Jak se u vás projevuje tetanie

Anonymní
18.12.19 13:34

Holky tetaničky prosí o info

Ahoj holky :mavam:,jak se u vás projevuje tetanie a jak dlouho trvá-je období klidu? já jsem tetanička(nově diagnostikována) a do toho teď mám špatnou krční páteř, tak jsem se chtěla optat jestli mezi symptomy patří i píchání různě po těle (svaly, klouby, kosti)kolik a jaké Mg denně jíte? já mám Magnosolv a piju 1× denně. Je pravda, že tetanii rozjíždí psychika? Děkuji za vaše postřehy :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18586
18.12.19 13:40

Vydrž horčík nabíhá pomalu mě mudr říkla že to trvá tak půl roku, jinak jo křeče, bolesti záškuby, píchání atd všude po těle, taky hořkost v puse, stahování se krku
https://cs.wikipedia.org/wiki/Tetanie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.19 13:51

Půl roku? teda, já myslela, že jsou to třeba týdny…a jaký prosím užíváš? Magnosolv? já mám totiž pocit, že je mi po jeho vypití špatně na žaludku. Ke svému neurologovi jsem objednaná zase až únoru, tak tápu… :?

• Nahlásit
  • Citovat
18586
18.12.19 13:55
@Anonymní píše:
Půl roku? teda, já myslela, že jsou to třeba týdny…a jaký prosím užíváš? Magnosolv? já mám totiž pocit, že je mi po jeho vypití špatně na žaludku. Ke svému neurologovi jsem objednaná zase až únoru, tak tápu… :?

ono to jde postupně, taky záleží v jakém jsi stavu :nevim: mám magnosolv je nejsilnější, to je možný že ti nesedí a je ti blbě :think: taky po něm můžeš mít průjem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23564
18.12.19 13:56

Bylo to hrozny obdobi, fyzický a psychický propad. Když se zjistilo toto, tak jsem denne brala magnesolv a obden jezdila na injekce, pak se to naucil pichat manzel, asi pul roku.Do pulroku jsem byla vzdalena tomu, co bylo.Uz jsou to vic jak dva roky, co to mam plne pod kontrolou a udrzuji se na magnesolvu, kdyz si vzpomenu (1-2× tydne) a priznaky nemam zadny, je mi skvele.Ale zmenila jsem celkove svuj zivot, kazdopadne hodne silná zkusenost. Znamá si tim prosla na vejsce, musela ji ukoncit, byla ve strasnym stavu, rok se davala do poradku doma, ta uz to ma za sebou asi deset let a kupodivu se udrzuje jen na magnesce. Kazdopadne tobe drzim palecky :kytka:,bude dobre, ver mi!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23564
18.12.19 13:57
@ka2ka píše:
ono to jde postupně, taky záleží v jakém jsi stavu :nevim: mám magnosolv je nejsilnější, to je možný že ti nesedí a je ti blbě :think: taky po něm můžeš mít průjem

jojo, prutokač je to skvely, kdyz se vypije narazove :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18586
18.12.19 14:01
@wildcherry píše:
jojo, prutokač je to skvely, kdyz se vypije narazove :lol:
:mrgreen: vid, na injekcích sem taky byla ty normálně se mi kroutili prsty u nohou a nešli narovnat masakr, ale pro mě nejhorší ten krk to jak začne liju do sebe hořčík co nejmíň ředěný
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.19 14:03

@wildcherry takže ta psychika má svůj podíl, že? na injekce Mg? tedaaaa…tak tos měla tu tetanii takhle velkou? jak se to u tebe projevovalo? ono je hlavní, že je to teď všechno dobré :palec: já mám právě jen základní vyšetření a toto mi sdělil neurolog, tak nevím, jestli mě čeká nějaké další vyšetření…

• Nahlásit
  • Citovat
18586
18.12.19 14:05
@Anonymní píše:
@wildcherry takže ta psychika má svůj podíl, že? na injekce Mg? tedaaaa…tak tos měla tu tetanii takhle velkou? jak se to u tebe projevovalo? ono je hlavní, že je to teď všechno dobré :palec: já mám právě jen základní vyšetření a toto mi sdělil neurolog, tak nevím, jestli mě čeká nějaké další vyšetření…

zjisti si jestli by ti dal žádanku do centra bolesti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.19 14:06

@ka2ka mě tohle dělal krk, stoupalo to od ramen a jakoby mě někdo škrtil :zed: křeče nemám…po těch injekcích ti bylo hned fajn? prý se dají kapat i infúze… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.12.19 14:07

@ka2ka centrum bolesti? nejsem z Prahy jen z malého okresního města…

• Nahlásit
  • Citovat
18586
18.12.19 14:08
@Anonymní píše:
@ka2ka centrum bolesti? nejsem z Prahy jen z malého okresního města…

u nás je i v menší nemocnici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18586
18.12.19 14:10
@Anonymní píše:
@ka2ka mě tohle dělal krk, stoupalo to od ramen a jakoby mě někdo škrtil :zed: křeče nemám…po těch injekcích ti bylo hned fajn? prý se dají kapat i infúze… :nevim:

jojo nemůžu polykat, mě dali injekci do kapačky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23564
18.12.19 14:11
@ka2ka píše: :mrgreen: vid, na injekcích sem taky byla ty normálně se mi kroutili prsty u nohou a nešli narovnat masakr, ale pro mě nejhorší ten krk to jak začne liju do sebe hořčík co nejmíň ředěný

no hlavne po tech injekcich, to bylo maso, podlitiny, bolelo to, blbe se s tim ridilo…kdyz mi to pichal muj a blbe se tefil, tak jsem si rikala kolikrat, jestli nemam prropichlou ledvinu, chodit neslo, lezet :lol:…No, na me už to vlezlo min tyden, hodne stresu, prace, doma,,veselo,, a v sobotu uz jsem si rikala, ze je neco spatne, mzitky, clona a tupost a migrena jak z prirucky :zed:,jeste do vcera jsem byla na ibalginu, krk zatuhly, jeste ted poradne neotocim hlavu, takze liju liju ted taky :cert:…Ale zadna tragedie nastesti, jen to dlouuuuuho nebylo, tak to nase.re :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23564
18.12.19 14:19
@Anonymní píše:

Tak ja mela celkove spatny obdobi, ale ano, s psychikou to jde ruku v ruce, protoze se z toho stane zacarovany kolotoc. Takze deprese, bez sily, energie, psychicke a fyzické vycerpani organismu, celkovy propad, bolesti, migreny,strach.Ale mam skvelou doktorku, kdyz me k ni manzel dotahnul (protoze ja si asi porad myslela, ze se z toho vyspim-no debilita),tak se to hned rozjelo, vsechny testy negativni na neurolce atd, takze hned byla zahajena lecba a je to skvely.Kdo by jen tusil.Ale ta kamaradka, o ktere jsem psala, na tom musela byt podle vypraveni jeste hur.Ale ja to beru jako skvelou zkusenost, protoze clovek si uvedomi, ze tak jak zil, uz zit nemuze a musi se hodne veci zmenit.Neni to jen o tom, ze to vim a piju magnesko, ziju tak, abych neprezivala.Pro me to po psychické strance bylo dno, od ktereho jsem se odrazila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama