Dobrý vzor, špatný vzor?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.18 12:15
Dobrý vzor, špatný vzor?

Po víkendu u otce se mi vrátil pětiletý syn trochu naštvaný a na otázku, co dělali u táty z něho vylezlo, že jediná aktivita otce byla procházka, na kterou šel sám a syna, který chtěl jít s ním, nevzal. Zeptala jsem se ho, proč tedy nešli na procházku všichni i s jeho novou paní? Tak z něho vypadlo, že paní ven nesmí, že musí uvařit tátovi kafe, pak všechno poklidit a pak vařit oběd. Jejda, hned jsem si vzpomněla, že takovou služku chtěl mít i ze mne… Nemohla jsem si odpustit a zareagovala jsem tak, že to přece není v pořádku, že u nás chodíme ven společně i s manželem a když nejsem doma, uvaří si kafe sám. Tak se ptám na názor ostatních:

• Jestli by dítě, které to zatím zcela nechápe, nechali v situaci bez komentáře a čekali, až si za nějakou dobu snad udělá názor samo. Nebo neudělá a bude to brát, že je to v pořádku? Nebo byste se snažili dítěti sdělit, že vzor, který je u vás, je ten správný?
  • Jestli jsou rodinné poměry u otce v pořádku a je to jen styl soužití, nebo je to moje utkvělá představa, že mi to přijde jako omezování svobody pro tu ženu?
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Blankaspl
Kecalka 201 příspěvků 21.02.18 12:21

Tak nevíš, třeba je paní hospodyňka domácí a tento model jí vyhovuje. Nedovolila bych si to odsuzovat - spíš bych korigovala paní nesmí na paní nechce…

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1284 příspěvků 21.02.18 12:21

Nevím, jaké zkušennosti mají ostatní, ale moje téměř pětiletá dcera je jako zdroj informací dost nevěrohodná, takže z toho, co říká, bych rozhodně nedělala žádné závěry.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.18 12:23

Holky, já s jeho otcem nějakou dobu žila. Takže vím, že jsem nikam nesměla a musela jsem stát v pozoru, až zavelí, že mám vařit to a to, udělat tamto, uklidit toto… ale vidím podle reakcí, že to někomu asi vyhovuje.

BaMaK
Závislačka 2749 příspěvků 5 inzerátů 21.02.18 12:26

Asi ani jedno. Zeptala bych se syna jak se to jemu libi vic. Ale nekomentovala bych situaci u otce, ani mu nepodsouvala vlastni nazor ( byt v dobre vire). A jestli jsou pomery u nich v poradku? Pokud obema vyhovuji tak ano, pokud nevyhovuji jsou oba dospeli a svepravni, tak by to meli zmenit sami.

J_Doe
Závislačka 2800 příspěvků 21.02.18 12:27
@Anonymní píše:
Po víkendu u otce se mi vrátil pětiletý syn trochu naštvaný a na otázku, co dělali u táty z něho vylezlo, že jediná aktivita otce byla procházka, na kterou šel sám a syna, který chtěl jít s ním, nevzal. Zeptala jsem se ho, proč tedy nešli na procházku všichni i s jeho novou paní? Tak z něho vypadlo, že paní ven nesmí, že musí uvařit tátovi kafe, pak všechno poklidit a pak vařit oběd. Jejda, hned jsem si vzpomněla, že takovou služku chtěl mít i ze mne… Nemohla jsem si odpustit a zareagovala jsem tak, že to přece není v pořádku, že u nás chodíme ven společně i s manželem a když nejsem doma, uvaří si kafe sám. Tak se ptám na názor ostatních:
  • Jestli by dítě, které to zatím zcela nechápe, nechali v situaci bez komentáře a čekali, až si za nějakou dobu snad udělá názor samo. Nebo neudělá a bude to brát, že je to v pořádku? Nebo byste se snažili dítěti sdělit, že vzor, který je u vás, je ten správný?
  • Jestli jsou rodinné poměry u otce v pořádku a je to jen styl soužití, nebo je to moje utkvělá představa, že mi to přijde jako omezování svobody pro tu ženu?

Ja te chapu. Mame to podobne. Vysvetlujeme detem, v cem se nam chovani, “zpusob ziti” prarodicu nelibi, mluvime o tom.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.18 12:33

@BaMaK Mu se právě nelíbí to, že se mu vůbec nevěnují. Otec si hledí jen sám sebe a paní tam lítá jak hadr na holi okolo otce. Takže na syna ani není čas. A ta jeho nevinná věta, jak paní vlastně nesmí někam jít, protože musí otce obsluhovat, ta mě opravdu dorazila. :nevim:

stinga
Závislačka 3240 příspěvků 21.02.18 12:33

Já bych to vůbec neřešila, a už vůbec ne se synem, paní je snad svéprávná a ví, jak chce nebo nechce žít, tobě se to nelíbilo a odešla jsi, jí to třeba vyhovuje

tímto synovi podsouváš, že otec je špatný, a to není správně

Origamia
Kecalka 111 příspěvků 21.02.18 12:42

Je toho napsáno dost málo, ale sama máš zkušenosti s ex, takže asi víš jak jsi psala jak se chová. Já osobně bych to určitě okomentovala, ve stylu, že tak to být nemá apod. Měla jsem totiž bývalého, žil jen se svojí mámou a to byla super ženská. Měl i otce a ten měl podobný přístup k ženským jako tvůj ex, ženská pro něj byla spíš taková levná síla, něco míň. Bohužel extchýně byla dost otevřený člověk, syna nechala ať si názor udělá sám. Až pak později mi řekla, že toho velmi lituje, syn se v chování otce shlédl, dnes už je tak nesnesitelný, že s ním žádná nevydrží :nevim: Pozdější její apel po pubertě už neměl vliv.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47284 příspěvků 21.02.18 12:47

Ja bych to nekomentovala nebo se minimalne snazila nekomentovat, pokud by se vyslovene neptalo me ja muj nazor. Stejne jako se snazim nedrbat s detma jine rodiny. Spis bych rikala, co by se libilo me, jak to mam rada, jak si to predstavuju ja. Ale nehodnotila, jak to maj jinde.

Ono to mas tezky, kazdy ma jinou predstavu o zivote. Jase exka nam zase vycita, ze deti nemaj vzor domaciho rodinneho zivota, furt nekde s jami litaj, vikend ma byt od toho, aby si odpocinuli a nekde trajdali po vrnku a vyletech.

BaMaK
Závislačka 2749 příspěvků 5 inzerátů 21.02.18 12:56
@Anonymní píše:
@BaMaK Mu se právě nelíbí to, že se mu vůbec nevěnují. Otec si hledí jen sám sebe a paní tam lítá jak hadr na holi okolo otce. Takže na syna ani není čas. A ta jeho nevinná věta, jak paní vlastně nesmí někam jít, protože musí otce obsluhovat, ta mě opravdu dorazila. :nevim:

Tak vidis, I tak maly si umi udelat svuj nazor a jeste podle tveho psani spravny. Az bude starsi snaz pochopi proc ses rozvedla a bude stastny, ze u vas je to jinak.

Petule030
Kelišová 5696 příspěvků 21.02.18 12:59

Stejný vzor si z dětství nese partner, kdy děti chodili s tatínkemven a po výletech, aby maminka doma vařila, uklízela po nich. Někdy si říkám, že to možná pro tchyni byla forma odpočinku od dětí, ale představa partnera taky byla taková, že on si bude užívat a jednou lítat s děckama, zatímco já budu mít klid na domácí práce. A nějakou dobu mu trvalo pochopit, že i já chci mít společné zážitky, i já chci na výlety a na procházky. Jak to bude v praxi za pár let, uvidíme. Jen jsem chtěla sdělit, že těplně chápu. Asi bych to okomentovala tím, že u vás chodíte ven společně a tak si to užijete všichni ;)

Premek_Orac
Závislačka 4083 příspěvků 21.02.18 13:09
@Blankaspl píše:
Tak nevíš, třeba je paní hospodyňka domácí a tento model jí vyhovuje. Nedovolila bych si to odsuzovat - spíš bych korigovala paní nesmí na paní nechce…
+1
Přesně. Když si to doma zařídí, jak to oběma vyhovuje, tak je to jejich věc. Že by ten model přešel na syna bych se nebál. Uvidí, jak to funguje u vás, uvidí jak u táty a sám si vybere, co bude bližší jeho představám.

Russet
Echt Kelišová 9430 příspěvků 21.02.18 13:16
@Anonymní píše:

Tak pětileťákovi bych až tolik nevěřila, že paní nesmí z domu. Pokud u vás panují jiné poměry, bude je vnímat. Pokud bude sdílný, vysvětlila bych mu, jak si myslím já, že by to mělo být a jak mi to vyhovuje. Ale nesnažila bych se v synových očích shodit tátu. Pokud by to teda nebyl násilník a opravdu ženu držel doma pod zámkem nebo ji bil.

Příspěvek upraven 21.02.18 v 13:18

Russet
Echt Kelišová 9430 příspěvků 21.02.18 13:17
@Anonymní píše:
@BaMaK Mu se právě nelíbí to, že se mu vůbec nevěnují. Otec si hledí jen sám sebe a paní tam lítá jak hadr na holi okolo otce. Takže na syna ani není čas. A ta jeho nevinná věta, jak paní vlastně nesmí někam jít, protože musí otce obsluhovat, ta mě opravdu dorazila. :nevim:

A co takhle si promluvit s ex? Že syn by rád u něj třeba něco podnikl.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama