Co znamená "dle spádu"?

Anonymní
18.12.19 19:06

Dle spádu

Můžete mi prosím vysvětlit co znamená slovo dle spádu. Zítra se chystám na centrální příjem do nemocnice a ve zprávě mam napsáno dle spádu k hospitalizaci. Omlouvám se těm u kterých budu za blbce 8o, ale slyším to poprvé :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1068
18.12.19 19:07

Do spádové nemocnice, obvykle té, co je nejblíž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68504
18.12.19 19:13
@Anonymní píše:
Můžete mi prosím vysvětlit co znamená slovo dle spádu. Zítra se chystám na centrální příjem do nemocnice a ve zprávě mam napsáno dle spádu k hospitalizaci. Omlouvám se těm u kterých budu za blbce 8o, ale slyším to poprvé :think:

V místě bydliště nebo se ve velkých městech hraje na rozdělení podle částí. Nicméně, pokud na tom budeš trvat, můžeš do jakékoli. Můžou frfňat, ale ofiko se už na spády hrát nesmí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
18.12.19 19:13
@Anonymní píše:
Můžete mi prosím vysvětlit co znamená slovo dle spádu. Zítra se chystám na centrální příjem do nemocnice a ve zprávě mam napsáno dle spádu k hospitalizaci. Omlouvám se těm u kterých budu za blbce 8o, ale slyším to poprvé :think:

Od koho mas tu zpravu? Hospitalizace se vetsinou objednavaji, tak bys mela vedet, kam mas jit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8966
18.12.19 19:42
@Baba píše:
Od koho mas tu zpravu? Hospitalizace se vetsinou objednavaji, tak bys mela vedet, kam mas jit.

že by se hospitalizace objednávaly, o tom minimálně ve svém oboru nevím. Většinou je stav natolik špatný, že je nutná hospitalizace. Dle spádu je kouzelné slovíčko, které znamená, že by Tě měli vzít, neb bydlištěm „patříš“ do té nemocnice. Nicméně spádovost právně neexistuje už mnoho let…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68504
18.12.19 19:46
@Baba píše:
Od koho mas tu zpravu? Hospitalizace se vetsinou objednavaji, tak bys mela vedet, kam mas jit.
@cell píše: že by se hospitalizace objednávaly, o tom minimálně ve svém oboru nevím. Většinou je stav natolik špatný, že je nutná hospitalizace. Dle spádu je kouzelné slovíčko, které znamená, že by Tě měli vzít, neb bydlištěm „patříš“ do té nemocnice. Nicméně spádovost právně neexistuje už mnoho let…

Taky bych to tak viděla. Když někdo někoho potřebuje nutně hospitalizovat, tak je to sice nekolegyální, ale nejjistější, pacienta prostě poslat se správou na příjem. Jakákoli snaha o předchozí telefonickou dohodu je trestána odmítnutím pacienta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
18.12.19 19:48
@cell píše: že by se hospitalizace objednávaly, o tom minimálně ve svém oboru nevím. Většinou je stav natolik špatný, že je nutná hospitalizace. Dle spádu je kouzelné slovíčko, které znamená, že by Tě měli vzít, neb bydlištěm „patříš“ do té nemocnice. Nicméně spádovost právně neexistuje už mnoho let…

Jde zitra, tak to az tak akutni neni.
Kdyz mi nekdo posle pacienta k prijmu bez domluvy, nemusim ho prijimat jen proto, ze ma neco ve zprave.
K nam se objednava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
18.12.19 19:48
@Lama Lama píše:
Taky bych to tak viděla. Když někdo někoho potřebuje nutně hospitalizovat, tak je to sice nekolegyální, ale nejjistější, pacienta prostě poslat se správou na příjem. Jakákoli snaha o předchozí telefonickou dohodu je trestána odmítnutím pacienta.

Jenze tohle neni akutni :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8966
18.12.19 19:50
@Baba píše:
Jde zitra, tak to az tak akutni neni.
Kdyz mi nekdo posle pacienta k prijmu bez domluvy, nemusim ho prijimat jen proto, ze ma neco ve zprave.
K nam se objednava.

tak to já ze zásady nikam nevolám. Protože se přesně dozvím, že není místo a ať určitě neposílám. Takže nevolat, poslat a jeli opravdu ve spádu, s radostí to tam připíšu ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
18.12.19 19:54
@cell píše:
tak to já ze zásady nikam nevolám. Protože se přesně dozvím, že není místo a ať určitě neposílám. Takže nevolat, poslat a jeli opravdu ve spádu, s radostí to tam připíšu ;-)

A oni ho prijmout nemusi :nevim: Me zas tohle stve. Praktik mi posle bolavy zado na hospitalizaci a co ja s tim. Nehospitalizovala sem takhle nikoho. Ani kdyz tam bylo - podle spadu :twisted:
Ja kdyz chci nekoho poslat jinam a predpikladam hospitalizaci, tak volam. I kdyz vim, ze muzu slyset 3 prd.ele vymluv. Ale ja mam vyhodu vyssiho pracoviste, takze to muzu ukoncit - stejne ho poslu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8966
18.12.19 19:57

@Baba : vidíš, stejně ho pošleš, protože uspěješ. A my nevoláme, protože je skoro jsité, že nás odpálí. Takhle je to tak pade na pade :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
18.12.19 20:02
@cell píše:
@Baba : vidíš, stejně ho pošleš, protože uspěješ. A my nevoláme, protože je skoro jsité, že nás odpálí. Takhle je to tak pade na pade :mrgreen:

No nevim. Me to prijde jako slusnost. Praktici mi vetsinou volali, kdyz se chteli ujistit, ze maji pacienta poslat RZP. Kdyz posilali zado, tak ne, asi nemeli odvahu :twisted: Akorat pacienta zbytecne nekam hnali :nevim: Me by se jako pacientovi tedaˇoznost pade na pade nelibila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68504
18.12.19 20:02
@Baba píše:
A oni ho prijmout nemusi :nevim: Me zas tohle stve. Praktik mi posle bolavy zado na hospitalizaci a co ja s tim. Nehospitalizovala sem takhle nikoho. Ani kdyz tam bylo - podle spadu :twisted:
Ja kdyz chci nekoho poslat jinam a predpikladam hospitalizaci, tak volam. I kdyz vim, ze muzu slyset 3 prd.ele vymluv. Ale ja mam vyhodu vyssiho pracoviste, takze to muzu ukoncit - stejne ho poslu.

Dělala jsem cvičně pokus -5× jsem volala, na společným příjmu (vlastním) mi vyfakovali, at si zařídím příjem sama, obvolala jsem 4 interní kliniky, vyfakovali mi do jedný všechny. takže mi nezbylo nic jinýho, než poslat na spol. příjem i před předchozí fuckoff a bylo.
Takže vlastně nulová úspěšnost telefonického upíchnutí.
Jinak volam všude a vždy se mi to vyplatilo - kdejaké statim a vitál vyšetření a vyplácí se to. S upíchnutím k hospitalizaci fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68504
18.12.19 20:05

@cell Já mám úspěšnost 100 vs. 0%

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8966
18.12.19 20:06

@Lama Lama : tomu věřím. Já posílám k hospitalizaci minimálně, odhadem párkrát do roka a troufám si napsat, že velmi indikovaně. Naposledy mladýho kluka v nedobrým stavu stavu s rozjetým Crohnem. Všichni se shodli, že na hospitaliazci je, přesto se údajně v Praze nenašlo jediný lůžko. Kluk čekla x hodin, aby ho pak poslali domů :zed: :zed:
by mě fakt zajímalo, kdo v těch špitálech leží, že je furt plno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat