Domácí jogurty

3006
15.4.08 09:52

Domácí jogurty

Ahoj,tak do měsíce chci začít s jogurty. Jsem zvyklá dělat z hollandie, activie domácí. Do směsi se dá 1 jogurt, litr mléka a trochu suš.mléka. Myslíte, že je můžu dávat i bobkovi? Ptám se hlavně kvůli tomu mléku, ale to asi zkysne a je v pohodě, ne… :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8602
15.4.08 16:29

Ahojky

já taky dělala jogurty doma,ale tedy bez sušeného mléka.Koupila jsem bio jogurty a bio mléko - plnotučné (mají za super cenu v Plusu) no a je to.já to dělala hlavně pro prcka.takže si myslím že pro děti určo v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
15.4.08 20:05

Taky občas dělám domácí a až začnu dávat malému, tak i domácí. Už jsem na to četla někde názory, že pro děti je i domácí OK.

Jo a to sušené mléko do něj také dávám (bio mléko, holandii a sušené mléko).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8952
15.4.08 21:31

Myslím, že domácí jogurt je úplně stejný jako kupovaný, dokonce máš větší kontrolu, co tam je (spíš co tam není - barviva, konzervanty, zahušťovadla). Takže není důvod dítěti nedávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1356
8.3.14 21:12

Nevíte některá od kolika měsíců dom. jogurt? a mám ho dělat s um :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1289
11.9.15 18:35

domaci jogurt v zavarovacce

Zdravim, chci se pustit do domaciho jogurtu (zacnu v perine/troube, nez investuji do jogurtovace, navic na nej nemam moc mista). Zkusim zacit klasicky bilym jogurtem a biomlekem (to susene nevim, jestli je potreba), ale nemam na to vhodne nadoby.

Da se to delat v zavarovacce? Tj. se ji zasroubuji a necham tech 6 hodin? Nebo to musi nejak vetrat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
274
11.9.15 18:38

@umea V jogurtovači mám normální skleničky se šroubovacím víčkem, takže ty můžeš také zašroubovat (řekla bych) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1289
11.9.15 18:56

Diky, to zni rozumne @SoonSoon a davas tam to susene mleko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
805
11.9.15 20:01

@umea Dělám ve velkym, asi třílitrovym přenosnym boxu, takovej ten Lock - lock. Zavařovačka jde, cokoliv, co bude zavřený. A lepší dýl, je pak trošku kyselejší a hutnější, dělám kolem 10 hod. A vždy jen v peřině, podle mě jogurtovač zbytečnej : )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
274
11.9.15 20:32

@umea Nene, jen mléko a jogurt. Používám obojí bio a vždy v poho :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1289
11.9.15 20:36

Diky moc zkusim to s tou perinou do zacatku @Emno :palec: taky diky @SoonSoon nebyla jsem si jista, jestli to je potreba, v dost navodech se to susene mleko uvadi. Nevim presne proc, kdyz je tam mleko nesusene, ale hodne se to zminuje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1664
11.9.15 21:10

Ja delam v jogurtovaci hlavne proto, ze jsem lina mleko nahrivat na plotne pred tim. Proste naleju mleko do toho lzici jogurtu, zamichym a vic se nestaram. Ted jsem koupila i origos bakterie a taky super. Hlavne ale - kvalita jogurtu se rovna kvalita pouziteho mleka. Delam s plnotucneho a ted jsem zacala jeste pridavat smetanu a to je pak bozi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.9.15 21:49

Ahoj holky!
Od kolika měsíců jste začaly dávat bobečkům jogurty? Mojemu chlapečkovi bude 8m a sem tam už ochutnal choceňský bílý jogurt..špatně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.9.15 23:41

U domácí výroby jogurtů je problém, že ty „správné“ bakterie jsou hodně citlivé na teplotu, takže jak se přesně nedodrží teplota a technologie postupu, nahrazují je jiné, už i potencionálně škodlivé druhy bakterií. Takže se doma dělané jogurty nedoporučují pro děti do 3 let.
http://www.cuketka.cz/forum/topic.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1289
12.9.15 06:49

Dava se od sesti mesicu - bily @Lůca212 urcite to neni spatne v 8 mesicich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama