Dobří rodiče

17.2.21 22:02

Dobří rodiče

Ahoj snazilky, tehule nebo uz maminky,
byli jste si s tatinkem jisti, ze miminko a rodicovstvi zvladnete?
Nemyslim financne/zazemi atp-v tom mame jasno. I v tom ze deti vlastne chceme.
Jen cim je to bliz, tim mam vetsi pochybnosti, jestli to vubec budeme umet, byt dobrymi rodici.
Jestli poznam, ze miminko place kvuli boleni briska a ne kvuli hladu.
Jestli vychovame deti dobre.
Jestli jim dokazeme zajistit krasne detstvi, na ktere budou radi vzpominat.
Proste cim je to bliz, tim nastava vice otazek, ktere si proste nespocitame nebo nevycteme na netu/z knizek.
Kdyz jste se zacali snazit, byli jste si jisti ze to vsechno budete umet?
Cim je to aktualnejsi, tim vic mi prijde, ze vlastne vubec nic nevim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
131
17.2.21 22:12

Určitě budete, to co vás čeka, na to se nejde připravit, takže určitě bych počítala s tím že chvilku potrvá než se s mimčem sladite a než poznáte co ho trápí a co máte dělat. Nechat si ten čas se poznat a určitě se nestresovat. První miminko i když je jen jedno, tak to bývá asi nejtěžší protože ta změna, kdy najednou nejste jen vy dva a není to o tom že můžeš, ale musíš, to bývá nejhorší ale časem se vše zlepší. A být dobrý řodič, no pro každého to znamená něco jiného, určitě bych se v tomhle nikdy neposuzovala podle někoho dalšího, dělejte co je ve vašich možnostech a nikdy se nestyď poprosit o pomoc to z nikoho nedělá špatného rodiče a to že někdo něco zvládá levou zadní neznamená že to tak mají všichni, takže se určitě nesrovnavat a prostě si to užít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
17.2.21 22:20

Já jsem si byla jistá, že budem dost hrozní, ale bude sranda :mrgreen: Když byla malá mimino, tak jsem většinou vůbec netušila, proč brečí, tak jsem prostě točila klasiku kolem dokola - kojení, přebalení, dudlik, nošení. Pak jsem si zas říkala jestli náhodou nejsem špatná matka, že u mimina dodělávám vš, že chodím s kamarády ven (večer když spala)… No hele, má čtyři roky, a zatím mám pocit, že jsme docela dobří rodiče nakonec :mrgreen: malá je šikovná, hodně se ptá a my s ní hodně mluvíme (lidský tělo, politika, historie… Co kde pochytí a zrovna ji zaujme), když to šlo, brali jsme ji na dovolené a výlety, byla u moře, na horách, do divadla jsme chodili, teď zas hrajeme spoustu deskovek a čteme. Snažíme se aby měla podněty, ale i čas se jen tak „nudit“ doma a zabavit se sama. Samozřejmě že něco bychom mohli dělat líp (např moc nelpím na pro mě zbytečných věcech, klidně snídá/svačí na gauči u pohádek, oblečení většinou někam zahodí…), ale v porovnání s vzorky z okolí jsme na tom my i malá myslim dost dobře :mrgreen: každopádně se tím moc nestresuj, prostě dělej jak nejlíp umíš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
640
17.2.21 22:29

S největší pravděpodobností nebudeš vědět, proč miminko brečí a taky pravděpodobně budete mít třeba nějaký výchovný problém. Po tom, co budeš každý večer ráda, že jste zvládli další šílený den, to absolutně přestaneš řešit. Není nic víc, co tě dítě naučí, než být v přítomnosti. Tak už se pomalu začni loučit se zbytečným řešením budoucnosti :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2518
17.2.21 22:30

Dnes se mi nechce nic extra psát. Ale pokud přemýšlíš takhle..tak o tebe a Vás jako rodinu rozhodně obavy nemám :srdce: :* vždycky se něco může pos… Nebude to pokaždé růžové.. ale aspoň budete vědět, že žijete.. Dobrou…a neplaš vše bude v pořádku…:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4059
17.2.21 22:30

No podle mě platí rčení „dokud to nezkusíš, nevíš“… Malá první čtyři měsíce prořvala (kolika), takže určitě jsem zkoušela proč a jak, nakonec stačilo prostě smíření se s tím, že musím počkat. Nečetla jsem žádné chytré knihy, nic, věřila jsem intuici. Dcera se má čile k světu, už má dva a něco. Podle mě dítěti stačí hlavně láska a věnování se. No a další věc co podle mě platí je, ze jablko nepadá daleko od stromu a pokud jste slušní a dobří lidé, pak takové budou i vaše děti. Jasně cesta je to trnitá, období vzdoru, vzory ve škole, puberta atp. Ale ve finále si dítě ponese principy z domu. Co by kdyby nikdy nevyšlo, prostě musíte žít, dítěti dávat lásku a podporu a zbytek se nějak udělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8982
17.2.21 22:41

13, 15 a 17… Jsou super. A dodnes se na ně občas zadívám a přjde mi neuvěřitelný, že jsem rodič.

Jako chápeš to? Já mám děti… Divný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2135
17.2.21 22:42

Kdyz jsem byla bezdetna, tak me vubec nenapadlo, ze bych byla spatny rodic nebo, ze bych si nevedela ve vychove rady. To jsem ale vubec netusila, jak je to rodicovstvi tezke. Faze mimco byla v pohode. Mela jsem hodna spava miminka. Duvod place byl vetsiniu jasny. Mazec prisel az potom. No nic te na to nepripravi, ale nema cenu se bat dopredu. Ja jsem se na materstvi nejvic bala nevyspani a to se ani nejak nekonalo. Mela jsem se bat jinych veci, ktere me vubec nenapadly :jazyk:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
17.2.21 22:47

@mandle-v-cokolade mám to stejně.. no asi to bude mazec, ale těším se. :) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1594
17.2.21 23:18

@mandle-v-cokolade už jenom to že nad tím uvažuješ, značí že ti na tom záleži a určite budete dobří rodiče. Ti “nedobří”nad takovými vecmi ani neuvažují a jim fuk co do života dětem předají.
A to že nebudeš vedět proč mimino ryči jak na lesy :mrgreen: no bóže, časem to vypiluješ. Kolikrát jsem já nevěděla a i se na synovi dopustila chyb :D (strkala mu rourku do zadku, myslela jsem že ma prdiky a mu prostě bylo jen horko :lol::srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25150
18.2.21 08:50

Nebyla jsem si jistá vůbec. Respektive, že zvládnu mimino ano, ale nikdo mi neřekl, jak náročné je to dál - škola, puberta…mimino je to jen chvilku a v zásadě kromě pár základních věcí nepotřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25452
18.2.21 09:00

Nebyla jsem si jistá vůbec ničím. Zbývalo jen věřit. A chtít to zvládnout nejlíp jak to budu umět ( a že to občas je vysoká meta, které se nedosahuje snadno. ) A že potřeba se nehroutit, když nejde vše podle plánu a představ. Nebo tak jako jinde. Každá rodina, pár, dítě, jsou originál.
A mimino je ten nejmenší problém. Ano, zpočátku je to nové, miminko křehké, člověk nemá zkušenosti..ale to pravé přichází až potom, školní věk, puberta..a to taky člověk musí zvládnout. Výchova a péče jsou non-stop proces.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.2.21 15:44
@SAJ píše:
13, 15 a 17… Jsou super. A dodnes se na ně občas zadívám a přjde mi neuvěřitelný, že jsem rodič.Jako chápeš to? Já mám děti… Divný.
:D :D to me pobavilo
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.2.21 15:48

Holky dekuji, trochu jste me uklidnily. Vsechny kamaradky, jeste ani ne tehotny, uz ctou jak na pubertaky atp. Ja se jen desila toho ze vim hov* :D
Cist dopredu mi prijde, aspon v mym pripade, nesmysl-za rok nebudu ani vedet, ze jsem neco cetla, natoz co jsem vlastne cetla.
Necham to intuici a budu kdyztak resit operativne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25150
18.2.21 17:52
@SAJ píše:
13, 15 a 17… Jsou super. A dodnes se na ně občas zadívám a přjde mi neuvěřitelný, že jsem rodič.Jako chápeš to? Já mám děti… Divný.

taky si to občas říkám. Jedu do školky a říkám si,,jako vážně?,,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat