý oběd na stole, udělám mu také porci posadí ho s námi ke stolu a nechce. Odejde pryč že to nechce a po hodině za námi chodí že chce krupky nebo podobné věci a říká že chce papat. Tak mu řeknu že tady má oběd a to mi odpoví NE a jde pryč :roll: Manžel jí hodně zeleninu, já si dám také ale ne tolik.
Co se týká sladkého já nejím sladké vůbec akorát manžel si vezme susenku do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
7.3.21 21:32

@Sarka334 A ty myslíš, že když po jednom nebo dvou dnech vyměkneš a dáš mu sladké, tak si milostivě uráční sníst oběd? By byl blbej.

Prostě doma žádný křupky a sušenky neměj (nebo schovaný pro vás, aby o nich nevěděl) a prostě mu ukaž prázdnou skříň: sorry, není a nebude, protože to neudu kupovat. Nějaký pamlsek můžou dostat jen děti, co papají normální jídlo. Z pamlsků se kazí zoubky.

Já teda dětem do těch cca dvou let dost tajila, že něco jako sladké je. Neexistovalo, aby pravidelně jedli nějaké piškoty, komerční sušenky, čokoládu. Křupky jsem kupovala jen neslazené a jogurty bílé, nějakého Smetaňáčka jen výjmečně.
Takže nebylo tak těžké je naučit, že sladkosti nám sice všem moc chutnají, ale je to jen na přilepšenou, občas, není to jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 21:37

@Sarka334 mám podobně staré dítě a to sladké téměř nezná. Zná jen bábovku a džem a to nedostává každý den. Jsme možná za exoty, ale pak jí skoro všechno.
Dle mého základ je přestat ho krmit sladkým. Když nic jiného nebude, jak dlouho to vydrží? Fakt dva dny? Myslíš, že by dobrovolně umřel hlady? Asi není teda dobré dítě týrat hlady, ale co to nějak postupně ředit? Bílý jogurt s džemem a pokaždé tam toho džemu dát méně? Nebo podobná jídla. Třeba palačinky s tvarohem (lehounce přisladit, my dáváme 8 g vanilkového cukru na 250 g tvarohu s cca 150 g jogurtu - mícháme doma sami).
Sladké bych nedávala za odměnu, že sní něco normálního, prostě ho teď úplně vynechat. Sladké za odměnu vytváří nějaké špatné návyky (už si to nepamatuju podrobnosti)
Kolik váží? je hubený?

• Citovat
  • Nahlásit
14888
7.3.21 23:53

Si časem zvyknes. :lol: Můj devitilety měl za tenhle víkend jedny Kostiky, kus narozeninoveho dortu, dva krajice chleba (bez kurky) a mísu cherry rajčat. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat