Dohoda o provedení práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

esmeralda44
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 05.10.18 11:36
dohoda o provední práce

Ahoj holky, pobírám ještě rok rodičovský příspěvek, ted mi nabídli práci na dohodu, jak to je prosím? když pobírám rodičák a sepíšeme dohodu, mám pak nárok na dovolenou a atd? nebo jak to je? děkuji

Reakce:

bublinek
Kelišová 5170 příspěvků 05.10.18 11:39

U dohody dovolená není.

Ivettk
Povídálka 34 příspěvků 05.10.18 11:49

U DPP není nárok na dovolenou. Při hrubé mzdě do 10 000 Kč za měsíc se neodvádí sociální ani zdravotní. Odvádí se srážková daň 15%, při podpisu prohlášení (pokud není podepsáno u jiného zaměstnavatele) zálohová daň 15% po odečtu slevy na poplatníka. DPP můžeš mít maximálně 300 hodin u jednoho zaměstnavatele. Při uzavření smlouvy se zeptej účetní nebo „zagoogli“ na netu, najdeš plno článků a vysvětlení…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné Vánoce Jiřiny Bohdalové: Ortéza a invalidní vozík! Sama neudělá ani krok

V dubnu Jiřina Bohdalová (87) spadla ze schodů a nevypadalo to s ní vůbec... číst dále >

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >