Dítě se budí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.10.21 07:40

Dítě se budí

Dobrý den prosím o radu syn 5 let nechce spávat sám kdy už u něj jsem usne ale po každé v pravidelnou dobu se probudí a pláče nebo dojde za námi do ložnice ale ani jedno si nepamatuje co mám udělat pro to aby měl klidný spánek a jak ho naučit aby spal sám

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
58
20.10.21 08:06

Dobré ráno, řeším teď úplně stejný problém, dcera 5 let každou noc přijde, většinou tedy nepláče, lehne ke mě do postele a spí. Ale já jsem z toho úplně grogy a ten její spánek také asi nebude úplně v pořádku. Snad někdo poradí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
20.10.21 08:09

Nechte ho spát i sebe. Tobě je taky v posteli líp s manželem, tak proč chceš nutit dítě k tomu, aby spalo samo? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79508
20.10.21 08:10
@Anonymní píše:
Dobrý den prosím o radu syn 5 let nechce spávat sám kdy už u něj jsem usne ale po každé v pravidelnou dobu se probudí a pláče nebo dojde za námi do ložnice ale ani jedno si nepamatuje co mám udělat pro to aby měl klidný spánek a jak ho naučit aby spal sám

No, buď u něj nebýt když usíná nebo akceptovat to, že chce spát s tebou a vzít ho do té ložnice rovnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21786
20.10.21 08:11

Mě to přijde naprosto normální, nám dcera chodí do postele kolikrát i teď, v první třídě :nevim: Přijde nad ránem v polospánku, přitulí se a spí, mě kolikrát ani nevzbudí. To spíš pak tahanice o peřinu :P Já si to teda docela užívám, za chvilku přijde doba, že ani nebudu moct k ní do pokojíčku, tak proč se trochu nepomazlit, dokud o to stojí? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21786
20.10.21 08:12

Mimochodem, když jí odvedu zpět a chviličku pomazlím, tak zase usne v pohodě a spí až do rána, ale mě se obvykle nechce vstávat a nevidím v tom žádný velký přínos. Vy to zkusit můžete, pokud vás v posteli obtěžuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79508
20.10.21 08:12

@unuděná V první :mrgreen: mě se tam nastěhovala třeťačka a páťák…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79508
20.10.21 08:13
@unuděná píše:
Mimochodem, když jí odvedu zpět a chviličku pomazlím, tak zase usne v pohodě a spí až do rána, ale mě se obvykle nechce vstávat a nevidím v tom žádný velký přínos. Vy to zkusit můžete, pokud vás v posteli obtěžuje.

Tohle záleží na tom, kolikrát se dítko v noci budí, protože je předpoklad, že přijde pokaždé, když zjistí, že je zas samo v pokojíčku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
20.10.21 08:15

Mě by to nevadilo, když bych pak usnula, jenže to se mi většinou nedaří, nebo usnu těsně před budíkem, což je snad ještě horší :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21786
20.10.21 08:16
@j.a.n.i1 píše:
@unuděná V první :mrgreen: mě se tam nastěhovala třeťačka a páťák…

Chápu - nepředpokládám, že se to u nás nějak změní během pár měsíců :mrgreen:

@j.a.n.i1 píše:
Tohle záleží na tom, kolikrát se dítko v noci budí, protože je předpoklad, že přijde pokaždé, když zjistí, že je zas samo v pokojíčku.

No tak jasný, pokud by usnul na patnáct minut a zase přišel, tak to nemá význam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21786
20.10.21 08:19
@annapal píše:
Mě by to nevadilo, když bych pak usnula, jenže to se mi většinou nedaří, nebo usnu těsně před budíkem, což je snad ještě horší :zed:

A proč? Háže sebou, kope, mluví ze spaní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
20.10.21 08:27
@unuděná píše:
A proč? Háže sebou, kope, mluví ze spaní?

To ani tolik ne. Ale já mám dlouhodobě problémy se spaním a tohle mi nepřidá. A normálně spíme každá sama, dřív s tím neměla problém. Teď buď přijde za mnou, nebo je náměsíčná a chodí po domě a to mě taky vzbudí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21786
20.10.21 08:31
@annapal píše:
To ani tolik ne. Ale já mám dlouhodobě problémy se spaním a tohle mi nepřidá. A normálně spíme každá sama, dřív s tím neměla problém. Teď buď přijde za mnou, nebo je náměsíčná a chodí po domě a to mě taky vzbudí…

Tak s tím asi nic moc neuděláš :nevim: Pokud má tyhle stavy, tak rady „jak naučit spát dítě samotné“ k ničemu nevyužiješ. Co manžel, nemohl by jí vždycky zastlat zpět? Nebo si pořiďte větší postel, případně nastěhujte její do ložnice ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
20.10.21 08:37
@unuděná píše:
Tak s tím asi nic moc neuděláš :nevim: Pokud má tyhle stavy, tak rady „jak naučit spát dítě samotné“ k ničemu nevyužiješ. Co manžel, nemohl by jí vždycky zastlat zpět? Nebo si pořiďte větší postel, případně nastěhujte její do ložnice ;)

To máš asi pravdu, ona s usínáním problémy nemá, řeknu pohádku, zazpívám a spí. Jen chce nechat rozsvícení lampičku, já ji pak zhasínám, když jdu spát. Možná jí vadí, když se probudí, že je tma a tak jde radši za mnou…
Manžel jezdí kamionem a je celý týden pryč, o víkendu ani neví, že dcera přišla :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21786
20.10.21 08:40

@annapal Tak jí tam nech nějaké noční světýlko..? Taky to tak děláme - má nad postelí jemné vánoční žárovičky a přijde mi, že když je nechám svítit celou noc, tak spí klidněji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat