Dítě žijící s prarodičem

4.7.20 15:49

Dítě žijící s prarodičem

Dobrý den všem :srdce:

Moje dcera žije s mojí matkou, která jí má i oficiálně v péči. Mám právo na to, s ní být v kontaktu, či jí to moje matka může zakázat? Dceři bude zanedlouho 11, jestli je to nějak důležité. Díky moc :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

30641
4.7.20 15:56

@Girlfromoutofspace Záleží, co je v rozsudku. Jak to mají ostatní, Ti moc nepomůže. Ten důvod, proč bylo dítě svěřeno do péče prarodičů je všude jiný.

Obecně ale je snaha, aby i přes tuto situaci měla dcera kontakt a mohla budovat vztah s vlastní matkou. Pokud už pominuly ty důvody a matka Ti s ní neumožňuje kontakt, požádej soud, určí styk, případně požádej o svěření do vlastní péče. Právo na kontakt s dítětem je i v případě, kdybys měla duševní onemocnění nebo mentální postižení. I v tomto případě je snaha zachovat kontakt mentálně postiženého rodiče se svým zdravým dítětem.

Takže pokud styk neumožňuje a v rozsudku to není upraveno, jednej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28015
4.7.20 16:31
@Girlfromoutofspace píše:
Dobrý den všem :srdce:Moje dcera žije s mojí matkou, která jí má i oficiálně v péči. Mám právo na to, s ní být v kontaktu, či jí to moje matka může zakázat? Dceři bude zanedlouho 11, jestli je to nějak důležité. Díky moc :srdce:

Záleží, co je v rozsudku :nevim:

V ideálním světe bys měla kontaktovat OSPOD, aby ti pomohl navázat s dcerou kontakt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5230
4.7.20 18:37
Dobrý den všem :srdce:Moje dcera žije s mojí matkou, která jí má i oficiálně v péči. Mám právo na to, s ní být v kontaktu, či jí to moje matka může zakázat? Dceři bude zanedlouho 11, jestli je to nějak důležité. Díky moc :srdce:

Tak treba se tva matka boji, abys nebyla dcerce nebezpecna, tak proto ti styk nedovoli, coz je pochopitelne. Zalezi co je duvodem, ze ji ma v peci.

Urcite to res soudne a po uprave styku se to zlepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
799
5.7.20 15:53

A jak dlouho je u babičky? To taky může hrát roli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
6.7.20 13:39

O jaký typ péče se jedná? O péči jiné fyzické osoby než rodiče nebo o pěstounskou péči? V první řadě bych se obrátila na OSPOD, ten musí že zákona dítě svěřené do péče někoho jiného než rodiče sledovat a pravidelně navštěvovat. Rodič má právo na kontakt s dítětem, dítě má právo na kontakt s rodičem. Pokud není Vaše rodičovská odpovědnost v tomto směru omezena rozsudkem, nemá Vaše matka právo kontaktu bránit. Další věcí ale je, že existuje nějaký relevantní důvod, proč o dceru nepečujete Vy. Tudíž se zamyslet nad tím, zda Vaši matku k jejímu postoji nevede Vaše nežádoucí chování a tomu chování se případně vyvarovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama