Reklama

Dítě u zápisu do ZŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VitHan
Kecalka 417 příspěvků 27.04.18 22:17
Dítě u zápisu do ZŠ

Včera jsem byla s dcerou u zápisu do ZŠ. Na tento den jsem ji připravovala. Nemyslím, že bych ji něco učila, ale mluvila jsem o tom. Říkala jsem ji, že teď už opravdu bude předškolačka, že paní učitelka uvidí, jak je šikovná a tak podobně. Beru tento den jako určitý významný mezník v životě.
U zápisu jsem se dozvěděla, že plno rodičů děti k pohovoru s učitelkou nedá. A to je i přivede do školy s sebou. Jen vyplní potřebné formuláře, čímž dítě zapíše a odejde domů.
Vím, že není povinnost dítě k zápisu přivést, ale přijde mi škoda, to nepodstoupit.
Tak by mě zajímalo, proč to rodiče dělají. Budu ráda, když mi odpoví maminka, která také nenechala svoje dítě absolvovat zápis.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Tamtama
Extra třída :D 11700 příspěvků 27.04.18 22:21

U nás je naopak povinné mít dítě s sebou, jinak ho nevezmou :nevim:

selia
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 9 inzerátů 27.04.18 22:24

@Tamtama To ani jenom tak říkají, povinné to být nemůže.

MartinaIrena
Echt Kelišová 9967 příspěvků 27.04.18 22:25

Ja to chapu treba v pripade odlozene dochazky.

VitHan
Kecalka 417 příspěvků 27.04.18 22:28

@MartinaIrena
V případě odkladu to chápu taky. Právě proto, že to je pro mě významný den a má být zahájením školní docházky.

VitHan
Kecalka 417 příspěvků 27.04.18 22:30

@Tamtama
V našem městě se k zápisu do všech škol přihlašovalo na jednotných webových stránkách. A bylo tam jen doporučení, že je vhodné dítě přivést.

vokishka
Extra třída :D 12328 příspěvků 27.04.18 22:31
@Tamtama píše:
U nás je naopak povinné mít dítě s sebou, jinak ho nevezmou :nevim:

To ale teda neni CR. Protoze ze zakona staci, aby dorazil rodic.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62548 příspěvků 3 inzeráty 27.04.18 22:32

@VitHan Já to jako žádný významný den necítím, významným dnem je ten první školní…

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18130 příspěvků 27.04.18 22:33
@Tamtama píše:
U nás je naopak povinné mít dítě s sebou, jinak ho nevezmou :nevim:

Povinné to není nikde a kdyby přišlo na lámání chleba, škola by to měla blbý. Zákon platí pro všechny a ten umožňuje rodiči právo dítě k zápisu nepřivést.

Tamtama
Extra třída :D 11700 příspěvků 27.04.18 22:40

Fakt? U nás právě to dítě i zkouší, jestli je na školu připravené. :think:

VitHan
Kecalka 417 příspěvků 27.04.18 22:40

@j.a.n.i1
Mě dojal i den zápisu.

Opravdu tu není nikdo, kdo to s dítětem neabsolvoval? Protože, já sama nevidím žádný důvod tam nejít, jsem zvědavá jaký mají jiní.

selia
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 9 inzerátů 27.04.18 22:44

@Tamtama To dělají skoro všude, ale uvaž, jak by to mohli vyžadovat? Školní dcházka je povinná, nelze spádové dítě nepřijmout, protože něco neumí. O odkaldu rozhodují rodiče. Tudíž není žádný zákonný důvod, který by opravňoval přítomnost dítěte u zápisu vyžadovat.

Tamtama
Extra třída :D 11700 příspěvků 27.04.18 22:45
@selia píše:
@Tamtama To dělají skoro všude, ale uvaž, jak by to mohli vyžadovat? Školní dcházka je povinná, nelze spádové dítě nepřijmout, protože něco neumí. O odkaldu rozhodují rodiče. Tudíž není žádný zákonný důvod, který by opravňoval přítomnost dítěte u zápisu vyžadovat.

takhle jsem nad tím nepřemýšlela, to je pravda.. zkrátka psali „dostavte se s dítětem“, tak jsem se dostavila s dítětem.. :lol:

VitHan
Kecalka 417 příspěvků 27.04.18 22:49

Já vím, že mě nikdo ze zákona nemůže nutit vodit dítě k zápisu. Ale vodit dítě na hřiště mi také žádný zákon nepřikazuje a stejně tam chodíme.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18130 příspěvků 27.04.18 22:51
@VitHan píše:
Já vím, že mě nikdo ze zákona nemůže nutit vodit dítě k zápisu. Ale vodit dítě na hřiště mi také žádný zákon nepřikazuje a stejně tam chodíme.

A co z toho plyne?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama