Dlouhé návštěvy

Anonymní
9.7.20 17:19

Dlouhé návštěvy

Ahoj holky, mam kamaradku, ktera bydli ve vedlejsim meste. Dojezdova vzdalenost mezi nami je cca 30 minut autem. S kamaradkou se schazime jak je cas, ale min. 1-2× tydne. Ja mam 3 deti, kamaradka 2 ( obe jsme na rodicaku) Kdyz jedeme my za nimi, tak jsem na navsteve ( doma a prochazka) max 3 hodiny. Kdyz oni jedou za nami, tak jsou tady cely den ( posleni navsteva: prijezd kolem 9 hod a odjeli kolem 17:30). Ja je mam moc rada a na navstevy se vzdy moc tesim ale rada bych je zkratila. Kdyz prijedou, tak mam zasekany cely den a nic neudelam. Jak taktne naznacit, ze mi takto dlouhe navstevy nevyhovuji? Ze je rada uvidim klidne i 3× tydne ale na 2 az tri hodiny? Kamaradka vsude jezdi na takhle dlouho a je rada, ze nemuseji byt sami doma, ja jsem ale nastavena trosku jinak a nevim jak ji to rict.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3316
9.7.20 17:23

Řekla bych že za 3 hodiny mi přijede další návštěva, nebo že máme být někde jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
9.7.20 17:28

Tohle he strasne tezky…taky mam hednu takovou kamaradku, ktera nevi, kdy odejit. Jako za ta keta, co se zname, jsem heste nebasla zpusob, jak ji to rict narovinu, pac naznacit u ni nestaci :lol: tez ji mam moc rada, zname se od detstvi, ale kvuli tomuto si ji domu takrja nezvu, chodime vzdycky ven. Pak treba reknu, ze manzel doma pracuje a ze bysme ho s tolika detma rusili, traparna no :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17602
9.7.20 17:37

Tak je pozvi na odpolende, proc k vam jezdí uz rano?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10136
9.7.20 17:39

Ahoj, přijed zítra po obědě, dřív nemám bohužel čas, děkuji ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3319
9.7.20 17:40

Ja bych jí rekla hned jak se domluvite ze se uvidite, ze se moc tesis a ze akorat ve tři (například) budeš muset jet na nákup abys stihla uvarit na další den například. Nebo že máš v planu jeste posekat zahradu a musis to udelat dnes, protoze zitra ma prset apod. Já taky moc nezvladám celodenní návštěvy. Jsem pak hrozne unavená. Nedokazu cely den vydrzet konverzovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27994
9.7.20 17:40
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mam kamaradku, ktera bydli ve vedlejsim meste. Dojezdova vzdalenost mezi nami je cca 30 minut autem. S kamaradkou se schazime jak je cas, ale min. 1-2× tydne. Ja mam 3 deti, kamaradka 2 ( obe jsme na rodicaku) Kdyz jedeme my za nimi, tak jsem na navsteve ( doma a prochazka) max 3 hodiny. Kdyz oni jedou za nami, tak jsou tady cely den ( posleni navsteva: prijezd kolem 9 hod a odjeli kolem 17:30). Ja je mam moc rada a na navstevy se vzdy moc tesim ale rada bych je zkratila. Kdyz prijedou, tak mam zasekany cely den a nic neudelam. Jak taktne naznacit, ze mi takto dlouhe navstevy nevyhovuji? Ze je rada uvidim klidne i 3× tydne ale na 2 az tri hodiny? Kamaradka vsude jezdi na takhle dlouho a je rada, ze nemuseji byt sami doma, ja jsem ale nastavena trosku jinak a nevim jak ji to rict.

Řekni jí to, nějak citlivě.

Když jsem byůa na mateřské, obrážela jsem kamarádky a rodinu, neb mi doma hrabalo. A zpětně si říkám, jestli z toho byli všichni tak nadšení, jak říkali :mrgreen: Ale tyjo, celou osmihodinovou „pracovní dobu“ jsem nedala ani já :mrgreen:

Příspěvek upraven 09.07.20 v 17:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
9.7.20 17:45

Řekni ať přijede až odpoledne, že dopoledne nemáš čas… Některý lidi opravdu nemaj soudnout, oxidovat u někoho cely den, pokud to nebylo domluveno, by mě nenapadlo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51054
9.7.20 17:51

A ona řekne že teda přijede jindy :lol:. Tyhle výmluvy neprojdou vždy. Jedině říct že na celý den je to moc dlouho at přijede až po obědě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
9.7.20 17:57

Buď jí říct pravdu (taktně- i když to není jednoduché) nebo trpět její x hodinové návštěvy. Tedy, pokud tě nebaví si pokaždé vymýšlet nějakou vymluvu… :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.7.20 17:57

Mám taky takovou kamarádku. naznacovani bohužel nepomáhá, prostě sedí dal. Už ji skoro nezvu. Někteří prostě nemají soudnost a sedí klidně na návštěvě 8 hodin. Já jdu max na dvě hodiny a odcházím. Mám taky svoji práci doma.

• Nahlásit
  • Citovat
1005
9.7.20 18:04
@mackA159 píše: Řekla bych že za 3 hodiny mi přijede další návštěva, nebo že máme být někde jinde.

To ale neni dlouhodobe reseni. Tady to bude chtit si promluvit. Zalezi, jak dobre jste kamaradky, jestli staci naznacit. Jsem pro uprimnost, ale tady zalezi na povaze a na podani, protoze to muze vyznit jako ze te obtezuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11148
9.7.20 18:38

Zacala bych se s ni domlouvat az na „po obede“, treba v jednu. A jak by mel chlap prijit domu z prace, tak bych zacala uklizet ze stolu apod. s tim, ze Pepa bude za chvilku doma a bude si chtit vypit v klidu kafe. At se nezlobi, ale on si chce doma odpocinout a navstevy mu vadi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7544
9.7.20 18:41

Nezvat na tak šíleně brzo ráno, řekni, že cokoliv musíš udělat. Nebo pokud ti ráno naopak vyhovuje, vymysli si jinou schůzku odpoledne. Jinak já měla kamarádku, co taky i přes naznačování se prostě nezvedla a seděla u nás do osmi, a musela jsem ji přestat zvát k nám domů, a chodily jsme místo toho ven, kde jsem to mohla kdykoliv ukončit. Což mě na jednu stranu mrzelo, ale zároveň to zachránilo přátelství, protože bych ji asi postupně přestala zvát úplně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7544
9.7.20 18:44
@Kosopemi píše:
To ale neni dlouhodobe reseni. Tady to bude chtit si promluvit. Zalezi, jak dobre jste kamaradky, jestli staci naznacit. Jsem pro uprimnost, ale tady zalezi na povaze a na podani, protoze to muze vyznit jako ze te obtezuje.

Ač jsem sama zažila tyhle „nakyblovane“ kamarádky a sama se snažím nikde neotravovat dlouho, kdyby mi kamarádka řekla, že jí vadí, že zůstávám dlouho, strašně bych se styděla, že ji otravuju+mrzelo by mě to+bych se bála, že kámošku teda neumím odhadnout, a asi bych se vedle ní už vždycky cítila nervózně, jestli neotravuju. A omezila bych styky… takže já osobně bych pravdu neřekla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama