Do kdy nočník?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
spiritt
Zasloužilá kecalka 735 příspěvků 05.05.19 08:55
Do kdy nočník ?

Je tu spousta témat kdy začít s nočníkem, ale já mám opačnou otázku- do kdy myslíte, že je ještě tak nějak tolerovatelné, že dítko používá nočník místo wc?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
VerčaZav
Zasloužilá kecalka 936 příspěvků 05.05.19 09:03

Řekla bych že někde mezi 2 a 3 rokem max. každé dítko potřebuje svůj čas :nevim:

Rive
Ukecaná baba ;) 1792 příspěvků 05.05.19 09:04

To záleží asi i na dítěti. Když ti napíšu, že u dítěte staršího 2,5 roku bych to netolerovala, tak co? Dítě na záchod nechce a začne se počůrávat, zuřit, udělá si blok.

Jako osobně bych to viděla, že od těch 4 let by už mělo asi chodit normálně na záchod, ale aby k tomu to dítě nebylo nějak nucené.

Anna85
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 05.05.19 09:04
@spiritt píše:
Je tu spousta témat kdy začít s nočníkem, ale já mám opačnou otázku- do kdy myslíte, že je ještě tak nějak tolerovatelné, že dítko používá nočník místo wc?

Doma - asi do ty doby dokud mas nervy na to uklizet to po nem :)
A pak jsou místa, kde nocnik neni k dispozici, takze stejne musi na zachod (skolka, navsteva, atd)

chaela
Ukecaná baba ;) 2108 příspěvků 2 inzeráty 05.05.19 09:23

Mám kluky 2,5 a 4,5. Oba umí na nočník i záchod. Starší chodí na nočník kakat, prý mu to jde líp, což chápu a nemám v plánu mu to zakazovat. Mladší to střídá tak nějak dle libosti, nemá žádný systém. Neřeším to, jsou schopni se vycurat i vykakat kdekoliv, takže nemám důvod nocnik omezovat. Něco jiného by bylo, kdyby odmítali cokoliv krom nocnik, to bych řešila asi kolem třetího roku.

Heivka
Závislačka 3947 příspěvků 05.05.19 09:29

Synovi budou koncem léta 4 a až teď jde občas místo na nočník na záchod, když jsme někde kde nočník není tak si dojde kamkoli. Jediné s čím má problém že když chce čůrat venku tak si chce úplně svléknout kalhoty a trenýrky protože má strach že je počůrá (to nám zkazila přehnaným strašením babička). Myslím že je to hrozně individuální.

eryby
Kecalka 456 příspěvků 05.05.19 09:42

Jsou i místa, kde záchod není k dispozici po ruce, takže nočník, dokud je třeba. Však kdo by se chtěl trnácet třeba v noci přes schody a tak, u dětí to může být problém i přes den, když jdou na poslední chvíli, když hold není možné mít WC na každém patře, či přímo v obydlí, nočník je řešení v jakémkoli věku ;)

bublinek
Kelišová 5555 příspěvků 05.05.19 09:54

S dcerou chodíme na kontroly na nefrologii a Dr. mi říkala, že nekvalitnější vyprázdnění je z dřepu, tzn. na nočníku.
Dcera má 5 a doma stále používá nočník. Ve školce mají nízké WC tak je to v pohodě, ale doma je WC vyšší a je pro ni i složitější se tam dostat.

Hoa Mai
Kelišová 6311 příspěvků 24 inzerátů 05.05.19 09:54

@spiritt Na kakání jsem nočník nechávala do té doby, dokud se jim tam „vešlo“ hovínko (tzn. nezůstávalo obtisklé na zadku. Což bylo kolem druhého roku. Ale oni neměli problém s přechodem na WC, nočník preferovali spíš kvůli samostatnosti chození, na WC jsem musela pomoct s prkýnkem. Čurání šlo tak nějak s tím, ale jinak bych nočník zrušila v době, kdy by začali přečurávat okraj. Teď máme nočník vytažený kvůli miminku, ale kluci (skoro 4 a 5,5) ho občas použijí, když se jim chce čurat a záchod je obsazen dospělým.

Ju21na
Kecalka 406 příspěvků 05.05.19 09:57

Vídávám kluka, 3 r a kousek, dělat potřebu na nočník a přijde mi to už takové divné :nevim:

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 05.05.19 09:59

Dceři jsme teď v necelých třech vyměnili záchod za nočník, sama si vybrala schůdky v obchodě a bylo to v pohodě. Ale kdyby se ji to nezdálo nezakázala bych ji zatím nočník. Myslím že i do 4let by mi to nevadilo.

Rive
Ukecaná baba ;) 1792 příspěvků 05.05.19 10:11
@bublinek píše:
S dcerou chodíme na kontroly na nefrologii a Dr. mi říkala, že nekvalitnější vyprázdnění je z dřepu, tzn. na nočníku.
Dcera má 5 a doma stále používá nočník. Ve školce mají nízké WC tak je to v pohodě, ale doma je WC vyšší a je pro ni i složitější se tam dostat.

Jojo, i dospělý by si měl pod nohy na záchodě dávat stupínek, je to i prevence hemoroidů.
A turecké záchody jsou na to nejlepší.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 87 inzerátů 05.05.19 10:13

Syn používal do 4 let, a já byla rada, protože na záchodě vzdycky všechno občural, ve školce na zachod problém neměl, ty jsou níž :D

Dcera chodila na zachod uz ve 2 a pul letech… S redukci

Příspěvek upraven 05.05.19 v 10:15

stinga
Kelišová 6422 příspěvků 2 inzeráty 05.05.19 10:15
@VerčaZav píše: Řekla bych že někde mezi 2 a 3 rokem max. každé dítko potřebuje svůj čas :nevim:
? moje dcera má mezi 2 a 3 rokem a teprve se na nočník učí se střídavými úspěchy, takže podle tebe už nočník sebrat? že by se dítě z plenek muselo učit zrovna na záchod?
Uživatel je onlineKajak18
Kecalka 416 příspěvků 05.05.19 10:20

Moje chodí sama na záchod od dvou let. Vybrala si stupínek a prkýnko a zhruba od tři let už chodí i bez prkynka. Teď máme nočník vytáhlý kvůli mladší a starší (4 roky)ji to strašně chce naučit, takže se někdy do nočníku vyčůrá, ale že bych z toho skákala radostí, tak to neskáču. Na druhou stranu, pokud by se měla počůrávat, tak ať jde radši na nočník.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama