Dvouleté dítě nejí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4
18.5.22 22:02

Dvouleté dítě nejí

Zdravím Vás,

potřebuji pomoc od Vás které jste si tím prošli.
Moje dcerka, za dva měsíce ji budou 2 roky, mám s ní starosti ohledně jídla. Nemůžu do ní dostat žádné jídlo jí (pije) jenom Sunar. Od půl roku začala jíst příkrmi, kaše a pila čaje. Když měla asi rok musela jsem jí všechno jídlo mixovat pokud ucítila v puse jen malinký kousek mrkve nebo v jogurtu kousek jahody atd. hned se dávila a nechtěla pak jíst vůbec. Zhruba od roku a půl nastal zlom a nechce jíst ani příkrmi ani kaše dokonce ani čaje, vodu, džús no prostě žádnou jinou tekutinu krom Sunaru. Každý jeden den jí zkouším dávat jídlo, rohlík, kaši, polívky nebo třeba kousek šunky cokoliv ale pořád nechce. Když už si i něco do ruky vezme nebo jí somnou z talíře a dám jí kousek tak nekouše ale hltá a stalo se pár krát že se dusila od té doby jí hlídám když něco v puse má ale ona prostě ani za boha zubama nekouše to jídlo 😭 u doktorky jsem s ní byla dva krát, že to chce čas nemám na ní tlačit.
Už jsem v koncích nevím co dělat aby už konečně začala jíst a pít třeba čaj. Přes den sní jenom Sunar, jogurt a OBČAS i třeba malý kousek rohlíku. Prosím o radu už nemám síl 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4473
18.5.22 22:06

Nedat Sunar? Ve dvou letech ho fakt nepotřebuje. Když bude mít hlad, nedá si nic? Klidně začni mixovanym, ať si zvykne na jiné chutě. Pak postupně dávej vetsi a větší kousky. Dávej ji jídlo do ruky, nalakej na dobroty..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1049
18.5.22 22:07

Logopedie, kurz Nejedliku, orofacialni stimulace. Pohledej.

Příspěvek upraven 18.05.22 v 22:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8257
18.5.22 22:21

Mixované polévky, tím bych začala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
787
19.5.22 00:03

Znam dite co melo podobne problemy s kousanim. Znama tvrdi, ze se naucilo kousat na hranolkach od McDonalda. Zacala ji pak na stejnej tvar krajet jabka, hrusky, mrkev atd… a postupne pry celkem ok. Ale co vidim, tak nejedlik je to porad, ale ne takovy extrem jako popisujes ty. Mate podle me nejaky hlubsi problem…zkus tu logopedii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
19.5.22 08:49

Děkuji, zkusím objednat na logopedii jestli nebude problém tam a pak uvidím co dál. Malá by i něco chtěla jíst ale ten kus něčeho jen zhltne bez kousání a pořád ji sledují jestli se nebude dusit jak se už stalo. Z tím Sunarem to zkusím taky obmezit a když bude mít hlad tak nabízet alespoň mixované, jestli radši nezůstane hladová jen aby nemusela jíst třeba mixovanou mrkev 😑
DÍKY

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
19.5.22 08:52

A z tím pitím to je taky na prd. Nakoupila jsem různé láhve z brčkem, ze savičkami i hrneček a pořád nic, nechce ani čaj ani vodu, džús, kompotovou šťavu no prostě nic krom UM. U prvního syna jsem tohleto neměla ale z dcérkou je to na palici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat