Dohady kvůli chodu domácnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
RedCherryBerry
Stálice 81 příspěvků 29.03.19 06:26
Dohady kvůli chodu domácnosti

Ahoj všem, chtěla bych poprosit o nezávislé názory. Já jsem na RD se synem, dalo by se říct, že když přijde chlap z práce, kolem 4-5., tak je vše hotové. Občas si chci někam zajít, tak pohlída syna. To je ale třeba tak 2X týdně na hodinu. Pak jezdíme ještě k babičce a tam jsme třeba dva dny, takže má čas pro sebe. Nebo za nějakou kámoškou, ale to se pak v tu dobu, co přijíždí vracíme. Jenže jsme měli zase konflikt, že jsme pořád prý pryč a není navařeno!!! Sice je taky občas sám rád, ale najednou se musí o sebe postarat, tak je to asi problém. Dříve mi pomáhal, ale teď mi řekl, že neplatim půlku nákladů na byt, energie atd.(zas kupuji věci pro syna a sem tam nákupy), takže mám držet hubu a krok a že přece chodí do práce, tak nebude nic dělat. Chtěla jsem po něm totiž, aby vyluxoval. O víkendu si třeba malého vezme ven, ale to je tak všechno. Vše ostatní je na mně. Docela mě s tím se*e a už vážně nevím, jak argumentovat. Hlavně už mě nebaví se kvůli tomu pořád hádat, ale myslím si, že nejsem žádná puťka…to se mu asi nelíbí

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
kve-tinka
Závislačka 4844 příspěvků 3 inzeráty 29.03.19 06:36

Pomahal pred ditetem? Jestli ano, videla bych to na nejakou momentalni flustraci :mrgreen: ano,muz ma zene pomahat, kdyz je na materske, jenze nekdy ma chlap pocit,ze on nosi penize,takze se kostete a jinych veci nemusi dotknout. Ja jsem doma na neschopence v tehotenstvi, muz nemusi plus,minus nic jen syna odvazi rano do skolky, ale o vikendu po nem chci s necim v domacosti pomoct. Treba vanu s tim brichem uz fakt neumyju… :mrgreen: a hlida, kdyz nekam jdu. Az se mala narodi,uz jsem ho davno pripravila na to,ze je mozne,ze ty svaciny do prace fakt nebude mivat pravidelne.

Rosary
Kecalka 188 příspěvků 29.03.19 06:38

Půlku nákladů na RD a k tomu nákupy? 8o to je nějaká nová móda, že chlapi zneužívají finanční závislosti ženy na něm? Zkus si s ním důrazně promluvit, případně mu nabídni, že do práce můžeš i ty a on zůstane doma a ať si nezkusí mít jednou nenavaříno :mrgreen: jo, a když pomáhal před dítětem, tak to nebude zas tak špatné

RedCherryBerry
Stálice 81 příspěvků 29.03.19 06:45

@kve-tinka ano, pomáhal…I o víkendu třeba, když máme hlídání, tak děláme spolu, řeknu mu, jestli by neudělal to nebo to. Jenže jsme měli dohodu, že bude chodit na nákupy on, jde tak jednou do týdne, takže už to zas neplní. No, teď to bylo asi blbě načasovane. Byli jsme pryč, já jsem mu napsala, jesli by nevyluxoval a nevydrhnul sporák, pak jsme přijeli a já jsem šla na cvičení, ale stejně, podle mě by to takhle neměl brát, jako kdybych byla nějaká služka. Jo a svačiny, to je další věc! ,, Zas"neměl teď 2X svačinu a může se zbláznit.

RedCherryBerry
Stálice 81 příspěvků 29.03.19 06:53

@Rosary
To zas ví, že bych neudělala :joy:, ale jednou už jsem říkala, že si teda najdu brigádu na odpoledne, no prý klidně, když si zajistím hlídání......asi ho ani ten malý moc nebere. Pak mu ale zároveň vadí, že nejsme doma, ale asi úplně z jiných důvodů :roll:
To jo, i o víkendu, když je malý u babičky, tak třeba uvaří nebo něco udělá

RedCherryBerry
Stálice 81 příspěvků 29.03.19 06:54

@Rosary A promluvit je problém, vždycky vylitne, takže v klidu to nejde, to pak přes zprávy ale dopisuje,hruza

Deny_peny
Nováček 4 příspěvky 29.03.19 06:56

Musim rict, ze oproti me jsi uplne zlata. Ja jsem na materske, a kdyz chlap prijde domu, vypada to, ze tady vybuchla bomba :D svaciny nedelam, jsem rada kdyz obcas stihnu udelat obed na druhy den :lol: syn ma ted obdobi, kdy skoro porad rve a jde uklidnit jen v kocarku, takze tento tyden se stalo, ze manzel sel o pul 6 rano vozit kocar, aby usnul. Ja jsem se trosku dospala a potom s nim prezila cely den :D a k tem nakladum.. mame spolecny ucet, takze se vsechno plati z nasich penez (prevazne teda jeho vyplaty)

MP Evik
Kecalka 145 příspěvků 29.03.19 07:04

Rekla bych mu, ze starani o vase spolecne dite je take prace a ze jestli to chce prepocitavat na penize, tak muzete, ale ze to je pod vasi uroven (jednoduche pocty, pocet hodin krat hodinovka a dny v mesici) a ze jelikoz ty se staras o dite vetsinu dne, tak potrebujes pomoc jako driv. Vy nemate spolecne penize? Tohle chovani by me nakrklo :)

RedCherryBerry
Stálice 81 příspěvků 29.03.19 07:06

@Deny_peny Neboj, to se srovná ;). Máš teda moc fajn chlapa, můj by tohle neudělal…nikdy k němu ani v noci nevstal, ani o víkendu, spí na gauči, aby měl klídek. Naštěstí syn už teď spí celou noc, jsou mu dva roky, ale byla doba, kdy se budil i 8X za noc

Heivka
Závislačka 3883 příspěvků 29.03.19 07:06

Na tohle by mohlo pomoct sepsat co doma všechno děláte, najít kolik takové služby stojí + kolik stojí péče o dítě ale žádná školka nebo jesle ale chůva sčítnout mu to a ať se chytí za nos protože to bude víc než půlka nákladů na bydlení a k tomu ještě přinesete domů mateřskou/rodičák a pokud jste manželé tak i velkou slevu na dani a slevu na dani za dítě, protože to by bez vás jaksi neměl.

A nebo druhá možnost, hodit se marod natolik, že bude muset na ošetřovačku a vy budete jenom komandovat co je všechno potřeba stíhat.

Oni chlapi kolikrát argument vyjádřený jasně v číslech vezmou narozdíl od emočně vyostřených hádek.

To druhé jsem několikrát nedobrovolně provedla svému muži (pravá ruka v ortéze, týden bez možnosti pohybu, druhý s velmi omezenými možnostmi) a i když nikdy nebyl z těch co považují mateřskou dovolenou za válení se doma (a to u nás to tak čas od času je protože máme štěstí na hodně hodné děti) ale i tak vždycky tak měsíc potom co si to takhle zkusí mi říká že jde odpočívat do práce, a to má práci náročnou a velmi zodpovědnou (když udělá v jedné oblasti chybu tak mu hrozí soud za obecné ohrožení).

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 29.03.19 07:08

Rekla bych mu, ze se staram 24h denne o pulku jeho ditete a aby se mu nic nestalo, tak at se uklidni, ze pazoury ma a uvarit si snad zvladne. Tohle je moc. Na vikend si vymyslete spolecnou aktivitu, nikam nejezdi, uzijte si v posteli - to zazene vzdycky vsechno

RedCherryBerry
Stálice 81 příspěvků 29.03.19 07:10

@MP Evik Nemáme, což mi zas nevadí, protože si koupím co chci, aniž by o tom něco věděl,ale je to teda sakra rozdíl. To je zas na prd,no. Fakt nevím, jak to vyřešit…je jasný, že na rodíčáku je mín peněz, ale přece to neznamená, že budu automaticky dělat úplně vše

RedCherryBerry
Stálice 81 příspěvků 29.03.19 07:11

@Micaella22 víkendy trávíme společně, to nikam nejezdím, to má zas on v neděli cvičení…Jo, jenže po tomhle nemám ani chuť, ale pravda, že teď byla delší pauza,tak je to možná taky kvůli tomu

RedCherryBerry
Stálice 81 příspěvků 29.03.19 07:24

@Heivka Super nápad!!! To udělám, teda nejprve to sepsání a vyčíslení. Ať to má černé na bílém. Tak on je z těch, co si to myslí, že je to pohoda. Na druhou stranu ale kolikrát říká (a to je malý taky hodný), ale když nemá den, za tohle by celý den nedal a že už se těší do práce :D. A nemocná jsem jednou byla, jenže to měla malého babi a on ho hlídal jen jeden den a pak už jsem byla fit… A to nemusel k tomu moc nic dělat. Jenže já jsem docela poradkumilovna a on by to určitě přehlížel…

delora
Stálice 59 příspěvků 1 inzerát 29.03.19 07:31

Já jsem asi exot, ale já se o domácnost od nástupu na mateřskou fakt starám sama. Což samizřejmě neznamená, že muž občas nevytře, ale bylo by mi trapně, když muž dorazí ze svý náročný práce mu vrazit koště a poslat vytírat. Jediné, co standardně nedělám, je vaření. U nás doma jsme všichni chodili na jídlo do jídelny, vařilo se jen o víkendu, ale zase fakt poctivě (čimž nemyslím vepřo knedlo, ale opravdu ze základních surovin a tak). Muž má potravní omezení, čili vždycky vařili takové superrychlovky. Takže on děla své rychlovky a já tak jednou týdně. Zase uklidit byt je záležitost pár hodin rozloženě do víc dnů, to si nějak neumím představit, že bych nezvládla.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama