Dohoda o vyzivnom?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.11.21 09:31

Dohoda o vyzivnom?

Ahojte potrebujem poradit. Rozchadzame sa s otcom mojho dietata, no on v ziadnom pripade nechce ist riesit veci okolo malej na sud, ze mi bude platit tak ako mi na nu prispieval doteraz. No neverim velmi tomu ako nahle nebude po jeho zacne sa vyhrazat peniazmi a tym padom budem stale nahrata. Je nejaka ina moznost neviem nejaky papier, dohoda u notara? Alebo ako postupovat. Predsa by som to radsej mala na papieri. Dakujem 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21691
10.11.21 09:48
@Anonymní píše:
Ahojte potrebujem poradit. Rozchadzame sa s otcom mojho dietata, no on v ziadnom pripade nechce ist riesit veci okolo malej na sud, ze mi bude platit tak ako mi na nu prispieval doteraz. No neverim velmi tomu ako nahle nebude po jeho zacne sa vyhrazat peniazmi a tym padom budem stale nahrata. Je nejaka ina moznost neviem nejaky papier, dohoda u notara? Alebo ako postupovat. Predsa by som to radsej mala na papieri. Dakujem 🙂

No i tu vaší dohodu vám může soud „posvětit“ a budeš mít v ruce možnost, jak to z něj eventuelně dostat. Nicméně já bych mu dala šanci. Klidně si to sepište spolu neoficiálně, ať ti výživné posílá na účet a ty si schovávej výpisy. Vlastně budeš mít v šachu ty jeho - pokud by nechtěl platit, řekneš mu, že tedy jdeš hned zítra na soud a bude. Uvidíš, jak to bude nebo nebude fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5537
10.11.21 09:58

On nechce jít na soud tak ať si nevyskakuje. Dohodu bych sepsala klidně doma jak peníze tak dny kdy bude mít ditě on. Pokud bude dělat zle neposílat peníze měnit neustále dny kdy si ditě veme (neveme) tak to půjde přes soud. Na to bych ho upozornila. Nenech sebou vorat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1791
10.11.21 10:17

Klidne bych do toho sla. Udelate vstricny krok, vyhnete se prozatim soudu, muzete zkusit, zda to otec dodrzi. Staci si napsat papir a podepsat jen vy dva doma. Krome soudniho rozhodnuti neni nic vymahatelne, ani notar ani nic, takze zbytecne platit za notare. Pokud by nahodou otec prestal platit, muzete byt naprosto vklidu, protoze kdyz to date k soudu, mate pravo zadat vyzivne az 3 roky zpetne. Takze byste ty penize dostala tak jako tak :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.21 13:54

Zakladatelka

Aha cize ak je to mimo sudu je jedno ci to dam k notarovi?? A co tak nejaky mediator, alebo nieco take ano na to sa to nevztahuje? Bojim sa s nim mat len taku ustnu dohodu, ked mi bude chciet uskodit tak jedine cez peniaze kedze z rodicovskeho by som vsetke vydavky tazko pokryla 😒 Medzi nami to nie je vobec dobre po rokov sa vyslobodzujem od manipulatora a tyrana chcem mat s dietatom uz pokoj, ale chcem nech prispieva na dieta ved je otec zaraba velmi dobre mozno aj preto nechce ist na sud.

• Citovat
  • Nahlásit
21691
10.11.21 13:57
@Anonymní píše:
Aha cize ak je to mimo sudu je jedno ci to dam k notarovi?? A co tak nejaky mediator, alebo nieco take ano na to sa to nevztahuje? Bojim sa s nim mat len taku ustnu dohodu, ked mi bude chciet uskodit tak jedine cez peniaze kedze z rodicovskeho by som vsetke vydavky tazko pokryla 😒 Medzi nami to nie je vobec dobre po rokov sa vyslobodzujem od manipulatora a tyrana chcem mat s dietatom uz pokoj, ale chcem nech prispieva na dieta ved je otec zaraba velmi dobre mozno aj preto nechce ist na sud.

Problém je v tom, že pokud budeš existenčně závislá na jeho alimentech, tak ti může škodit tak jako tak, i když budete mít alimenty stanoveny soudem. Stačí, když semtam něco pošle a ty se budeš muset soudit znovu, odvolávat atd. a může trvat dlouho, než jeho peníze uvidíš.. Takže za mě vážně lepší varianta dohody s tím, že máš v rukávu eso: „nepošleš? Jdu ještě dnes s návrhem na soud“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.21 15:11

@unuděná
To mas pravdu, tak je to asi lepsie ako pises aj ked bude mat urcene sudom moze tocit. Dakujem zabradu 🙂

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat