Reklama

Do kdy dávat UM? 1,5 roku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ketris
Echt Kelišová 9295 příspěvků 21.07.18 10:20
Do kdy dávat UM? 1,5 roku

Zdravím holky,
do kdy je nejlepší dávat umělé mléko? Dcera má skoro 1,5 roku a stále pije Nutrilon 3× denně. Zatím to nevypadá, že by ho nechtěla, spíše naopak :lol: Sýry, jogurty to jí normálně, akorát nevím, jaký je přiměřený příjem těchto surovin, kdyby přestala mlíčko pít. Podle paní doktroky už může kravské, ale to jí nechutná. A taky mi příjde už blbost jí ho dávat až dosáhne 2 let. Budu ráda za rady nebo vaše zkušenosti :kytka:

Reklama

Reakce:

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 21.07.18 10:25

Syn od roka a pul pil jen flašku pred spinkanim. Ted ma dva roky a tak 3 tydny jsme bez mlicka.

Kytičkaaa
Extra třída :D 11365 příspěvků 21.07.18 10:38

@Ketris já jsem pro dávat co nejdéle. Syn má 2r a 3m a um miluje, tak mu ho dávám. Dostává k snídani, někdy v noci nebo večer a někdy před odpoledním spaním. On to tak vyžaduje, tak proč mu to nedat.

little jane
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 21.07.18 10:45

Moje dcera má 3,5 roku a pije sunarek ráno po vyspání a večer před spaním. Mám kamarádku a její holka pije tuším před spaním večer sunar. a to v červnu měla 5 let :lol: Ptala se dr. a ta jí řekla, že v tom není nic špatného, takže klidně může pokračovat.

beruska9
Extra třída :D 10555 příspěvků 21.07.18 10:47

Do roku urcite, od 2 vys to je dle meho mineni zbytecne, ale mezi tim je to takova seda zona :lol: Ale kdyz to vemes jako nahradu materskeho a kojit se aktualne doporucuje do 2 let, tak bych rekla, ze do te doby klidne…ale nutne uz asi nebude. Takze je to na tobe…doporuceni na „mlecnu“ davku se taky furt meni, jde o to, aby mely deti zdroj vapniku, takze syry a jogurty naprosto v poradku, vystaci.

Ketris
Echt Kelišová 9295 příspěvků 21.07.18 10:51

@Kytičkaaa Malá je právě úplně stejná :jazyk:

Uživatel je onlinevertunka
Závislačka 4552 příspěvků 21.07.18 11:13

Ja davala jen do roka a pul. Ale k odbourani mi pomohla angina - dcera nic nechtela a pak uz si na nej nevzpomnela. Ale mela ho uz jen pred spanim.

Irinka0210
Závislačka 4576 příspěvků 21.07.18 11:14

Syn měl UM dokud chtěl, takže do cca 3,5 roku.

Soňa Zacharová
Závislačka 3362 příspěvků 21.07.18 11:16

@Ketris Já dávala do roka

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1869 příspěvků 21.07.18 11:41

Ja na kravske učila v roce, během 13.medice. a to tak, ze jsem do Nutrilonu velmi pozvolna pridavala kravske, postupně vic a vic, Nutrilonu min a min. Az pil jen kravske. Kdyz jsem zkusila ze dne na den jiné mleko, nechtěl to. Takto si zvykl na chut postupně, nenasilne.

Kriss Tina
Závislačka 4704 příspěvků 21.07.18 11:50

Dávám ještě 3 letemu synovi, vždycky k snídani, kravské mi nevypije. Kdyby ho nechtěl odbourala sem ho dávno, ale tím že ho vyloženě vyžaduje ho nechávám, ráno si ho i de sam připravit :mrgreen:

Sleepy.Monkey
Kecalka 259 příspěvků 21.07.18 11:54

Syn má skoro dva, a UM zbožňuje. Mám v plánu dávat do tří let, i to doporučují pediatři. Pak pobych těch třech letech bych přešla na normální mléko.

Kytičkaaa
Extra třída :D 11365 příspěvků 21.07.18 20:06

@Ketris tak ji ho dávej :jazyk:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama