Divné puchýřky - věděl by někdo, co to je?

Jitka.Poklicova
16.3.22 14:07

Divné puchýřky - věděl by někdo, co to je?

Zdravím, chlapovi se udělalo na ukazováku několik jakoby malinkých puchýřků, které praskají a svědí (viz. foto)…věděl by někdo, co to je? Děkuji

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
77458
16.3.22 14:10

@Jitka.Poklicova nebere léky proti cholesterolu?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22078
16.3.22 14:22
@Jitka.Poklicova píše:
Zdravím, chlapovi se udělalo na ukazováku několik jakoby malinkých puchýřků, které praskají a svědí (viz. foto)…věděl by někdo, co to je? Děkuji

Pravděpodobně dyshidrotická dermatitida, je můj osobní názor.

Většinou to odezní samo - pokud by se to výrazně zhoršovalo, ať se obrátí na kožního lékaře. A ať si koupí kvalitní neparfémovaný krém na ruce, aby se mu nevysušovala pokožka rukou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14313
16.3.22 14:37

@Jitka.Poklicova Mám úplně to samé od dětství…je to alergický ekzém. Pravděpodobně…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4072
16.3.22 15:01

Druh ekzému.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Jitka.Poklicova
16.3.22 15:31

@stinga bere, ale ne na předpis, ale nějaký přírodní :think:

  • Citovat
  • Upravit
77458
16.3.22 15:47
@Jitka.Poklicova píše:
@stinga bere, ale ne na předpis, ale nějaký přírodní :think:

přírodní teda neznám :nevim: mojí matce se tyto puchýře objevily po braní léků proti cholesterolu, kožařka jí řekla, že je to vedlejší účinek těch léků - laicky léky stahují tuk, takže ho stahují i tam, kde netřeba, ale že mamka ty léky musí užívat dál, mamka léky vysadila, protože měla i jiné nežádoucí účinky, puchýře zmizely - měla ty puchýře pouze na pravé ruce - teď dostává na cholesterol biologickou léčbu

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
77458
16.3.22 15:52
@Jitka.Poklicova píše:
@stinga bere, ale ne na předpis, ale nějaký přírodní :think:

tak není nic jednoduššího, než to zkusit vysadit a uvidí, zda puchýřky zmiznou

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
791
16.3.22 16:04

Sice nevím co to je, ale dcera má nedávno taky. Taky na prste, samo zmizelo. Měla to asi 3 týdny po covidu. Svedilo a trochu bolelo. Pak se to objevilo znovu a zase zmizelo. Bylo jen pár dní

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3811
16.3.22 16:05
@Villanelle píše:
Druh ekzému.

Také si myslím, že je to ekzém, zvlášť, když to svědí. Má to stejné v uchu, nejdřív puchýřky, pak prasknou a svědí to.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4880
16.3.22 23:59

Dishydroticky ekzém

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2990
26.8.22 12:58

Někde jsem četla, že to může být po kontaktu s plísní.
Zkuste si v lavoru rozpustit lžíci soli z mrtvého moře. Nechat 20 minut namočené, pak opláchnout, namazat zinkovkou.
Cca týden, snad to zabere.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Krém

  • (4) + 140 recenzí

Dětská mast

  • (4) + 115 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Poradna očního lékaře

Ikona - Vladimír Korda

MUDr. Vladimír Korda Ph.D.