Výlety a tchyní

Anonymní
2.7.20 18:30

Výlety a tchyní

Ahoj Žiji s přítelem, problém je v tom že jeho matka nemá partnera :roll: Tudíž je závislá na synovi. Neustále mu volá co dělá atd :zed:. Pritelovi je mámy lito se vším se jí svěřuje :roll: Přítel ji nabízí výlety a společné chvile :pocitac: Já to tak nechci a říkám mu ať jede s mámou sám. ON na to že je to blbý jet s ní sám co si o něm lidi pomyslí :roll: My dvě se moc nemusíme a po chvíli by byl konflikt. Přítel je pak naštvaný že nechci jezdit nikam s jeho mámou Když si naplanuju sama pro sebe program tak chce přítel semnou na mámu prdi
On ji hrozně lituje a mě zase nechce ztratit :roll: nevim jak z toho ven

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7532
2.7.20 18:47

Problém není v tom, že jeho matka nemá partnera. problém je, že tvůj přítel je mamanek a to takový, že s mámou ani nedokáže jet na výlet sám, a potřebuje k tomu asistenci své přítelkyně. Asi bych si dost rozmyslela, zda s takovým chceš zůstat, protože si s ním za manželku vezmeš i jeho mámu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.20 18:47

Ojé, prekérní situace. Z osobní zkušenosti radím kompromis. Jednou s ní jet, pětkrát ne. U nás je to podobné, akorát, že můj muž moc nechce. Ona dělá scénky, chtěla by s námi na každý výlet a každou dovolenou. Máme to tak, že ji občas někam vezmeme, protože ji máme rádi a chceme jí udělat radost, ale není to pravidlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
490
2.7.20 18:50

Rozepře mezi tchýní a nevěstou nemůžou nikdy dopadnout dobře. Buď se kvůli ní brzo začnete hádat, nebo se přítel kvůli tobě přestane s maminkou bavit (a později ti to může vyčítat a hlavně to pak bude vyčítat sobě) nebo se kvůli ní rozejdete. Každopádně žádný scénář nekončí happy endem. Pokud chceš šťastný konec musíš zatnout zuby a s tchýní začít vycházet. Podle toho co píšeš si ještě dost mladá, radila bych ti začít se chovat zodpovědně a dospělé a pokud ti tchýně řekne něco co se ti nelíbí tak to nekomentuj, přejdi to a změn téma. Pokud nezačneš aapon trochu s tchýní fungovat nikdy ti to s přítelem nemůže vyjít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
2.7.20 18:51

Hele byla jsem v podobne situaci a taky me to stvalo, ale s odstupem casu a vekem uz to vidim trochu jinak. Je hezke, ze ji nabizi vylety a spolecne chvile. Najdete nejaky prijatelny komproromis. Asi nema dost volneho casu, aby ho travil zvlast s mamkou a zvlast s vami. Zkuste si najit k sobe trochu cestu a alespon spolu ve slusnosti vydrzet. Tchyni podporovat v zajmovych aktivitach a v pratelstvi s dalsimi lidmi, aby mela vlastni zivot.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2770
2.7.20 18:52

Nám to tchýně dělala taky a bylo to peklo. Vůbec jsem to nedávala. Toto dělají mamánci a matky s nimi manipulují. Pozor na to, protože to může zničit vztah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
2.7.20 18:54

Jestli s ním nejsi tak dlouho, asi bych šla od toho. Je to mamánek a z toho nikdy nekouká nic dobrého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7532
2.7.20 18:57
@PeBa12 píše:
Rozepře mezi tchýní a nevěstou nemůžou nikdy dopadnout dobře. Buď se kvůli ní brzo začnete hádat, nebo se přítel kvůli tobě přestane s maminkou bavit (a později ti to může vyčítat a hlavně to pak bude vyčítat sobě) nebo se kvůli ní rozejdete. Každopádně žádný scénář nekončí happy endem. Pokud chceš šťastný konec musíš zatnout zuby a s tchýní začít vycházet. Podle toho co píšeš si ještě dost mladá, radila bych ti začít se chovat zodpovědně a dospělé a pokud ti tchýně řekne něco co se ti nelíbí tak to nekomentuj, přejdi to a změn téma. Pokud nezačneš aapon trochu s tchýní fungovat nikdy ti to s přítelem nemůže vyjít…

Přecházet řeči, co se mi nelíbí, a raději tiše mlčet nebo měnit téma, rozhodně není zodpovědné a dospělé, to je cesta do pekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30463
2.7.20 19:01

Až budou děti, to budou teprve hádky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2770
2.7.20 19:01
@Oriseka píše:
Hele byla jsem v podobne situaci a taky me to stvalo, ale s odstupem casu a vekem uz to vidim trochu jinak. Je hezke, ze ji nabizi vylety a spolecne chvile. Najdete nejaky prijatelny komproromis. Asi nema dost volneho casu, aby ho travil zvlast s mamkou a zvlast s vami. Zkuste si najit k sobe trochu cestu a alespon spolu ve slusnosti vydrzet. Tchyni podporovat v zajmovych aktivitach a v pratelstvi s dalsimi lidmi, aby mela vlastni zivot.

Předpokládám, že ta maminka nemá 80 let a je ještě čiperná. Syn nemůže vyřešit její osamělost. Naopak máma má syna podporovat v jeho vztahu a stáhnout se, žít si svůj život. V konečném důsledku na tom ta maminka vydělá, protože bude mít se snachou dobré vztahy. Takhle snacha jen zatíná zuby, přetvařuje se a pomalu ale jistě si na tchýni vytváří averzi. Společné výlety tak 1-4× za rok maximálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26127
2.7.20 19:04

V době začátku vztahu mi přijde trapné tahat na každý výlet i mámu. Jela bych jednou, na další dva vejlety ať jedou sami. Udělala bych si vlastní program. My tchýni na výlety bereme, ale je to pro nás samozřejmost po těch letech ji vytáhnout někam, kde nebyla. Zabaví se i sama a kolikrát už něco má, když nabízím účast.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
2.7.20 19:09
@Veveří píše:
Předpokládám, že ta maminka nemá 80 let a je ještě čiperná. Syn nemůže vyřešit její osamělost. Naopak máma má syna podporovat v jeho vztahu a stáhnout se, žít si svůj život. V konečném důsledku na tom ta maminka vydělá, protože bude mít se snachou dobré vztahy. Takhle snacha jen zatíná zuby, přetvařuje se a pomalu ale jistě si na tchýni vytváří averzi. Společné výlety tak 1-4× za rok maximálně.

Tak ja tedy jezdim se svoji matkou casteji nez 1-4krat do roka na vylet a doufam, ze se svymi syny budu jezdit taky casteji. Ja mela tchyni treba pomerne starou a v ne zrovna dobrem zdravotnim stavu-nevime, jak to ma zakladatelka. Na spolecne vylety jsme jezdili, ikdyz jsem ji taky zrovna nemusela, ale samo na vic vyletu jsme jeli jen spolu. Nakonec jsme meli vztahy dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
490
2.7.20 19:17
@Lalelale píše:
Přecházet řeči, co se mi nelíbí, a raději tiše mlčet nebo měnit téma, rozhodně není zodpovědné a dospělé, to je cesta do pekla.

Hádat se a komentovat všechno co tchýně řekne a co mi je proti srsti dospělé je? Pokud přítele miluje a chce být s ním tak se občas bude muset kousnout do jazyku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2561
2.7.20 19:20

@Lalelale přesně tak, takhle jsem to zkoušela ja s tou svou, ale opravdu to řešení není, naopak, nemůžu ji ani vystát. Tchyně by měla pochopit (de facto i syn) že každej má svůj život, synovi neni 10 let aby trávil čas s mamou. A v zájmu zachování dobrých vztahů by to mělo mít všechno své meze. Protože až přijdou děti tak nastanou mnohem horší problémy a pak už to bude začarovaný kruh z kterého se jen těžko bude dostávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2561
2.7.20 19:22

@PeBa12 no myslím si, že v rámci slušného jednání ji taky určitě může snacha říct vlastní názor a ne jen kejvat jak slepice (bez urážky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama