Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
@Jitka.Poklicova píše:
Zdravím, chlapovi se udělalo na ukazováku několik jakoby malinkých puchýřků, které praskají a svědí (viz. foto)…věděl by někdo, co to je? Děkuji
Pravděpodobně dyshidrotická dermatitida, je můj osobní názor.
Většinou to odezní samo - pokud by se to výrazně zhoršovalo, ať se obrátí na kožního lékaře. A ať si koupí kvalitní neparfémovaný krém na ruce, aby se mu nevysušovala pokožka rukou.
@Jitka.Poklicova Mám úplně to samé od dětství…je to alergický ekzém. Pravděpodobně…
@Jitka.Poklicova píše:
@stinga bere, ale ne na předpis, ale nějaký přírodní
přírodní teda neznám
mojí matce se tyto puchýře objevily po braní léků proti cholesterolu, kožařka jí řekla, že je to vedlejší účinek těch léků - laicky léky stahují tuk, takže ho stahují i tam, kde netřeba, ale že mamka ty léky musí užívat dál, mamka léky vysadila, protože měla i jiné nežádoucí účinky, puchýře zmizely - měla ty puchýře pouze na pravé ruce - teď dostává na cholesterol biologickou léčbu
@Jitka.Poklicova píše:
@stinga bere, ale ne na předpis, ale nějaký přírodní
tak není nic jednoduššího, než to zkusit vysadit a uvidí, zda puchýřky zmiznou
Sice nevím co to je, ale dcera má nedávno taky. Taky na prste, samo zmizelo. Měla to asi 3 týdny po covidu. Svedilo a trochu bolelo. Pak se to objevilo znovu a zase zmizelo. Bylo jen pár dní
@Villanelle píše:
Druh ekzému.
Také si myslím, že je to ekzém, zvlášť, když to svědí. Má to stejné v uchu, nejdřív puchýřky, pak prasknou a svědí to.
Někde jsem četla, že to může být po kontaktu s plísní.
Zkuste si v lavoru rozpustit lžíci soli z mrtvého moře. Nechat 20 minut namočené, pak opláchnout, namazat zinkovkou.
Cca týden, snad to zabere.
Zdravím, chlapovi se udělalo na ukazováku několik jakoby malinkých puchýřků, které praskají a svědí (viz. foto)…věděl by někdo, co to je? Děkuji