Reklama

Batole jí málo, málo přibývá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Neklin
Nováček 3 příspěvky 09.10.18 14:00
Batole jí málo, málo přibývá

Ahoj holky,
už od narození Marečka se potýkám s jeho menší chutí k jídlu. Už s kojením byly problémy, tak jsem se těšila na příkrmy, ale moc se to nevylepšilo.
V 15. měsících váží 8,6 kg (narodil se s 3kg) a málo jí. V podstatě si dá k snídani kaši (150-200g), k obědu masozeleninový příkrm (200g), svačiny nechce, maximálně čerstvý meloun, přesnídávky nechce vůbec. K večeři polévku/masoze­leninový příkrm/kaši (150-200g). Ještě ho kojím - dopoledne a odpoledne místo svačin, před večerním spánkem a jednou v noci. S kojením jsem už dvakrát chtěla skončit, ale pokaždé jsem mu tím narušila režim a s nejedením byl problém větší. Kromě toho, nemyslím si, že by se kojením nějak hodně nacpal - spíš si tak víceméně dudá než že by toho hodně vypil. Doktorka také není s jeho váhou spokojená už dlouho, ale zatím se to víc neřeší, pouze sleduje (je pod váhovou křivkou).
Teď k mému dotazu: Má někdo podobnou zkušenost? Nejlépe někdo, kdo si tím také prošel a našel řešení. Případně, přešlo to samo? Kdy?
Děkuji předem za podporu, rady a gratuluji všem, kterým děti krásně papají :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

dickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 09.10.18 14:04

A normální jídlo jíst nechce? V tomhle věku už dcera jedla s námi a kromě kaše nic „kojeneckého“ nechtěla.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17162 příspěvků 26 inzerátů 09.10.18 14:07

Krmí se sám, nebo ho krmíš jako mimino? Když před něj postavíš misku s jídlem, chce jíst sám, chce ochutnávat tvoje jídlo? Nebo ho jídlo jako takové vůbec netankuje?
Moje děti v 15 měsících už obě jedly s námi samy lžičkou (maso + příloha eventuálně omáčka, nekořeněné a takřka nesolené, na sváču mimo ovoce a zeleniny klidně pečivo s něčím nebo domácí buchtu), na nějaké masozeleniny se mi vykvajzly okolo roka, na kaše v těch 15 měsících.

Příspěvek upraven 09.10.18 v 14:09

Aniga
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 09.10.18 14:08

Ahoj, zrovna resim to same. Dcerka 12 mesicu: 7:00 tepla kase cca 120g a mleko 90ml (kojit nechce od 11 mesicu). Pak nic nechce, kolem 13hod tak 50g sklenickoveho ovoce, a 90ml mleko, 16hod : 100g jogurt, 19h kdyz to dobre dopadne tak 190g kase ze sklenicky a 90ml mleko . Vaha 8,9 kg (porodni 3,1kg) . Domaci stravu neji, mame zjisteno nedostatek zeleza a nezlepsiło se ani po kontrolnim odberu, kdy jsem ji davala alespon kase s vyssim obsahem zeleza. Zeleninu a maso nechce ani sklenickove, ani domaci :nevim:

blumen
Hvězda diskuse 41240 příspěvků 09.10.18 14:09

@Neklin a to davas jenom sklenicky/prikrmy? Uz muze jist normalni jidlo, ne? I s kousky. Ovoce do ruky a ne presnidavky. A zkouset krmit se sam, jak tu bylo zmineno.

Příspěvek upraven 09.10.18 v 14:15

tezi
Hvězda diskuse 49802 příspěvků 1 inzerát 09.10.18 14:12

@Neklin mám 2 malé kluky. Oba při narození 3,2. Starší měl v roce 7,8kg a na 3 leté prohlídce měl 10,7kg. Jí míň, ale jí, stejně tak stále i když pomaleji přibírá. Chová se normálně, je celkově velmi šikovný. Mladší má teď 20 měsíců, v roce vážil něco málo přes 8,8kg, v roce a půl měl 11kg a teď má kolem 11,5kg. Ten je zase přesný opak a sní cokoliv vidí a musí dostat vše co mají ostatní.

blumen
Hvězda diskuse 41240 příspěvků 09.10.18 14:13

@Neklin jinak ja mam nejedlika, 200 g prikrmu nesnedla asi nikdy a neni to lepsi ani ted ve 3,5 letech. Proste zije ze vzduchu a vody. Vahove mela asi stejne jako ten Tvuj syn, pokud se nepletu. Ted vazi 13 kilo, je zdrava (ale je to drobna holka, ne kluk). Kolik meri?

Kriss Tina
Kelišová 5013 příspěvků 09.10.18 14:27

Nedávej jenom příkrm, už může Prakticky vše, omáčky, chleba s lučinou a šunkou, zeleninu na kostičky atd, prostě už prakticky to co jíte doma jako dospělý. My taky bojujeme s jídlem od malička a je mu 3 a půl a nelepší se to, kolikrát mám pocit že žije asi ze vzduchu :zed: udělej to jídlo hrou, ať se zapojuje sám, lžičku do ruky, nechat ho v tom vrtat ať se s tím jídlem seznámí. Náš malej je v tomhle hroznej, že by nejradši pořád jenom sladké a když něco nechce nebo mu nechutná tak je schopnej se i naschvál pozvracet jenom aby to nemusel :cert:

Sue2008
Stálice 53 příspěvků 09.10.18 14:28

Ahoj, pokud se drzi stabilne na urcitem percentilu, tak to neni takovy problem. Krivka kontroluje hlavne vykyvy. Souhlasim s holkami, pokud ma zajem, nabizet hlavne dospele jidlo (varim vesmes mdle, nekorenene). Uz jsem upustila i z „idealniho“ jidelnicku :nevim: . Proste s rozumem. 200g prikrmu mi mala nesnedla asi nikdy, zato ted (2r3m) zvladne domaci gulas se 3 knedliky. Hubena je porad. Takze za me, nabizet, nenutit a hlavne vest prikladem. Z talire od maminky vzdycky chutna lepe.

blumen
Hvězda diskuse 41240 příspěvků 09.10.18 14:30

@Kriss Tina moje 3,5 leta je horsi a horsi. O vikendu na obed: jeden den platek lureciho bez prilohy 5×5 cm, zbytek nechala. V nedeli mini karbenatek, bez prilohy. A to byl jeji obed. Pak 5 hodin nejedla a na veceri maly kus makovce tak 5×3 cm. Uzasne porce. Ta me tim tak vytaci uz.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 09.10.18 14:32

Prekvapuje me, jak vsechny vite, kolik presne na mililitr a gram vase deti snedi nebo vypijou. Ja to nikdy nesledovala :) A to mam taky doma vyzle, ale nejak jsem to nikdy neresila, kdyz byla spokojena. I presto, ze mela porodni váhu 4,3 kg, v roce mela jen 9 kilo,kojena 3 mesice, potom na sunaru, od 4.mesice i na prikrmech,od roka normalni jidlo s nami. Vzdycky jedla asi spis min, ale s chuti. Taky je hodne ziva, porad v pohybu, takze to pricitam i tomu, ze tolik nepribira. Nikdy jsem ale nejak nesledovala, kolik toho sni. Nekdy to bylo treba jen par lzicek za cely den. Dneska uz ji je 6 let a ma jenom 20 kilo. Je sama ruka, sama noha, ma takovou pevnou postavu, rozhodne lepsi, nez aby byla obezni. Je spokojena, mrstna. A proto, jestli je syn spokojeny, neni hladovy, tak bych to zas tak neresila. A prestala bych kojit ;) @Neklin

Kriss Tina
Kelišová 5013 příspěvků 09.10.18 14:45

@blumen máme doma to samé, snídat nechce, ve školce Teda snad něco sní, každý den ho nevyzvedávam takže se nemůžu ptát, ale odpoledne a večer už nic nechce, včera dostal toust se šunkou a syrem a seděl nad tím 2 hodiny, pak se začal schválně dávit. Přitom se celý den nezastaví tak by mi zajímalo kde bere energii. Na kluka 3 a pul roku má sotva 13 kg.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17162 příspěvků 26 inzerátů 09.10.18 14:47

@Kriss Tina Kolik měří?
Já bych teda dítě, i kdyby nežralo, nenechávala sedět nad jídlem 2 hodiny. :think: Nechceš, nechceš, schovat napotom a basta. Praktikovala jsem to už od mimin.

Kriss Tina
Kelišová 5013 příspěvků 09.10.18 14:51

@Svistice jenže to on nebude jist vůbec nic, takle když nad ním sedím tak si aspoň párkrát kousne i když kouše půl hodiny jedno sousto. Sebrat mu to tak bude spokojenej a tejden nebude potřebovat nic. Kolik měří přesně nevím, lehce přes 90cm cca.

blumen
Hvězda diskuse 41240 příspěvků 09.10.18 14:51

@Kriss Tina ve skolce pry ji, ale kolik tam toho sni nevim, moc asi ne, oni si nandavaji sami na talir. Nejlepsi je, ze ja uvarim a ona mi jeste predem nez to vidi oznami, ze jist nebude. Pak ma clovek fakt chut varit. Dneska budou vecer sardinky, ty ma rada, ale sni miniporci, no. Ma taky 13 kilo, asi rok. Vazim ji jen narazove. Ale vypada normalne bych rekla, ze by ji trcely zebra, to ne. A kaka taky pravidelne, tak ji to asi staci. Ale kdyz vidim porce jinych deti… vzala jsem na hroste hrozny. Takze ona snedla 2 kulicky (vykon, deiv je nejedla vubec), pak odesla. A snedly je deti o 2 roky mladsi, takze asi tak :cert: kdyz jsem videla, jak lrasne jedi, tak me to zamrzelo

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >