dokdy noční jídlo?

234
7.10.08 21:31

dokdy noční jídlo?

ahoj maminky, chtěla bych se zeptat do kolika měsíců jste dávali dětem mlíčko v noci? Malému je dvacet měsíců a pořád vyžaduje um v noci :oops: .Už jsme to odbourávali, vydrželi jsme týden prořvaných nocí, a pak jsem to vzdala.On se nají, otočí a spí dál.Můžete mi napsat jak jste to měli vy?nebo jak jste to děti odnaučili?děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

334
7.10.08 21:43

yuko, a dáváš jen jednou v noci? Nebo víckrát? A v kolik tak hodin přibližně?
Já mám dvojčata 15 měsíců, dávám teda mlíko až brzo ráno, ale jeden teď taky chce už tak ve 4 ráno, pak spí hned dál. Druhýmu to stačí tak kolem 6.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
7.10.08 21:47

Matýsek přestal jíst v noci krátce po prvním roce. Myslím, že ve dvaceti měsících je to už spíž zvyk než hlad…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
7.10.08 21:52

taky si myslim že je to zvyk a ne hlad.Někdy vydrží do půl páté, jindy už třeba v půl jedné.Jak se prostě vzbudí, tak chce jíst.Mám pocit že kdyby se budil každou hodinu, bude chtít mléko 8O .Myslela jsem si že když to pár nocí vydržíme, tak začne spát celou noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Taz
630
7.10.08 22:00

Ahojky!
Napiš mail a já ti pošlu takovej návod od psycholožky… Je to teda krapet delší, ale funguje to! jen to chce vytrvat..... Většinou se úspěch dostaví během pár dní… U známých za 4 dny… Dítě od 6 měs. totiž už prokazatelně dokáže vydržet přes noc 11 hod bez jídla… My tohle praktikujeme a malej se naučil spát celou noc… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
7.10.08 22:00

Ahoj, noční kojo jsem odbourala v půl roce, dávala jsem až v 5 ráno, pak ještě pár hodin spal. Po pár týdnech jsem odbourala i to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
7.10.08 22:02

Tak my noční, respektive ranní (kolem 5 hodiny) krmení odbourali někdy kolem 10. měsíce. Prostě jsem k němu přestala vstávat a po pár dnech se přestal budit a spal od 8 hodin do minimálně 7 hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16095
7.10.08 22:03
Taz píše:
Ahojky!
Napiš mail a já ti pošlu takovej návod od psycholožky… Je to teda krapet delší, ale funguje to! jen to chce vytrvat..... Většinou se úspěch dostaví během pár dní… U známých za 4 dny… Dítě od 6 měs. totiž už prokazatelně dokáže vydržet přes noc 11 hod bez jídla… My tohle praktikujeme a malej se naučil spát celou noc… :)

já bych taky chtěla návod. petra.petrusova@seznam.cz. díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7666
7.10.08 22:27

Ahoj, tak u nás to bylo podobné!
Malý ještě jako mimino spával celou noc a pak se začal budit dřív a dřív na mléko :roll: V roce a půl to bývalo mezi 4-5, ale kolikrát si ho vyřval i třeba ve dvě :! 8O
já teda nemám ráda vyřvávání, nikdy jsem na to neměla, takže jsem mlíko dávala…
Ano, myslím že to je zvyk…malý se prostě v noci probudil, kouknul k mojí posteli, kde stála láhev s UM a termoska s vodou a začal hulákat „bubo bubo!!!“ (mlíko)
Občas se stalo, že se nechal ukonejšit, ale málo…

V roce a půl šel do vlastního pokojíku. Slibovala jsem si hodně, ale ze začátku tragédie, „bubo“ chtěl pořád cca 4-5 ráno a já ještě kvůli tomu lítala přes celý byt…
Po pár týdnech ale změna-začal spát dýl. Zvykl si asi na nové prostředí, možná je to i tím, že kolikrát v noci zahuláká, ale já ho neslyším :oops: tak se na to holt vykašlal :lol: :lol:

Dneska (22m) mívá mléko cca v 7, když jde manžel do práce, ale někdy ani to ne…Dneska za mnou ráno přišel a teprve před devátou, když jsme vylezli, tak jsem zjistila, že ho vůbec neměl…Takže hlad to určitě není, naše dítě je žrout a je tam se ošidit nedá…

Takže rada - změna :wink: Nejlépe pokoje, ale třeba zkusit, že budete pár dní spát v obýváku a on mlíko nedostane…?

Taz, mě by to taky zajímalo, nechceš to dát sem???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
7.10.08 22:37

Souhlasím s Papu, vlastní pokojíček dělá divy… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
7.10.08 22:37

A mlíko v 5 ráno je špatný??? J8 třeba dneska měla o půl 5 takovej hlad, že jsem musela sníst banán a to jsem velká:)
moji kluci dostávají mlíko v 7 večer a pak se jde spát, tak mi to kolem 5 přijde docela v pohodě…o půl jedné bych teda nedala asi, to je fakt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
7.10.08 22:44

Jo Lasičko? My se teď budem stěhovat a já si právě říkám, že jsou na to ještě malí, aby spali sami,k teda spíš já pohodlná, takhle prostě podám v polospánku vypadenej dudlík, namíchám to mlíko, říkám si, že bych musela lítat vedle do pokoje, tak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7666
7.10.08 22:45

Já nemyslím, že je něco „špatný“.
Ale přeci jen už to nejsou mimina, aby nevydržela a právě že jí spíš ze zvyku než z hladu.
A když si zvykneš na pátou ráno, pak najednou začne dítě blbnout a chce ve čtyři a v půl třetí…jenom tak…

U nás je mlíko cca kolem osmé, někdy později, včera bylo před devátou a do devíti zase v pohodě vydržel, to jsem mu musela říct sama, jestli ho chce…ale pak zase žere celý den :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7666
7.10.08 22:55

Pepen, tak já bych to doporučila (ale každý dítě je jiný). ale kór když se budete stěhovat, tak od začátku dát do pokojíku, aby viděli, že teď je to prostě tak.
U nás to bylo v tom 1,5 roce, manžel udělal pokojík, my byli u bráchy, přijeli jsme, malej tam spát nechtěl. Šel se tam natáhnout, ale jinak nic - má už velkou postel, takže vylézal.
Jeli jsme pak na dovču, po té jsme se vrátili a už bez řečí jsme mu „vysvětlili“, že bude teď spát tam.
První noci teda horší, ale teď pohoda, i toho dudlíka už si umí najít sám (někdy taky ne, takže musím přes celý byt), ale jinak dobrý fakt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
7.10.08 23:01

No já tu 5 ráno považuju za výhru, oni tak spí od 11 měsíců, předtím probíhal noční kojicí teror, takže tohle mi nevadí.

S tím pokojíkem ještě uvidím :wink: fakt nevím, oni jsou jinak v noci docela dobří, ten jeden je takovej citlivější, tak se budí víc, ale větišnou stačí jen udělat pšt a je klid, ten druhej je těžkej pohodář a tka jednou za noc mu dávám dudlík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama