Jak naučit spát dítě samo v posteli?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Enicka
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 09.10.18 09:11
Jak naučit spat dítě samo v posteli?

Ahoj, potřebuju poradit. Dcera (2 roky),spí od půl roku sama v pokoji. Čekáme druhé dítě, tak jsme ji koupili postel, postýlku budeme potřebovat. A teď můj problém. Když spala dcera v postýlce v noci se vůbec nebudila, spala krásně celou noc. Jenže od té doby co má postel se v noci budí a chodí spát k nám do postele.Ani by mi to nevadilo, ale porad se vrtí a kope do mě a porad něco potřebuje. Jsem nevyspana, jak sem těhotná, tak sem strašně unavená a jediná možnost, kdy se vyspat je v noci. Dcera přes den už spat nechce. Prosím, poraďte jak ji naučit spat zase celou noc. Už sem na pokraji sil jak sem nevyspana. Děkuji za rady.

Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 10899 příspěvků 09.10.18 09:18

Kup postýlku z druhé ruky. Asi se ještě necítí OK ve větší posteli

chaela
Ukecaná baba ;) 1389 příspěvků 2 inzeráty 09.10.18 09:22

Měli jsme to podobně, ale s mladším dítětem při přesunu z ložnice do pokoje. Vždy, když přišel k nám, vrátila jsem ho zpátky do jeho postele. Pokud teda přišel po páté ráno, tak už jsem si ho tam nechala, protože v pokoji by už neusnul a budil bráchu. Ale po nějaké době se v tu dobu začal budit i starší a taky chtěl k nám do postele, takže jsem opět začala důsledně oba vracet do jejich posteli. Mladší k nám v noci už většinou nechodí, ráno dnes přišel po dlouhé době. Ono se to podda, ale chce to čas. Naší kluci nejsou spací děti, bojujeme pořád, teď zrovna máme lepší období, kdy se sice budi v noci, ale vstávají až kolem půl 7, dnes třeba až v 7. Tak si užívám a děsím se dalšího období vstávání před pátou.

Elishka1
Závislačka 2780 příspěvků 09.10.18 09:25

A má zabranu, stejně peřiny, plysaky kolem sebe? Moje dítě to ze začátku stridalo, chvíli spalo v postýlce, chvíli v posteli a nakonec se ustalilo v posteli, ale postylku tam ma porad

Svistice
Neúnavná pisatelka 17533 příspěvků 18 inzerátů 09.10.18 09:26

@Enicka Obě děti začaly v noci chodit okolo druhého roku k nám do postele. Bylo jedno, jakou měly postel. Vysledovala jsem jen, že pokud spaly s námi v pokoji (dovolená, návštěva u babičky), tak lezli k nám do postele méně často nebo až nad ránem. Prostě to potřebují.
Syna cca od 5 let začal spát celou noc ve své, dceři je tři a půl a stále chodí počítám, že do nástupu do školy to taky vymizí.
Bylo období, kdy jsme je tam měly nasáčkované oba a už jsme se fakt nevešli, tak ten víc utiskovaný z dospělých se obvykle sebral a šel se vyspat do postele dětí (v některých případech se některé z dítě do 10 minut taky zvedlo a přestěhovalo se za rodičem do pokojíčku na jednolůžko, taže jsme si moc nepomohli :mrgreen: ).

Enicka
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 09.10.18 09:26

To dělám taky,že ji tam zanesu zpátky. Usne ,ale třeba za hodinu se vzbudi znovu, takže se stejně moc nevyspím :) Budu Teda zkoušet dal ,snad to nějak přežiju :)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17533 příspěvků 18 inzerátů 09.10.18 09:30
@Enicka píše:
To dělám taky,že ji tam zanesu zpátky. Usne ,ale třeba za hodinu se vzbudi znovu, takže se stejně moc nevyspím :) Budu Teda zkoušet dal ,snad to nějak přežiju :)

Hodin je ještě dobrá. Nám se dítě vrátilo jak bumerang 5-15 minut po přenesení. Asi třinoci jsme ho takhle vracely, ale po 4-5 repete jsem to vzdaly. Protože s dítětem v postely jsme se vyspaly (kolikrát ani nevíme, že dorazilo), ale při přenášení 3× za noc jsem ráno byla ko.

Enicka
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 09.10.18 09:30

@Elishka1 Zábranu tam má. Plyšáků plnou postel ,panenky, všechno co má ráda .Nám se tam,ale postel i postýlka bohužel nevlezou.

Enicka
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 09.10.18 09:31

@Svistice Jenže my se s ni opravdu nevyspime. Kdyby jo tak to neřeším :)

zoota
Stálice 60 příspěvků 09.10.18 09:31

Meli jsme to same s oběma dcerami. Nakonec jsem vymyslela spankovou vilu. Za kazdou celou noc ve sve posteli mely pod polstarem nejakou drobnost, bonbon, gumicku, hracku z kindervajicka… Pred spanim jsme si o noli povidali, co asi prinese a to stesti rano v ocich. Naucila jsem to nekolik kamaradek a vsude nadšení, funguje to:-) U babičky obcas chodi spankovka dodnes, dcery maji 8 a 6:-)

zoota
Stálice 60 příspěvků 09.10.18 09:33

Akorat teda člověk nesmi zapomenout kdyz jde treba v noci na zachod tam neco dat, to je pak pruser a zklamání:-)

Enicka
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 09.10.18 09:37

@zoota To bych mohla,akorát nevím jestli to dcera už pochopí.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >