Dochucování jídla

278
26.5.05 17:35

Dochucování jídla

Ahojte maminy,
dcerka je už ve věku (skoro 14m) kdy si začíná jídlo vybírat a mnou vařené odmítat :cry: zatím věřím že je to jen tím že ty kupované lépe chutnají, já stále nesolím a nekořením - využívám jen přirozené chutě zeleniny i ovoce. Poraďte prosím čím se dá okořenit a dochutit. Nikdy jsem kuchařka nebyla a tak dost tápu :oops:
Díky předem za tipy a rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12466
26.5.05 17:48

Ahoj, u nas se take ji za:,–(ne kupovane :(((( tak jsem to doma varene zkusila ochutit aspon kminem, cibulkou a cesnekem (v miniaturnim mnozstvi) , dale davam bcas fenykl, anyz, kousek petrzele, porek, pazitku, pak to syn trosku sni ale na Hipp to stale nema…dost by me teda zajimalo, co tam musi pridavat, aby to tem detem tak chutnalo? Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
26.5.05 19:18

r

Ahojte,malému taky chutná kupované jídlo hipp,sunarka,ale vařím už ted normálně nesolím,dávám majoránku,kmín,petržel,libeček,kopr ,pažitku,někdy se stane když se mi nechce vařit že k těm hippu dám brambory.malému ta sklenička už nestačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
26.5.05 21:47

ahoj,
v těch kupovaných je i trošku soli!mojí holčičce teď bude rok,nesolím,ale miniaturně začnu,budu dělat společná jídla.
luka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.5.05 22:02

Ahoj,

Ive teda dost chutna, kdyz jako koreni pouzivam bazalku. Jinak zatim nesolim, ji vsechno, kupovane (ty ma jen vyjimecne) i moje.

P.

• Nahlásit
  • Citovat
456
27.5.05 00:30

Ahojky, moje 16 měsíční holčina sní tak 1/2 Hippu, ale poslední dobou jí přestává chutnat. Nejvíc jí chutnal taťkův guláš. :?
Je dost mlsná. Dnes jsem se vařila s jáhlovou kašičkou, přidala jsem ji do toho švestičky a nic. . . Udělá nééééééééééééééé a basta. pak jsem jí tedy jako druhý chod naservírovala ušlehanou Activii s jahodama a no taky nééééééééé :evil:
Už nevím co mám vařit aby to jedla. 8O
Snařím se vařit zdravě, ale nejvíce jí chutná u babičky. Možná mi jí tím trochu zkazili . . . :cry:
Dokonce jí nechávám vyhladovět aby mi jedla alespon oběd. Ráno jí dávám 250 ml Bebu, pak tedy nic a až oběd, ale ten nechce, raději si zase vezme zase Bebu. No a pak k svačince nějaký ten jogurtík.
K večeři jí dávám Bebu kaši s mlíčkem, ale poslední dobou chce jen zase mlíčko . . . :? :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
27.5.05 15:27

Holky,ještě můžu poradit fígl pro maminky ročních a starších dětí.Jídlo jsem dřív běžně dochucovala Vegetou,či Podravkou,jenže ty obsahují glutamát sodný,že jo.Ale na trhu je k dostání dochucovadlo,tzv.Vega.Je to směs zeleniny a obyč. soli,vypadá stejně jako Vegeta,ale není tam ten glutamát.
Kupuju ho většinou na tržnici,ale natrefila jsem na něj i v obchoďáku.
Pytlík Vegy stojí cca 55 Kč a vydrží nám asi 1 rok.Vegetu už v podstatě nepoužívám,když mám chutě,nasypu si na jídlo trochu Vegety,ale to jen vyjímečně.

Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
28.5.05 00:40

HanoZano, já tě jen trošku doplním , to koření se jmenuje VEGI a je v několika variantách: HOUBY-VEGI s hlívou ústřičnou, GRIL-VEGI, CHILLI-VEGI a VEGI-VEGI - to je to základní, které nahrazuje obyčejnou Vegetu s glutamanem (děti do 3 let nesmí konzumovat). Jsou to sušené bylinky, mrkev, petržel a další s mořskou solí. Je to vynikající koření, jen ten pytlíček by nám na rok určitě nestačil :D . V prosinci je možné tohle koření koupit od výrobce na Vánočních trzích na Výstavišti v Praze ve větším balení, které vyjde daleko levněji (500g).

Další možnost je SOLČANKA, je to v podstatě to samé. Měla by být k dostání i bez soli - takže jenom ty bylinky a sušená zelenina. Nikde jsem ji ale neviděla, možná na objednávku v nějaké zdravé výživě by mohla být.

Pokud budete solit, doporučuju mořskou sůl (pro celou rodinu :D ).

A jídlo ještě můžete dochutit lžičkou oleje za studena lisovaného, třeba olivového - těsně před jídlem, abyste nezničily vitamíny vysokou teplotou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
29.5.05 06:19

Tak bez soli je Horalka, je to jen sušená zeleninka a natě. Já mám pro vás ještě tip na Bio bujón Würzl, je to trošku dražší, ale zase úplně bio.
Anka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
29.5.05 08:57

Pimpo,tak jsem se mrkla na to koření a to,které kupuju já,je opravdu VEGA a je ho 550 g za těch 55 Kč.Na obalu mají i netovou adresu,tak můžete mrknout na www.levnekoreni.cz

Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
29.5.05 09:10

Jé Hanko, tak to promiň, já jsem zase poučovala :D :D :D . Máš pravdu, koukám na to. Na tom vánočním trhu byl i stánek s něčím hodně podobným, co je tady na těch stránkách. V něčem ten glutaman neměli, ale v něčem byl. Ale bylo to uvedené na obale, takže by neměl být problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
30.5.05 11:05

holky dík všem, u nás v obchodě mají jen obyč. Vegetu, takže vyrazím někam do většího. Jinak jsem se rozhodla přijmout stávku dcerky a přestala jsem na chvilku vyvařovat, třeba se jí po těch mých „blafech“ zase zasteskne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
25.2.20 12:51

Vím že je tento příspěvek už hodně starý :D ale třeba někdo odpoví.. Nemohu nikde u nás sehnat vegi, jak zde někdo psal, ale našla jsem nějaké ochucovadlo z Penny. Myslíte že to může také být? :) pošlu fotky složení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama