Hypotéka a případné zamítnutí

124
2.6.20 09:03

Hypotéka a pripadne zamítnutí

Dobrý den, rada bych zeptala. Chceme žádat o hypotéku na chalupu. Měsíční splátka není příliš vysoká, ale přesto, kdyby hypotéka byla zamítnuta napriklad z důvodu menší finanční rezervy na účtu jak se pak dal postupuje? Je proces vyřizování hypo i když s negativní m posudkem zpoplatněn? Původní majitelé chtějí předem rezervační poplatek ten by již nebyl navrácen? Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12651
2.6.20 09:18
@Hankkaa píše:
Dobrý den, rada bych zeptala. Chceme žádat o hypotéku na chalupu. Měsíční splátka není příliš vysoká, ale přesto, kdyby hypotéka byla zamítnuta napriklad z důvodu menší finanční rezervy na účtu jak se pak dal postupuje? Je proces vyřizování hypo i když s negativní m posudkem zpoplatněn? Původní majitelé chtějí předem rezervační poplatek ten by již nebyl navrácen? Děkuji za odpověď.

Pokud vím, tak vaše finanční rezervy nikdo zjišťovat nebude. Pokud máte požadovaný základ v hotovosti alespoň 20% (plus hotovost na daň z převodu nemovitosti 4%) a jste dostatečně bonitní, tak není důvod, aby vám hypotéku zamítli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 09:30

Tak to, zda vůbec na hypotéku dosáhnete vám řeknou ještě před uzavřením smlouvy. Tam není co posuzovat. Jediné, co možná zaplatíte je odhad nemovitosti, ale ten taky v některých bankách dělají zdarma a ten rezervační poplatek si pojištěte ve smlouvě s prodejcem, než ho zaplatíte, ale o ten byste nejspíš přišli, když jim budete nějaký čas držet nemovitost. My jsme ještě před hledáním zašli do banky a tam si nejdřív vše zjistili, kolik by nám vůbec s našimi příjmy a rezervou půjčili (nechali si vypracovat zdarma nabídku) a potom už jsme se nemuseli stresovat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.6.20 09:32

Jinak my jsme si půjčovali 2,5 mil. a zaručit jsme se museli na skoro 4 mil. s tím úrokem, tak si to spočítejte, jestli na to dosáhnete :think: Máme 80% hypotéku.

• Nahlásit
  • Citovat
124
2.6.20 09:49

Řeknu to tak, vlastní zdroje máme asi 30%. V bance jsme se ptali, mělo by to jít, ale až v průběhu procesu může nastat problém. Já jsem nyní na Rd takže nyní se stává že před výplatou třeba na běžném účtu máme 1000kc. Ale máme rezervu i nějaké peníze na spořicím účtu. Ale není to hlavní běžný účet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
2.6.20 09:51
@Hankkaa píše:
Je proces vyřizování hypo i když s negativní m posudkem zpoplatněn?

Kalkulacie/moznosti vasej hypoteky su zadarmo. Nasledne spracovanie, ohodnotenie nehnutelnosti a procesy s tym spojene su spoplatnene. Banky maju dost casto akcie kde Vam tento poplatok vratia po schvaleni hypotecneho uveru.

@Hankkaa píše:
Původní majitelé chtějí předem rezervační poplatek ten by již nebyl navrácen?

Nechajte si do zmluvy zapracovat moznost vratenia rezervacnej sumy v pripadne neschalenia hypoteky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1530
2.6.20 10:14

Nechte si dát do rezervační smlouvy, že v případě, že vám hypotéku neschváli, tak Vám rezervační poplatek vrátí, taky jsem to tak měla, pro jistotu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
11.6.20 16:36

Ahoj, záleží na bance. My jsme šli na jistotu do Unicreditu, protože tam má manžel firemní účet. Díky neschopnosti slečny na pobočce, která nám slibovala, že hypotéku určitě dostaneme, jen je třeba zaplatit odhad, ale že nám peníze za něj vrátí, nám hypotéku 2× zamítli. Potřetí jsme šli do ČSOB a do týdne jsme ji měli. Peníze za odhad z Unicreditu jsme už neviděli.

Unicredit finanční rezervy na účtu vidět nechtěl, ČSOB ano. U ČSOB bylo všechno zadarmo, Unicredit si naúčtoval ten odhad. Záleží prostě na bance.

Říkáš, že máte 30% vlastních zdrojů, tak kde je máte? Jestli máš 1000 na osobním účtu, ale XX peněz na jiných účtech (stavebko, spořící účty atd), tak se to sčítá. Po mně chtěli z ČSOB jen výpisy z účtů, kde mám peníze, takže jsem posílala výpis ze stavebka a z běžného účtu. Pokud na běžném účtu nemáš nic, pošleš jim jen výpis ze stavebka a tak dál..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama