Dluh a nevím kde a proč

Anonymní
2.6.20 14:11

Dluh a nevím kde a proč

Zdravím. Chtel by jsem radu. Zasel jsem do banky pro zjisteni uveru a sdelili mi, ze mam nekde dluh. Jsem docela nestastny, mame mimino a chtel jsem rodinu zajistit a vzit si hypoteku na domek. Zadne upominky, dopisy mi nechodi. O zadnem dluhu nemam ani zdani, vse platim radne a vcas. Nikdo mi vic nerekne a nevim ani kde hledat. Nechapu, ze se nikdo neozýva o nejakem dluhu. Ted jsem o to vic nestastny, ze budu v rejstriku kdo vi jak dlouho. Nevite jak to mam zjistit a jak se toho zbavit co nejrychleji? Financni poradce nebo jak postupovat?
Proste tomu nerozumim, znam spoustu lidi s dluhy a zaroven maji hypoteky, pujcky atd.
Nemuze to byt velka castka, protoze nevim ani za co, kdyby to byl pruser, urcite by jsem to musel vedet.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22398
2.6.20 14:16

Může se jednat o kreditní kartu, kterou ani nepoužíváš, ale v registrech se ti objevuje celá její disponibilní částka. Nicméně, je divné, že ti banka nebyla schopná říct o co jde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3543
2.6.20 14:18
@Anonymní píše:
Zdravím. Chtel by jsem radu. Zasel jsem do banky pro zjisteni uveru a sdelili mi, ze mam nekde dluh. Jsem docela nestastny, mame mimino a chtel jsem rodinu zajistit a vzit si hypoteku na domek. Zadne upominky, dopisy mi nechodi. O zadnem dluhu nemam ani zdani, vse platim radne a vcas. Nikdo mi vic nerekne a nevim ani kde hledat. Nechapu, ze se nikdo neozýva o nejakem dluhu. Ted jsem o to vic nestastny, ze budu v rejstriku kdo vi jak dlouho. Nevite jak to mam zjistit a jak se toho zbavit co nejrychleji? Financni poradce nebo jak postupovat?
Proste tomu nerozumim, znam spoustu lidi s dluhy a zaroven maji hypoteky, pujcky atd.
Nemuze to byt velka castka, protoze nevim ani za co, kdyby to byl pruser, urcite by jsem to musel vedet.

Existuje registr, kde to zjistíš sám, vim ze je to na Vyšehradě a ted si nejsem jista, ale myslím, že je to toto

https://www.crif.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.6.20 14:23

Třeba dopravní podnik? Jestli to dali už k soudu tak na soudě se to dá zjistit. Pak ty nekonečně karty já měla dvě a dost dlouho mi trvalo než sem je našla a to sem je taky nikdy nepoužívala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
2.6.20 14:24

Nejsem si jistá jesly je k věci ale mě kdysi byla udělena exekuce na plat aniž bych v životě někde někomu něco dlužila, žádný dopis nic.. Nakonec mi bylo řečeno že to platím za rodiče a že dopis mi přišel na mou bývalou trvalou adresu… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25892
2.6.20 14:53

@Rotatunda Tak za rodiče nic platit nemůžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25892
2.6.20 14:56

@Janli Kreditka by se ae měla ukazovat jako závazek (a ten nevadí, pokud je klient dostatečně bonitní), ne dluh (v registru neplatičů)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3816
2.6.20 14:57
@Svistice píše:
@Rotatunda Tak za rodiče nic platit nemůžeš.

No jestli jim na něco ručila.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25892
2.6.20 14:59
@Lainaire8 píše:
No jestli jim na něco ručila.. :nevim:

Tak předpokládá, že není člověk tak blbej, aby někomu dělal ručitele a pak se divil, že má z ničeho nic exekuce a neví z čeho.

Edit: Dluh tedy v minulosti šel za dítětem, pokud rodič neplatil za dítě závazky typu poplatky za odpad, zpozdné v knihovně nebo pokuty za jízdu na černo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3012
2.6.20 15:53

Jak píše jedna pisatelka. - Je bankovní registr dlužníků a nebankovní registr dlužníků - Dej to do googlu. Výpis z každého stojí cca tři stovky. A tam se to dozvíš. Pokud je to dluh +- 1000, tak ti hypo dají, pokud vyšší, tak to bude velmi těžké, a pak máš generální pardon po 4 letech od zaplacení dluhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2645
2.6.20 16:00

Hlavně se nedívej přes cerd, je to banda podvodníků a zbytečně vyhozený prachy.
https://www.centralniregistrdluzniku.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat