Dítě nemá problém s odloučením

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Boruvka1991
Povídálka 18 příspěvků 10.10.18 11:07
Dite nema problem s odloučením

Ahoj chtěla bych se zeptat jestli ma nekdo stejnou zkusenost. Vsude slysim a vidim jak jsou děti nalepene na maminky a ta si pomalu ani nemuze odskocit. Mam roční dcerku a připadá mi, ze me vubec nepotřebuje. Kdyz jsme nekde na hřišti je schopna odejit ode me, hrat si a vubec se po me neshani, to same kdyz jsme doma. Odejde klidne do sveho pokoje a tam si je schopna hrat s taskou, no kdybych pro ni neprisla tak tam je klidne sama snad celý den. Prijde mi to zvláštní. Jinak je veselá, obcas prijde a pomazli se se mnou, dělá paci paci, kravicku, papa, indiana.. Jen obcas ma takove zvláštní vykyvy, napriklad busi hlavickou do dveří, nebo dělá dlouho tu samou vec.. Bojim se, aby to nemohlo byt neco s autismem? Jsem prvorodicka a ziji v zahranici, mozna zbytečně silim, jen nemam zadne zkusenosti s malými detmi a tak mi vse prijde zvláštní. Do toho se připojí radce google a ja se z toho můžu jit picnout. :lol:

Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 10889 příspěvků 10.10.18 11:10

Ani jeden z mých kluků neměl separační úzkost apod. Bylo jim úplně fuk s kým jsou a kde. Mají to tak do dneška - jsou jim 2 a 4 roky. Buď ráda. Když se neco stane, tak je možnost je vrazit klidně tetě ze třetího kolena k nezaplacení. Rovněž nemaji potřebu si se mnou hrát, jen občas si přinesou věci za mnou a hrajou si mi u nohou, ale to uz musí byt

Marben
Ukecaná baba ;) 1995 příspěvků 10.10.18 11:11

Já myslím ze to mas super! První syn byl také víc samostatnejsi než druhy. Tomu je 9 měsíců a má šílenou separační úzkost…
Pokud mas obavy zeptej se dětského lékaře.

zaludova
Kecalka 184 příspěvků 10.10.18 11:17

Podle mě je to naopak super :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 11:21

To je skvely, nase dite takhle bylo od roka oslovovalo v krame cizi a kdyby nekdo chtel mohl si ho odvest ve voziku domu, skoro az nebezpecny jsme si rikali, ale byli jsme radi, ze mame nebojsu, prvni skolka taky super a ted teda je kazde rano brek a stava se nam mamanek :think: snad to brzy prejde :mavam:

Astyna88
Kecalka 236 příspěvků 10.10.18 11:30

Přidávám se do klubu „mé dítě mě nepotřebuje“ :lol: ani jeden z mých synů nejsou mamánci (3r a 15m). Mě je to spíš líto, líbí se mi, jak děti hledají u mámy úkryt, ale co nadělám, prostě máme doma takové povahy. Já prý byla stejná :nevim:

G.a.b.c.a20
Kecalka 394 příspěvků 10.10.18 11:32

To máš super :-) dcera 2 roky si vydrží hrát sama jen chvíli.. když jdu na wc a ona to zjistí hned zamnou utíká a musí tam být semnou ( i když je v pokoji třeba přítel) :roll: někdy mě to trošku štve ale zas na druhou stranu si říkám že je to hezké že chce být tak semnou :-) ( dokáže ale bez problému být celý den u babičky a na mě si nevzpomene)

luca241
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 10.10.18 11:38
@Boruvka1991 píše:
Ahoj chtěla bych se zeptat jestli ma nekdo stejnou zkusenost. Vsude slysim a vidim jak jsou děti nalepene na maminky a ta si pomalu ani nemuze odskocit. Mam roční dcerku a připadá mi, ze me vubec nepotřebuje. Kdyz jsme nekde na hřišti je schopna odejit ode me, hrat si a vubec se po me neshani, to same kdyz jsme doma. Odejde klidne do sveho pokoje a tam si je schopna hrat s taskou, no kdybych pro ni neprisla tak tam je klidne sama snad celý den. Prijde mi to zvláštní. Jinak je veselá, obcas prijde a pomazli se se mnou, dělá paci paci, kravicku, papa, indiana.. Jen obcas ma takove zvláštní vykyvy, napriklad busi hlavickou do dveří, nebo dělá dlouho tu samou vec.. Bojim se, aby to nemohlo byt neco s autismem? Jsem prvorodicka a ziji v zahranici, mozna zbytečně silim, jen nemam zadne zkusenosti s malými detmi a tak mi vse prijde zvláštní. Do toho se připojí radce google a ja se z toho můžu jit picnout. :lol:

Nedávno tu byla diskuze do které jsem přispívala také,kdy paní řešila,že u jejího dítěte začala separační úzkost až ve 2,5 letech.To stejně se stalo u nás,dcera bezproblémové hlidaci dítě do 2,5 let,pak to přišlo a bylo to hrozne, silné,náročné na psychiku pro vsechny a trvalo to do jejich ca 4 let(s pauza­mi).Takze si to teď užij ,protože to může ještě vše přijít (nemusí) :D .S boucháním hlavy nevím,tam zkušenost nemám.

chaela
Ukecaná baba ;) 1388 příspěvků 2 inzeráty 10.10.18 11:52

Starsi syn byl úplně to stejný. Nějaká máma ho nezajímala, všechno a všichni byli zábavnější. S hlídáním nikdy žádný problém, jezdila jsem v klidu na víkendy pryč. Se všema hned kamarád. Teď po nástupu do školky se z něj stal strašně zavislak, pořád je na mě nalepenej, všechno dělá se mnou, všude chodí se mnou, pořád chce být se mnou, hrát si jedině se mnou… A to jsme si všichni mysleli, že u něj školka bude v pohodě.
Takže co je teď, nemusí být navěky. Užívej si samostatného dítěte a doufej, že mu to vydrží:)

Uživatel je onlinesmurfka
Nadpozemská drbna 29974 příspěvků 10.10.18 11:59

u syny bylo to samé..cca do 4-4,5 let..potom nevím co se s ním stalo, ale uplně opak..nemůžu s košem sama, nemůžu pro poštu dolů sama, když jenom vyjdu z auta a jdu natankovat, tak pokud mě u toho nevidí tak stres a brekot, jít sama nakoupit a nechat ho 10 minut samotného nemožné..( ted má 6,5 )…nevím proč takový opak..když byla malý, byl schopný odejít s cizím, nevšímal si mě, když jsem poodešla, ani si toho nevšiml a hrál si a bylo mu jedno že je tam sám..Vůbec nemám představu proč se to tak otočilo.. :nevim:

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1255 příspěvků 10.10.18 12:33

@Boruvka1991 naše téměř roční taky nemá problém, když zmiznu. Zatím jsem teda od ní odesla max něco nakoupit před barák. Na záchod za mnou teda občas prileze. V hernicce nemá problém prostě odlezt pryč… Nezkoušela jsem ji nejit odlovit, to se bojím, že by si někde něco udělala, než bych ji doběhla, kdybych ji sledovala z povzdali. (odlézá na chodbu, už tam strčila hlavu do zábradlí schodiste, lítají tam větší děti)
Hlavou občas chodí bourat do věcí, zdí… Někdy jsou to docela šlupky. :nevim: činnosti asi neopakuje, to bych si asi všimla. Ale na tvým místě bych se zbytečně nestresovala. Hlavně nic nečti na netu! To bude mít malá pak všechno. :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 17:05
@chaela píše:
Starsi syn byl úplně to stejný. Nějaká máma ho nezajímala, všechno a všichni byli zábavnější. S hlídáním nikdy žádný problém, jezdila jsem v klidu na víkendy pryč. Se všema hned kamarád. Teď po nástupu do školky se z něj stal strašně zavislak, pořád je na mě nalepenej, všechno dělá se mnou, všude chodí se mnou, pořád chce být se mnou, hrát si jedině se mnou… A to jsme si všichni mysleli, že u něj školka bude v pohodě.
Takže co je teď, nemusí být navěky. Užívej si samostatného dítěte a doufej, že mu to vydrží:)

Tak to jsme stejny pripad uplne!!! jako pres kopirak :roll:

Boruvka1991
Povídálka 18 příspěvků 10.10.18 20:07

Diky vsem za uklidnění, přesně to jsem potrebovala. Budu si to teda uzivat, to vite, kdyz to clovek nema tak mu je to lito, protoze si říká, ze by vas to dite snad ani nepostradalo, kdyby se objevila jina pani s jidlem etc :lol: uvidíme jak to bude casem :roll: mejte se krasne!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >