Reklama

Jak naučit spát dítě samo v posteli?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Enicka
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 09.10.18 09:11
Jak naučit spat dítě samo v posteli?

Ahoj, potřebuju poradit. Dcera (2 roky),spí od půl roku sama v pokoji. Čekáme druhé dítě, tak jsme ji koupili postel, postýlku budeme potřebovat. A teď můj problém. Když spala dcera v postýlce v noci se vůbec nebudila, spala krásně celou noc. Jenže od té doby co má postel se v noci budí a chodí spát k nám do postele.Ani by mi to nevadilo, ale porad se vrtí a kope do mě a porad něco potřebuje. Jsem nevyspana, jak sem těhotná, tak sem strašně unavená a jediná možnost, kdy se vyspat je v noci. Dcera přes den už spat nechce. Prosím, poraďte jak ji naučit spat zase celou noc. Už sem na pokraji sil jak sem nevyspana. Děkuji za rady.

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 09.10.18 09:18

Kup postýlku z druhé ruky. Asi se ještě necítí OK ve větší posteli

chaela
Ukecaná baba ;) 1158 příspěvků 09.10.18 09:22

Měli jsme to podobně, ale s mladším dítětem při přesunu z ložnice do pokoje. Vždy, když přišel k nám, vrátila jsem ho zpátky do jeho postele. Pokud teda přišel po páté ráno, tak už jsem si ho tam nechala, protože v pokoji by už neusnul a budil bráchu. Ale po nějaké době se v tu dobu začal budit i starší a taky chtěl k nám do postele, takže jsem opět začala důsledně oba vracet do jejich posteli. Mladší k nám v noci už většinou nechodí, ráno dnes přišel po dlouhé době. Ono se to podda, ale chce to čas. Naší kluci nejsou spací děti, bojujeme pořád, teď zrovna máme lepší období, kdy se sice budi v noci, ale vstávají až kolem půl 7, dnes třeba až v 7. Tak si užívám a děsím se dalšího období vstávání před pátou.

Elishka1
Závislačka 2658 příspěvků 09.10.18 09:25

A má zabranu, stejně peřiny, plysaky kolem sebe? Moje dítě to ze začátku stridalo, chvíli spalo v postýlce, chvíli v posteli a nakonec se ustalilo v posteli, ale postylku tam ma porad

Svistice
Neúnavná pisatelka 17162 příspěvků 26 inzerátů 09.10.18 09:26

@Enicka Obě děti začaly v noci chodit okolo druhého roku k nám do postele. Bylo jedno, jakou měly postel. Vysledovala jsem jen, že pokud spaly s námi v pokoji (dovolená, návštěva u babičky), tak lezli k nám do postele méně často nebo až nad ránem. Prostě to potřebují.
Syna cca od 5 let začal spát celou noc ve své, dceři je tři a půl a stále chodí počítám, že do nástupu do školy to taky vymizí.
Bylo období, kdy jsme je tam měly nasáčkované oba a už jsme se fakt nevešli, tak ten víc utiskovaný z dospělých se obvykle sebral a šel se vyspat do postele dětí (v některých případech se některé z dítě do 10 minut taky zvedlo a přestěhovalo se za rodičem do pokojíčku na jednolůžko, taže jsme si moc nepomohli :mrgreen: ).

Enicka
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 09.10.18 09:26

To dělám taky,že ji tam zanesu zpátky. Usne ,ale třeba za hodinu se vzbudi znovu, takže se stejně moc nevyspím :) Budu Teda zkoušet dal ,snad to nějak přežiju :)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17162 příspěvků 26 inzerátů 09.10.18 09:30
@Enicka píše:
To dělám taky,že ji tam zanesu zpátky. Usne ,ale třeba za hodinu se vzbudi znovu, takže se stejně moc nevyspím :) Budu Teda zkoušet dal ,snad to nějak přežiju :)

Hodin je ještě dobrá. Nám se dítě vrátilo jak bumerang 5-15 minut po přenesení. Asi třinoci jsme ho takhle vracely, ale po 4-5 repete jsem to vzdaly. Protože s dítětem v postely jsme se vyspaly (kolikrát ani nevíme, že dorazilo), ale při přenášení 3× za noc jsem ráno byla ko.

Enicka
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 09.10.18 09:30

@Elishka1 Zábranu tam má. Plyšáků plnou postel ,panenky, všechno co má ráda .Nám se tam,ale postel i postýlka bohužel nevlezou.

Enicka
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 09.10.18 09:31

@Svistice Jenže my se s ni opravdu nevyspime. Kdyby jo tak to neřeším :)

zoota
Stálice 51 příspěvků 09.10.18 09:31

Meli jsme to same s oběma dcerami. Nakonec jsem vymyslela spankovou vilu. Za kazdou celou noc ve sve posteli mely pod polstarem nejakou drobnost, bonbon, gumicku, hracku z kindervajicka… Pred spanim jsme si o noli povidali, co asi prinese a to stesti rano v ocich. Naucila jsem to nekolik kamaradek a vsude nadšení, funguje to:-) U babičky obcas chodi spankovka dodnes, dcery maji 8 a 6:-)

zoota
Stálice 51 příspěvků 09.10.18 09:33

Akorat teda člověk nesmi zapomenout kdyz jde treba v noci na zachod tam neco dat, to je pak pruser a zklamání:-)

Enicka
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 09.10.18 09:37

@zoota To bych mohla,akorát nevím jestli to dcera už pochopí.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >