Dlouleté dítě nemluví

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
19.5.22 07:00

Dlouleté dítě nemluví

Zdravím maminky, prosím o radu, názor. Dcera před měsícem oslavila druhé narozeniny a téměř nemluví, jen citoslovce, jako AU, PÁlí,.. zvuky zvířat a to je celé, přitom mi příjde, že rozumí až moc dobře :lol:. Do toho dost blbě reaguje na cizí lidi, když na ni někdo promluví, švihne sebou na zem a dělá, že tam není. Jako autistické dítě mi nepříjde. Je veselá, umazlená, ráda si hraje s dětmi i s lidmi co zná. Hrubá a jemná motorika mi taky nepříjde nijak zaostalá. Ale s nočníkem takdy teda protestuje, jakoby měla strach. Možná jen plaším a dožene to, jen se chci asi ujistit. :) :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29237
19.5.22 07:18

To dožene, starší syn byl úplně stejný, rozmluvil se až ve 3 a půl roce po nástupu do školy. Pleny odboural až někdy ve dvou a půl roce (a pak měl ještě pár měsíců plenu na noc). Je ještě malá a každé dítě má jiné tempo. Dvouleté dítě fakt nemusí mluvit ve větách a chodit na záchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15557
19.5.22 07:21

Mám doma plus minus to stejný. Akorát si zakrývá oči, že tady není když přijde někdo cizí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13244
19.5.22 07:42

Úplně normální dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
19.5.22 08:46

Syn se mi rozmluvil s nástupem do školky. Každé dítě chce svůj čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3825
19.5.22 09:56

Denne je tu min jedna diskuze, ze dvoulete a vic dite nemluvi, procti si tam nazory a zkusenosti ostatnich…muze to byt normalni a nemusi…davej dceri rybi tuk, trenujte foukani, smrkani, ukazujte, vypravejte, navlikejte koralky, tvorte, strihejte…ze se stydi pred cizimi..no to je uplne normalni :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
19.5.22 13:07

@JancaS84 u nás taky stydlivka :D. Jak na ní kdokoliv promluví tak dělá že tu není🙈..i když přijde děda kterého vidí dvakrát týdně…ale po chvilce už je s ním kamarádka :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
19.5.22 13:10

@lexinka12 neboj to sw určitě bude zlepšovat. My měli dva roky v prosinci a myslím že teprve teď to začíná všechno nabíhat. Rozšiřuje slovní zásobu, opravdu se hodně snaží opakovat (i to co nemá 🤭), a snaží se i spojovat. Což nedávno byl úplný problém. Teď hezky řekne třeba mami pojď, nebo táta řídí kamion, a ještě děda seče trávu :mrgreen:. Posun určitě vidím tak je to snad na dobré cestě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
19.5.22 13:34

Syn začal mluvit ve 3 letech a rovnou ve větách. Druhý syn bude zřejmě totéž v bledě modrém :mrgreen: :lol: byla bych v poho, pokud je jinak ok a „nějak“ se domluvíte, víš, že slyší apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat