Školka versus Estivill

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Limi123
Závislačka 3649 příspěvků 07.10.18 23:29
Skolka versus Estivill

Mile maminky,

tak si tu tak lezim a premyslim. Posledni dobou se tu objevila spousta temat o detech, ktere se nemohou adaptovat na skolku a breci. A vetsina maminek radi ditko ve skolce ponechat, ze si za nejaky ten tyden nebo mesic zvykne - i presto, ze je maminka na RD a muze dite stahnout.

Zaroven, kdyz je diskuse o tom, jak naucit miminko, aby samo usinalo a v noci se nebudilo co 20 minut, vetsina uzivatelek povazuje metodu „vyplakat“ malem za tyrani, a to to obvykle trva 2 az 3 dny, nez dite zacne spinkat celou noc.

Jsem opravdu jedina, komu prijde, ze je to v podstate jedno a to same? Nebo spis, ze ta skolka je horsi?

Tema zakladam jen ze zvedavosti jako takovou filosofickou uvahu kolem pulnoci :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

beruska9
Extra třída :D 10741 příspěvků 07.10.18 23:36

Je rozdil mezi miminem a triletakem. Je rozdil mezi noci a dnem. Je rozdil mezi tim nechat dite samo ve tme a nechat dite v kolektivu s kvalifikovanou ucitelkou. Neni to to same.

Limi123
Závislačka 3649 příspěvků 07.10.18 23:40
@beruska9 píše:
Je rozdil mezi miminem a triletakem. Je rozdil mezi noci a dnem. Je rozdil mezi tim nechat dite samo ve tme a nechat dite v kolektivu s kvalifikovanou ucitelkou. Neni to to same.

Pro me je zaklad to, ze dite place, protoze se boji a chce maminku. Ale chapu to srovnani.

Mozna to moc vztahuji na sveho syna, ktery ma extremni stres i z toho, kdyz ma nekam jit beze me s babickou, kterou dobre zna.

Syn se porad strasne boji, ze mu nekam zmizim. Proto nechat ho samotneho ve skolce mi prijde horsi, nez ten Estivill.

Masina
Stálice 60 příspěvků 07.10.18 23:48

No, já souvislost vidím. Dítě se octne někde samo bez mámy (to je fuk, že je tam učitelka a jiné děti - zvlášť jestli to dítě ještě není tak vyzrálé, že by toužilo si s ostatními hrát), nechce tam být. Brečí. Máma ho tam nechá, i když volá o pomoc. A učitelka i maminka si řeknou: „Však si zvykne. Jen si vynucuje.“ Jenže to mi povězte, co to dítě může dělat jinak, aby ti dospělí pochopili, že je mu úzko. Já si dost dobře pamatuju, jak mě naši jednou nechali sedět na zájezdě v restauraci u stolu s cizími lidmi (protože u jejich stolu nebylo místo). Ten stres si pamatuju doteď, v očích slzy, ale nebrečela jsem. Cpala jsem do sebe polívku, abych to měla už za sebou. A v noci jsem se pak kolikrát budila hrůzou, že mě naši opustili. Totální nesmysl, pro dospělého banalita, ale to dítě to vnímá jinak. Jo, já tu souvislost vidím velkou.

beruska9
Extra třída :D 10741 příspěvků 07.10.18 23:56

@Limi123 : muj syn je taky chronicka nalepka, jsou mu 3, spi porad s nami, nastup do skolky prozival tezce a dodnes je nestastny, kdyz odchazim (nejsme v CR, chodi od kvetna ale jen na 2 dny). Nicmene ja v tom nevidim strach, ale vzdor a vim, ze do 5 minut je v pohode (nekolikrat jsem zustala na recepci a poslouchala/na­koukla). Ma chapave ucitelky, vzdy si ho jedna vezme, takze ho nechavam nekomu v naruci.
Zato v noci se potrebuje pritulit a uprimne, ja jsem stejna, nikdy jsem nerada spala sama, bala jsem se, takze mi prijde nefer tomu dite vystavovat. Mozna si do toho promitam svoji zkusenost, ale za me je teda nocni vyrvani 1000× horsi, hlavne u malych miminek. Ten triletak ti uz aspon neco rekne, jestli ma strach, nebo mu chybis, nebo jen chce delat neco jineho, zatim co to male miminko nema jinou moznost, nez brecet. At si to kazdy vyhodnoti ale za sebe :nevim:

Alkata
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 08.10.18 00:51

Vážně porovnávas miminko s tříletým dítětem? Nebe a dudy.

Mari.G
Závislačka 4770 příspěvků 08.10.18 01:06
@beruska9 píše:
Je rozdil mezi miminem a triletakem. Je rozdil mezi noci a dnem. Je rozdil mezi tim nechat dite samo ve tme a nechat dite v kolektivu s kvalifikovanou ucitelkou. Neni to to same.

Díky za to, jak jste to napsala. Naprosto s tím souhlasím, já bych to ale napsala jako stránkovou stať :lol: . Jen dodám, že kdyby se moje dítě nedokázalo ve školce adaptovat a jen trochu bych mohla, stáhla bych ho, přestože Estivilla a školku nepovažuju za to samé (viz Vaše důvody).

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25219 příspěvků 08.10.18 07:02
@beruska9 píše:

Presne tak. Navic u skolky dost lidi nema jinou moznost. Casto se jim tam pise, ze pokud mohou, at si dite doma nechaji. Ne kazdy muze.

Alušáček
Závislačka 3238 příspěvků 08.10.18 07:38

@Limi123 Já bych nenechala uřvat dítě ke spánku, stejně tak bych ho násilím nenutila být ve školce…

BaMaK
Závislačka 2822 příspěvků 35 inzerátů 08.10.18 08:11

@Limi123 Podle mě mícháte dvě hodně rozdílné věci. Miminko opravdu pláče, protože se bojí, chce mámu, kontakt. 3 leté dítě pláče z mnoha důvodů a často jen aby zjistilo kam až může zajít. V těchto případech je potřeba individuální přístup. Určitě je rozdíl mezi dítětem, které ráno pár minut pláče a pak se vrhne do her a je spokojené a dítětem, které pláče a pak si sedne do koutku a kouká na dveře, kdy se maminka vrátí. A není to o věku, ale o povaze dítěte.

selia
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 7 inzerátů 08.10.18 08:19

Souhlasím s ostatními. Miminko nechápe, kde máme je a co se děje. Větší dítě už ano. Samozřejmě, i ono může cítit nejistotu a strach, ale jde mu s tím pomoct.
A pak je tu samozřejmě druhá strana - ten přínos pro rodinu. Nechat mimčo vyplakat je většinou víc o pohodlnosti, o tom, že chci už mít večer pro sebe - což samozřejmě pomáhá mému odpočinku a třeba manželskému životu, ale většinou se to dá zvládnout i bez tak drastického návyku na uspávání. I když i tady jsou extrémní případy - znám jednu, co měla fakt náročné dítě až dospěla ke spánkové poruše, kterou bylo nutno léčit léky, a pak právě použili Estivilla - prostě ten přínos navzdory metodě byl pro rodinu zásadní. No a u větších dětí je to jasné - většina matek mám hodně omezené možnosti dítě do školky nedat, plus vidí i ty přínosy pro dítě samotné.

Lenca27
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 08.10.18 09:10

Ja to vnimam stejne a nevidim v tom rozdil. Tomu triletemu muze byt stejne uzko jako miminu. Spousta deti v tom veku neni zrala, proc by si neco mely vynucovat? Proste jim jen chybi mama.

Limi123
Závislačka 3649 příspěvků 08.10.18 10:00
@Lenca27 píše:
Ja to vnimam stejne a nevidim v tom rozdil. Tomu triletemu muze byt stejne uzko jako miminu. Spousta deti v tom veku neni zrala, proc by si neco mely vynucovat? Proste jim jen chybi mama.

Presne, nevidim rozdil v tom, kdyz nechce odlouceni od mamy trilety a kdyz ho nechce miminko. Muj skoro - triletak se vylozene boji, ze uz se nevratim, kdyz nekam odchazim.

Ale on to mozna kazdy hodnoti podle sveho ditete, nevim…

warita
Echt Kelišová 8408 příspěvků 12.10.18 10:34

@Limi123 ja bych z toho vypichla tu cast, kde rikas, ze zena je dokonce na rodicaku.

Tak napriklad pro mne tohle dava smysl. Kdyz dite zacne chodit do skolky, byva hodne nemocne, nez si na ty viry a bakterie trochu zvykne. Podle mne je lepsi dat dite do skolky driv a treba rok s nim podle potreby byt jeste doma, kdyz je nemocne, nez si brat co chvilku paragraf, kdyz uz pracujes na plny uvazek.

Pak taky, pokud mas doma jeste miminko, tak to taky dava smysl, protoze venovat se dvem detem naraz, ktere maji velmi rozdilne potreby a denni rytmus musi teda byt zahul. A pokud je miminko drazdive a ma nedejboze koliky, a clovek musi nosit mimino nonstop na rukou, jak jsem to mela ja cele mesice, tak by to bylo doslova na zblazneni.

Jinak si myslim, ze je malo deti, ktere zvladaji odlouceni od maminky bez mihnuti oka a drive ci pozdeji si proste musi zvyknout.

warita
Echt Kelišová 8408 příspěvků 12.10.18 10:36
@Limi123 píše:
Presne, nevidim rozdil v tom, kdyz nechce odlouceni od mamy trilety a kdyz ho nechce miminko. Muj skoro - triletak se vylozene boji, ze uz se nevratim, kdyz nekam odchazim.Ale on to mozna kazdy hodnoti podle sveho ditete, nevim…

hmmm, tak to ja na 3 letech dobre chapala, ze se mama vrati. Jen jsem nechtela, aby odchazela.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Zastavila snad Míša Kuklová čas? V padesáti vypadá na třicet!

Mnohé dámy ze showbyznysu se můžou přetrhnout, aby zahladily vrásky a... číst dále >

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >