Endometrioza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jaja
Nováček 9 příspěvků 28.11.01 11:54
endometrioza

Dobry den vsetkym,

tieto stranky mam precitane od A po Z a konecne som sa odhodlala aj ja niecim prispiet. Chcela by som sa opytat ci ma niekto skusenosti s liecbou ochorenia zvaneho endometrioza. Ja sa momentalne liecim, som v umelo vyvolanom klimakteriu a neviem co ma caka dalej ani ake sance na otehotnenie s touto diagnozou mam. Dakujem. Jaja :?

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 07.05.02 20:58
endometrioza

Nemá někdo zkušenosti s otěhotněním při endometrióze????

Ahoj všechny, kterým je také smutno z marných pokusů o miminko.

Je mně 27 let a již čtvrtým rokem se léčím s endometriozou (růst děložní sliznice mimo dělohu). Jsem po 3 laparoskopických operacích. Po té poslední nám bylo doporučeno, abychom se pokoušeli o těhotenství.

Tak se snažíme…stále naprázdno…Oba bychom miminko hrozně chtěli. Podle statistik zhruba až 60% žen s endometriozou se stává neplodnými… Není mezi vámi někdo, kdo tímto onemocněním trpí a přesto otěhotněl? Nebo se alespoň o to snaží? Moc by mně pomohlo sdělit si zkušenosti… Přestože jsem v péči vynikající gynekoložky, nějak ztrácím naději. Děkuji a vám všem, kteří se také snažíte, hodně štěstí, jednou to přeci přijít musí!!!! (Doufám…)

Pavla

Anonymni  14.05.02 20:59
endometrioza

Ahoj všem,

jmenuji se Olina a je mi 23 let. Trpím endometriózou. Mám zasebou dvě laparoskopie i uměle vyvolaný přechod. I nám bylo doporučeno otěhotnět, ale zatím nic. Byla jsem již na dvou umělých oplodněních a taky to nikam nevedlo. Bylo mi řečeno, že máme šanci otěhotnět i normální cestou. Pokoušíme se, ale komplikuje nám to menší problém. Sama nemůžu určit kdy mám plodné dny, protože nedostávám mestruaci pravidelně. Beru neustále nějaké hormony a podepsalo se to samozřejmě i na mé váze. Doufám, že se ozve někdo, kdo opravdu otěhotněl a dá nám všem ostatním naději. Držme si palce!!

Olina

Anonymni  15.05.02 20:16
endometrioza

Ahoj Šárko, me je také 27 let a mám

za sebou 4 laparoskopie a jednu

hormonální léčbu .Endometriozu se ale vylečit nepodařilo a ani to nejde.Za nějaký čas se opět obnoví. Otěhotnět ale můžeš.Otázka je zda ztrácet čas čekáním a podstupovat opět hormonální léčbu. Já už čekat nechci a letos v říjnu na doporučení lékaře podstoupím „umělé oplodnění“ v Praze.

Čas letí a mé biologické hodiny tikají a o miminko se snažíme s manželem už 4 roky. Přeji Ti hodně štěstí.Ahoj Jiřka

Anonymni  22.05.02 20:02
endometrioza

Ahoj holky, je mi 26 let a moje problemy zacaly pred nekolika lety. Casto jsem mela divne bolesti v brise a v krizi, ale doktori nikdy nic nenasli a tvrdili, ze jsem uplne v poradku. Vzhledem k tomu, ze jsem pres rok nemohla otehotnet, me doktor poslal na laparoskopii, kde zjistili endometriozu. Ted se blizim ke konci hormonalni lecby (umele kliemakterium) a ceka me druha laparoskopie aby se zjistilo, jak to zabralo. Mrzi me, ze me nikdo neposlal na laparoskopii drive, a ze doktorum neprislo divne, proc me porad boli bricho. Chtela bych vedet, jestli mate nekdo zkusenosti s homeopatickou lecbou endometriozy a taky jestli nevite o lekari nebo pracovisti, ktere se na endometriozu specializuje.

Jinak vam preju, at vsechny ty lecby a dobre snasite a at se brzy podari miminko!

Irena :wink:

Anonymni  28.05.02 09:52
endometrioza

Ahoj vsetkym,

som rada, ze sa na moju otazku ohladom endometriozy ozvalo tolko podobnych osudov. Ja som absolvovala zatial jednu laparoskopiu a jeden umely prechod. Momentalne sa nachdzam v stadiu, ze moje telo by sa malo pocas 3-4 mesiacov spamatat z tych hormonalnych sokov a asi o dva tyzdne by som mala nastupit na hormonalnu stimulaciu ktora by mala viest k IUI. Bolo mi povedane ze pomocou umeleho oplodnenia by pre mna nemal byt problem otehotniet. Tak som zacala pravidelne chodit na aerobik, kupili sme si psika, zacala som si na seba sit, proste vsetko co by ma mohlo odputat od temy babatko. Po absolvovani umeleho prechodu som po 10-tich rokoch dostala prvykrat menstruaciu bez hroznych bolesti. Takto to bolo este dalsi mesiac, ale uz na treti cyklus sa bolesti, sice v nemsom ale predsa vratili. Takze som sa tesila asi predcasne. Mam taky pocit, ze sa vsetko vratilo a akekolvek hormonalne stimulacie budu zbytocne, ale podstupim ich aspon jedno kolo pre pokoj v dusi a potom si dam na cas s babtkom uplny pokoj. (Ak sa to bude dat.) Prajem Vam vsektym skore vyzdravenie, krasne tehotenstvo a este krajsie babatka.

Jaja

:D

Anonymni  29.05.02 16:16
endometrioza

Ahoj Jájo, bolesti při mensturaci, které máš, nemusí nutně znamenat, že se endometrióza vrátila, nebo vůbec nevyléčila. Já jsem měla průběh úplně stejný, po uměle navozeném přechodu i uměle navozeném stavu organismu jako v těhotenství jsem po dobu 2 měsíců neměla žádné výraznější bolesti, třetí měsíc bylo vše jako dříve. Ale přesto mám laparoskopicky potvrzeno, že momentálně endometriózu nemám. Čeká mě teď návštěva nějakého centra pro asistovanou reprodukci, nemáš s tím nějakou zkušenost? IUI či IVF mě nemine, a jelikož má každý na IVF pouze tři pokusy, ráda bych šla do něčeho vyzkoušeného. Uvažuji o Pronatalu či Iscare. Hodně štěstí Tobě i všem ostatním přeje

Pavla

Anonymni  05.06.02 16:33
endometrioza

Ahoj Pavlo, dekuji ti za odpoved ohledne specializovaneho pracoviste. Pozadam sveho lekare, aby me tam poslal. Akorat me napada, nejsou tam dlouhe cekaci doby? Taky se te chci zeptat, jestli ti v ramci laparoskopii endometriozu odstranovali, anebo jestli se jenom koukali, jak to vypada.

Taky se chci zeptat tech z vas, ktere maji „umely prechod“ za sebou, jak dlouho to trva, nez se vrati normalni cyklus? A je nekdy potreba tuto lecbu opakovat nebo na:,–(it jinou hormonalni lecbu?

Diky za odpoved. Irena

Anonymni  06.06.02 11:42
endometrioza

Pre Irenu :

mne trval navrat k normalnemu cyklu asi tri mesiace po poslednej hormalnej injekcii, to znamena asi dva mesiace po prechode. Umely prechod mi navodili len raz. Pri laparoskopii mi loziska len pozerali, nakolko velmi krvacali a nedali sa odstranit chirurgicky. Zlikvidovali mi ich potom hormonalnou liecbou. Pri tej istej laparoskopii mi tiez zistili ze jeden vajecnik vobec nenasli a ten druhy je sice s dozrievajucim vajickom ale nepriechodny, takze si mam z coho vyberat. Laparoskopie sa neboj, nie je to tazky zakrok, urcite prijemnejsi ako keby ti mali vysetrenia ako priechodnost robit ambulantne, takto je to vsetko v jednom a pod narkozou.

Drz sa .

Jaja

Anonymni  01.04.03 14:15
endometrioza

Ahoj, také jsem nemohla otělotnět. Doktor mě poslal na laparoskopii. Zjistili, že mám také endometriozu, 6 měsíců mě hormonálně léčili. Po druhé laparoskopii zjistili, že už jsem v pořádku a za dalších 6 měsíců jsem přišla do jiného stavu. Teď jsem v 19. týdnu a zatím vše probíhá v pořádku. Všem přeji hodně štěstí. Ilona

Anonymni  06.04.03 21:43
endometrioza

Ahoj, rada bych prispela pozitivne k tomuto tematu.pred dvema roky mi zcela nahodou nasel gynekolog hmatnou cystu.pak slo vse velmi rychle, operace a odstraneni vajecniku.Diagnoza endometrioza.Taky mi doporucili otehotneni, o nejz jsem se po pul rocni lecbe snazila.mela jsem vsak stale nepravidelnou menstruaci a problemy.Stale jsem myslela na miminko, ktere jsem si moc prala.Zrejme negativni sugesce tomu neprala.Pak jsem se musela ucit na statnice a domnivam se, ze prave odpoutani se od myslenek na dite mi pomohlo, protoze jsem v tomto pro me stresujicim obdobi otehotnela .Nyni se doma mazlim s dvou mesicnim synem a jsem stastna.Preji vsem takto nemocnym, aby meli pevne nervy a nevzdavali boj.I zazraky se deji.Muj Ondrasek je tim dokladem.

Monika :-P

(pasula@centrum.cz)

Anonymní  30.05.10 20:54

Ahoj holky,potřebovala bych poradit.. je to 9dní, co jsem po laparoskopii a cca 2 dny zas cítím podbřišek a píchání jako nad konečníkem ( za dělohou a ještě nějakých místech mi odstraňovali endometriozu a srůsty). Myslíte, že to je normální? Cca 2dny po operaci jsem břicho cítila, pak to bylo lepší a teď už zas 2 den cítím, že se bolest zvyšuje. Měla jste to po operaci taky některá tak? Říkám si, aby tam nezačínal třeba zánět, nebo nevim..Zas nechci plašit a někde lítat, v bolestech se nesvíjím, jen to tam zas popíchává :-(

Eye  09.08.10 02:41
Dotaz

Ahoj, jaké máte zkušenosti s laparoskopií? gynekolog v nemocnici mi ji doporučil (byla jsem hospitalizovaná s bolestma břicha, skoro všechny příčiny kromě endometriózy byly vyloučeny jinýma vyšetřeníma), jenže můj gynekolog = jiný doktor se na to tvářil dost divně.

Radča
Ukecaná baba ;) 2149 příspěvků 09.08.10 10:34

Eye, mi je 23 let a byla jsem na laparoskopii kvůli endometrioze 3 krát. Po čtvrté mi to už dělat něchtěli, že by to už bylo nebezpečnější. Ale pokud jdeš poprvé, nevidím v tom žádný problém, je to rychlá operace, vlastně jde o to, aby ti tu diagnozu potvrdili. Tak se nemusíš bát, aspoň budeš vědět na čem jsi. Já musela otěhotnět.

rozmary  09.08.10 13:11

Ahoj,mám za sebou dva spont.potraty, a další těhotenství si dalo na čas,podařilo se to asi až po roce a půl,malá se narodila císařem.Další miminko jsem chtěla asi po roce,ale bohužel se nedařilo,po třech letech snažení mi byla zjištěna endometrioza(čás­tečná sterilita),tak mi doktor napsal hormony,zobala jsem je přes rok a měsíc po dobrání jsem otěhotněla,teď jsem 32tt.Tak držím palečky ať se vám to vydaří,chce to čas a hlavně na to moc nemyslet :wink: :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Pubertální dcera se chová, jako by se jí netýkala menstruace

Moje dcera se chová, jako by neměla žádnou menstruaci a vůbec se jí to... číst dále >

Příběh Dáši: Z manžela se v důchodu stal líný a nerudný dědek

Jsem už tři roky v důchodu a užívám si to. Těšila jsem se, až i manžel... číst dále >

Reklama