Vypadnutí mléčných zubů a růst nových

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rožátko
Kecalka 140 příspěvků 04.05.19 19:15
Vypadnutí mléčných zubů a růst nových

Dobrý den, synovi bylo 6 let. Asi před měsícem mu vypadly první dva mléčné zuby. Byly to ty zoubky co rostou jako právní dole.
Hned mu začaly růst nové. První roste dobre a rovně, ale ten druhý se tam asi nemůže vejít tak roste jakoby v místě kde ma, ale hodně v zadu jakoby za ním. Vypada to, jako by mu ten vedle překážel, neměl tam dostatek mista a proto roste hrozně v zadu. Na ten druhý co mu nejspíš zavazí jsem sahala, ale ještě se mu nemele. Mam obavy aby mu nerostl křivě, vypadá to dost divně.
Měly to Vaše děti stejně a pak se ten zub srovnal? Nebo už teď ma predpoklad na rovnatka?
Za jakekoliv zkušenosti předem děkuji.

Reakce:
Zabatko
Závislačka 4710 příspěvků 04.05.19 19:21

Ahoj, mám šestiletou dceru a se zuby trápení, protože je po úrazu na horní mléčné jedničce. Vypadaly jí 3 zuby dole, 2 jedničky a dvojka a vyrostly jí jen 1 jedničky a na tu dvojku tam zatím není místo. Ptala jsem se zubaře a tvářil se jako že co plaším a říkal, že zub vyroste za těmi jedničkami a jak to začne vypadávat všechno, takže se posune do správné pozice. Ale stejně jsem z toho nesvá, protože dceři vypadaly teď 2 zuby nahoře a zatím nic nového už dlouho neroste a po tom úrazu jednička také ne. Na to neříkal taky nic, prý je ještě čas, že některým dětem narostou zuby hned aněkterým to trvá, než se trvalé zuby objeví.

Kriss Tina
Extra třída :D 10715 příspěvků 04.05.19 19:24

Taky sem to měla jako malá, hlavně u horních jedniček. Rostly mi jakoby za sebou, ale časem jak vypadly ty zuby kolem se mi to srovnalo. Zubarka strašila rovnátkama a nakonec dobrý, jak mi v pubertě narostla pusa tak se tam ty zuby krásně vešly a srovnaly se do lajny :mrgreen:

cvrcek 1906
Ukecaná baba ;) 2406 příspěvků 04.05.19 19:28

Moji dceři nejdřív rostly nové zuby vpředu dole, za mléčnými. Tak jsme musely „rozkyvat“ a
Vy trhat ty mléčné. Taky ty nové rostly křivé, jako by se tam nemohly vejít. Zubarka doporučila, aby vždy, když si vzpomene, zoubky jakoby tlačila jazykem dopředu na jejich místo. Časem se to opravdu srovnalo.

Rožátko
Kecalka 140 příspěvků 04.05.19 21:22

Děkuji moc za Vaše reakce, díky kterým jste mě uklidnily. Zatím to tedy nebudu řešit a budu věřit, že příroda je mocná a zoubek se mu pak sam srovná.
Ale opravdu to vypadá děsivě jak ten zub roste za zubem :roll:

Váš příspěvek
Reklama