Reklama

Dítě záškodník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 16:22
Dítě záškodník

Máte doma taky některá záškodníka?
Syn od 2 let schovává věci. Drží ho to pořád a už to je víc jak 2 roky. Někdy to jsou hračky, které si schovává pod postel, jindy má období, kdy schovává klíče, mobily, dálkové ovládání, příbory, boty, jídlo, knížky, tužky. Vyhraněné místo nemá. Našla jsem knihu v gauči, klíče ve svých botách, příbory v posteli, boty v pračce, zubní pastu pod kobercem, dálkáč v povlaku na polštář… Tužkama pak kreslí po nábytku, zdech, postelích. Klidně vybrakuje staršímu penál a použije v době, kdy jsem na wc. Věci někdy schovává tajně, jindy tím provokuje - drapne a utíká. Když mu je beru, tak brečí a ječí. Kromě toho rozmotává toaleťák, houpe se na dveřích, stěhuje věci - křesla, stolek…
Nechci přímo řešit, co s tím, protože zkoušíme všechno možné, ale u něj dlouho trvá jakýkoliv výchovný posun. Spíš, jestli to může souviset např. s hyperaktivitou? A pokud jste některá měla podobného záškodníka, kdy to u něj přešlo?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

TMana
Zasloužilá kecalka 715 příspěvků 28.09.18 16:36

S hyperaktivitou to nemá nic společného, je to problém katastrofální výchovy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 16:40

@TMana to víš určitě? Znáš mě a dítě? Nesuď, když nás neznáš ;)

Jana525
Závislačka 4825 příspěvků 28.09.18 16:41

Asi by klidne mohlo. Klukovi jsou ctyri ? Chodi nekam do skolky ? Radili jste se s pediatrem ?

TMana
Zasloužilá kecalka 715 příspěvků 28.09.18 16:44
@Anonymní píše:
@TMana to víš určitě? Znáš mě a dítě? Nesuď, když nás neznáš ;)

Dva roky necháte dělat dítě bordel po celém domě a výchovou to není? Aha. Tak to bude tím, že je prezidentem Zeman.

lea79
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.09.18 16:47

Můj syn mi takhle nedávno vybrakoval peněženku a já na to přišla až v krámě u pokladny. :cert: Jediné co bych poradila je minimalizovat věci v jeho dosahu. Zamykat, dát do horních poliček, apod. :think:

nini77
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 10 inzerátů 28.09.18 16:48

@TMana tak to je dost odvážná kritika, někoho takhle sepsout za výchovu.
Zakladatelko neber to vážně. Poradila bych se s pediatrem. Jestli máš pocit, že má syn problém se přizpůsobit pravidlům a jsou tam třeba i další znaky, může mít nějakou malou poruchu. V lepším případě to dělá jen proto, že ho baví vaše reakce. Ale je smutné, když vidím rodiče dětí, které mají evidentně nějakou diagnózu a odmítají si to připustit i přesto, že dítěti by to jedině pomohlo. Držím palce

Příspěvek upraven 28.09.18 v 16:53

Marcelka146
Kelišová 5041 příspěvků 28.09.18 16:49

Podle mě to hyperaktivita není,spíše špatně zvolená výchova,když to dělá 2 roky a žádný posun k lepšímu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 16:56

@Jana525 do školky chodí druhý rok. S pediatrem ne a psycholožky jsem se zapomněla zeptat.

@TMana kde píšu, že dělá bordel po celém domě a kde píšu, že ho to necháme dělat?

@Marcelka146 on posun k lepšímu rozhodně je. Už mi řekne, kam to dal a nemusím to zoufale hledat. Většinou už ani nebere hlavní mobily (máme pohotovostní, když musí syn zůstat sám doma) a ani mi nebrakuje kabelku, protože už pochopil, že tam se neleze. Mně přijde, že to má v rámci hry, že si schovává „poklady“. Nanosí to někam a většinou pak pluje na lodi, letí letadlem a tak podobně. Pokud mu řeknu, tak to po sobě uklidí.

Jana525
Závislačka 4825 příspěvků 28.09.18 17:04
@Anonymní píše:
@Jana525 do školky chodí druhý rok. S pediatrem ne a psycholožky jsem se zapomněla zeptat.

@TMana kde píšu, že dělá bordel po celém domě a kde píšu, že ho to necháme dělat?

@Marcelka146 on posun k lepšímu rozhodně je. Už mi řekne, kam to dal a nemusím to zoufale hledat. Většinou už ani nebere hlavní mobily (máme pohotovostní, když musí syn zůstat sám doma) a ani mi nebrakuje kabelku, protože už pochopil, že tam se neleze. Mně přijde, že to má v rámci hry, že si schovává „poklady“. Nanosí to někam a většinou pak pluje na lodi, letí letadlem a tak podobně. Pokud mu řeknu, tak to po sobě uklidí.

A ve skolce s nim problemy nemaji? Pokud by to bylo soucasti neceho vaznejsiho jako hyperaktivita atd., tak by to delal i jinde.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 17:09

@Jana525 netuším. Naše školka je pověstná tím, že nic neřeší. Kamarádka tam učí a říkala mi, že synova učitelka má postoj, že si nebude kazit poslední roky před důchodem a děti jen chválí. První byl jinde a tam jsem měla zpětnou vazbu. Teď nevím nic, a když se zeptám, tak se dozvím, že nemám nic řešit, že ony si to vyřeší a když bude problém, tak to stačí řešit ve škole. Potřebovala jsem to vědět, abych to řekla psycholožce a dozvěděla jsem se, že se hezky obléká a dobře jí.

nini77
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 10 inzerátů 28.09.18 17:09

Vy ho necháváte samotného doma?

ivašot.
Kelišová 6419 příspěvků 28.09.18 17:11
@Anonymní píše:

a s psycholožkou jste řešili co?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 17:11
@nini77 píše:
Vy ho necháváte samotného doma?

Jeho ne, ale staršího syna ano.

nini77
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 10 inzerátů 28.09.18 17:13

Pak mi to došlo, když jsi psala, že máte ještě staršího.
S tou školkou je to blbý, že nic neřeší , třeba zavírají oči před něčím evidentním a není pravda, že je čas řešit to až bude ve škole. A co řešíte s tou psycholožkou?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >