Doktoři

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lydushe
Nováček 4 příspěvky 17.12.01 10:17
Doktoři

Ahoj!

Jsem v 7. týdnu těhotenství. Zatím jsem moc velkým kolotočem lékařských vyšetření neprošla. Moje dosavadní zkušenosti s lékaři nejsou zrovna nejlepší.

Hledám proto gynekologickou ordinaci, kde by byl milý personál, který mi vše vysvětlí a bude schopen alespoň trochu pohovořit a instruovat a částečně i naslouchat mým obavám a problémům. Zatím se u mého lékaře se mnou nikdo nebavil, všechno proběhlo honem honem a zase přijďte za 14 dní. Moc se mi tenhle přístup nelíbí.

Nemáte někdo nějaký tip na ordinaci z Prahy? :x

Reklama

Reklama

Reakce:

LindaDob
Nováček 5 příspěvků 29.01.02 17:34
Doktoři

Ahoj Lydushe!

Nevím, jestli ti nepíšu už pozdě, ale dle doporučení mnoha těhotných kamarádek jsem začala chodit k paní doktorce Nouzouvé z Gyncentra v Mezibranské ulici nahoře na Václavském náměstí.

Je to tam opravdu prima a nemůžu si to vynachválit.

Měla jsem jednu ošklivou zkušenost na ambulanci u Apolináře.Když jsem byla ve 4. týdnu, začala jsem po hrátkách a taťkou trošku krvácet a jakožto hysterická prvorodička jsem se řítila na ambulanci.Pravda, sestra byla milá, ale pan doktor mi při ultrazvuku oznámil, že dle jeho názoru je plod mrtvý a nevyvíjí se!Málem to se mnou švihlo. Byla tenkrát středa a on si mě objednal na pátek znova na ultrazvuk a jen tak mezi řečí utrousil, že v pátek nemají na sále narváno a že mě toho hned zbaví…(to byla citace!)

Řekla jsem si, že už to nějak do úterý, kdy jsem měla jít na kontrolu k mé lékařce, vydržím, ať se děje, co se děje. Teď už vím, že děložní čípek je první trimestr citlivý a že velké orgie nejsou na místě :))))) Nyní jsem v 10.týdnu a vše je, jak má být a my se s tatínkem těšíme na našeho Koblížka!!!!!!!!!!!

:x

Lydushe
Nováček 4 příspěvky 30.01.02 08:25
Doktoři

Ahoj Lindo,

nikdy neni pozdě. Teď jsem postoupila do 13. týdne. Začátek bych teda měla mít za sebou 8O))) Hurá. Stejně se těšim až to budu mít za sebou a budu vědět, co to je a jestli je to zdravý.

Můžeš mi kdyžtak prosím dát nějaké podrobnější informace? Je to soukromé zařízení nebo státní? Nevíš náhodou jak to mají se smlouvama s pojišťovnou?

Kdyžtak se ozvi na můj e-mail: " .{target:_new>lid­ka7@seznam.cz. Napiš kdyžtak i jen tak 8O)

Ve víc se to líp čeká..

L.}":[mailto:lid­ka7@seznam.cz]

albínek
Povídálka 27 příspěvků 01.06.14 22:19
Chování doktorů

Prostřednictvím tohoto webu bych chtěla informovat, jak se chovají doktoři k dětem. Přesněji stížnost na paní doktorku MUDr. Světlanu Najmanovou a na sestru, která sloužila s paní doktorkou (bohužel jsem si nestihla poznamenat jméno) v pátek 30. 5. v 19:30hodin.

Pro vysvětlení: V pátek 30.5 v 19:30 jsme dorazili s mojí 11 měsíční dcerou, která opětovně za sebou přestávala dýchat, na dětskou pohotovost. Po zazvonění na službu nám přišla otevřít sestřička, která na nás začala být arogantní. Když jí manžel vysvětlil, že nám dcera opětovně za sebou přestává dýchat, otočila oči v sloup a spustila ještě více nepříjemně, jak jsme poznali, že nedýchá a že teda půjde pro doktorku. Neochotně nás posadila do čekárny a šla pro doktorku.

Během pěti minut přišla již jmenovaná paní doktorka. Když přehlédnu, že paní doktorka nemá ani to nejmenší slušné vychování, aby pozdravila a pozvala nás dál do ordinace, tak raději vše začala řešit v čekárně před dalšími pacienty. Manžel řekl paní doktorce, že dcera opětovně za sebou přestala dýchat a nemohla pořádně polykat. Poprosil paní doktorku, zda by se dceři mohla podívat do krku, že to vypadalo jako by jí něco v krku uvízlo. Opětovně z nás udělala hlupáky, jak můžeme poznat, že dítě nedýchá a pokud nemodrala a nešli jí oči v sloup, tak to nic není. Paní doktorka ani na dceru nesáhla a hned nám začala vyjmenovávat, co vše by mohla dcera mít. Na konci nám řekla, že nás hospitalizuje na 24 hodin, kdy dceru dá na monitor dechu. Rovnou nás upozornila, že žádné vyšetření čekat nemůžeme, protože nemá příslušné doktory u sebe a vyšetření by dělali až v pondělí nebo by nás odeslali do nemocnice Motol. Následně paní doktorka malou poslechla a prohmatala bříško. Po neochotném a vynuceném monologu paní doktorky jsme hospitalizaci odmítli a tento krok jsme odůvodnili tím, že monitor dechu máme doma také a dceru si ohlídáme ( sami a lépe než ve Vašem zařízení, pokud tam nemáte dostatek personálu jak nám bylo řečeno). Na toto naše rozhodnutí paní doktorka reagovala dost odměřeně a seznámila nás s tím, že musíme podepsat revers. V případě, že nám dcera doma umře, tak si ona nepůjde kvůli tomu sednout do vězení ( i když pro řešení problému není schopná nic udělat). Nakonec se dceři podívala do krku a řekla nám, že má nateklé mandle a asi jí tedy bolí v krku. Následně se podivila, že nemáme zaplacený regulační poplatek a řešila jak si můžeme dovolit přijít bez zaplacení. Nezlobte se na mě, ale pokud jedete na pohotovost s dítětem a spěcháte, tak opravdu nemáte myšlení na zaplacení poplatku. Samozřejmě jsme tento poplatek ihned zaplatili.

Po sepsání zprávy nás vyzvala, abychom počkali v čekárně, že revers má nahoře a musí pro něj dojít. Po deseti minutách čekání se paní doktorka objevila v čekárně s papírem v ruce a šla sepisovat revers, na který jsme čekali dalších min. deset minut.

Během čekání na paní doktorku jsme se od dalších čekajících rodičů, kteří tam byli s děckem dozvěděli, že jmenovaná paní doktorka se takto nechovala jen k nám, ale i oni měli tu čest poznat jmenovanou s tímto výše uvedeným nevhodným jednáním.

Upřímně musím říct, že jsem čekala vstřícnější jednání, přístup, chování, … Člověk by si řekl, že když jede na dětské oddělení, kam vezete malé dítě, který vůbec neví co se děje a jen pláče, tak se tam neobjeví takový morouz, kterého spíše obtěžujete a přitom tyto lidi platíme ze svých daní a zdravotního pojištění. Chápu, že není jednoduché vykonávat toto povolání, ale pokud se jednou rozhodli vykonávat toto zaměstnání, tak by měli mít lepší přístup k lidem a tím spíše pokud se jedná o děti.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Ve svém věku už nemusím vypadat dokonale, je to výhoda, říká Hayeková

Herečka Salma Hayeková (50) nikdy nepodléhala hollywoodským trendům a... číst dále >

Moje rozmarné léto: Hlasujte, posílejte a soutěžte o ceny za tisíce

Moje rozmarné léto je téma fotosoutěže, kam můžete celé prázdniny posílat své... číst dále >

Reklama