Domácí pralinky

64
6.7.14 16:14

Domaci pralinky

Mile maminky,

rada bych vyzkousela vyrobu domacich plnenych cokoladovych bonbonu a nasledne jejich prodej. Rada bych tvorila z kvalitnich surovin. Objevila jsem na internetu kakaove boby, ty jsou pry na vyrobu cokolady vyborne. Nasledne bych bonbony plnila vsim moznym i nemoznym :-) Vas se chci ale zeptat. Dali byste prednost domacim kvalitnim bonbonum pred temi kupovanymi? Pokud ano, kolik byste za ne byli ochotne zaplatit? Videla jsem pralinky, kdy 100g stalo od 100 do 250Kc. Ja bych se snazila cenu nehnat tak vysoko. No budu rada kdyz se k tomu vyjadrite :-) Diky

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41882
6.7.14 16:20

Kamarádka taky dělala, bohužel ji suroviny vyšly na tolik peněz, že aby si na tom alespoň něco vydělala, musela mít ceny vyšší. Tuším, že od ní nakoupili asi tři lidé :(
Ať ti to jde lépe :kytka:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1673
6.7.14 16:23

@lenik22 Rozhodně ne, nejde o cenu, ale o podmínky zpracování. Pokud by jsi potravinářský výrobek (jakýkoliv, pralinky, domácí džemy aj.) chtěla prodávat, musíš splňovat všechny hygienické a potravinářské standarty. Nelze si představit, že doma něco „učačkáš“ a půjdeš s tím do oběhu, ať už jen pro pár známých. Představ si, pokud by třeba někdo po požití měl zdravotní problémy, tak jsi v takovém průšvihu, že se z toho opupínkuješ. Takže tento způsob podnikání nedoporučuji. :mavam:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
6.7.14 16:24

A za kolik prodavala?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
6.7.14 16:29
@Coleta píše:
@lenik22 Rozhodně ne, nejde o cenu, ale o podmínky zpracování. Pokud by jsi potravinářský výrobek (jakýkoliv, pralinky, domácí džemy aj.) chtěla prodávat, musíš splňovat všechny hygienické a potravinářské standarty. Nelze si představit, že doma něco „učačkáš“ a půjdeš s tím do oběhu, ať už jen pro pár známých. Představ si, pokud by třeba někdo po požití měl zdravotní problémy, tak jsi v takovém průšvihu, že se z toho opupínkuješ. Takže tento způsob podnikání nedoporučuji. :mavam:

Ano, samozrejme mate pravdu, myslim ze pro vyrobu cokolady to nebude az tolik narocne, jako treba vareni jidel atp. Myslim tedy ty standardy.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
6.7.14 16:30

Já bych koupila ráda, radši když mi to doma někdo “ucachta“ z opravdu kvalitních surovin, než ty hnusy s přísně danými stejně nedodrzovanymi podmínkami. Leč bohužel si myslím, že tohle ti neprojde přes hygienu, a to je pak o kejhák, kdo té nahlásí že to děláš na černo

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
6.7.14 16:32
@lyrica píše:
Kamarádka taky dělala, bohužel ji suroviny vyšly na tolik peněz, že aby si na tom alespoň něco vydělala, musela mít ceny vyšší. Tuším, že od ní nakoupili asi tři lidé :(
Ať ti to jde lépe :kytka:

A pri vyrobe splnovala vsechny potravinarske a hygienicke standardy? Jak tu zminila Coleta? A za kolik prodavala?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
6.7.14 16:33
@Sphynxik píše:
Já bych koupila ráda, radši když mi to doma někdo “ucachta“ z opravdu kvalitních surovin, než ty hnusy s přísně danými stejně nedodrzovanymi podmínkami. Leč bohužel si myslím, že tohle ti neprojde přes hygienu, a to je pak o kejhák, kdo té nahlásí že to děláš na černo

Ja zivnostak mam, jen zjistit ty standardy pro vyrobu, ale netusim kde bych to na netu vycetla?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41882
6.7.14 16:35

@lenik22 dělala to doma na koleni ;)
A dělala ne na gramáž, ale 16,–/ks

Příspěvek upraven 06.07.14 v 16:36

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11856
6.7.14 16:35

@lenik22 no to si jen myslis. Kamaradka takhle chtela pect cupcakes. Hygiena, oddelene provozni prostory, takze v zadnem pripade nepect ve vlastni kuchyni, zivnostnsk je vazany, takze nutnost prislusneho vzdelani, jinak hrozba pokut a ne malych. A to si jeste nwvzpominam na vsechno.
hygienicke a jine predpisy jsou pro kazdou potravinarskou vyrobu stejne, je jedno jestli delac cokoladu nebo kompoty.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
6.7.14 16:40
@lyrica píše:
@lenik22 dělala to doma na koleni ;)
A dělala ne na gramáž, ale 16,–/ksPříspěvek upraven 06.07.14 v 16:36

No ja jsem taky myslela, ze to sfouknu na koleni), ale je pravda, ze je dobre se mrknout na hygienicke normy. Clovek nikdy nevi. Musim nejprve nakoupit suroviny, vyrobit a spocitat na kolik by to vyslo :-) Hlavne chci vedet, zda by byl zajem o neco takoveho.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41882
6.7.14 16:41

@lenik22 já bych třeba zájem měla a vím, že o netradiční věci zájem je, když cena není přehnaná, ale taky asi záleží na lokalitě, kde bydlíš. Napíši SZ.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
6.7.14 16:52
@lyrica píše:
@lenik22 já bych třeba zájem měla a vím, že o netradiční věci zájem je, když cena není přehnaná, ale taky asi záleží na lokalitě, kde bydlíš. Napíši SZ.

Ja jsem z usteckeho kraje, okres Litomerice. Ale myslela jsem si, ze bych je mohla zasilat i postou. Myslim, ze se daji posilat i potraviny. Na druhy den je balik u adresata, ale zas oni to nemohou mit v chladnu, takze to by byl celkem problem. Jen mam docela strach z te hygieny. Prijit mi pak domu nejaka kontrola - oddelene prostory na vyrobu vazne nemam. Delala bych to v kuchyni. Jak je pak vase kamaradka nabizela zakanikum? Prez zname, nebo si dala inzerat?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31693
6.7.14 17:06

Nevím, do toho bych nešla..tohle není věc, kterou by lidi kupovali na kila, ale spíš si tam 1 za x týdnů koupí 100 gramů na chuť, to bys musela mít hodně širokou klientelu, aby to vynášelo, aby to bylo na uživení, tak stovky až tisíce takovýchto pravidelných občasných zákazníků, co si občas koupí na chuť. to není jak u chleba, co se kupuje každý den, tak stačí odběratelé v řádu desítek..

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
6.7.14 17:13
@slavuska1 píše:
Nevím, do toho bych nešla..tohle není věc, kterou by lidi kupovali na kila, ale spíš si tam 1 za x týdnů koupí 100 gramů na chuť, to bys musela mít hodně širokou klientelu, aby to vynášelo, aby to bylo na uživení, tak stovky až tisíce takovýchto pravidelných občasných zákazníků, co si občas koupí na chuť. to není jak u chleba, co se kupuje každý den, tak stačí odběratelé v řádu desítek..

Ja na tom samozrejme nechci zbohatnout, stacil by mi mesicni zisk kolem dvou az tri tisic. A myslim si, ze kazdy si da alespon jednou za 3 dny neco sladkeho a lepsi neco kvalitniho nezli ty nahrasky z kramu nebo ne?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat