Domácí vs. kupované příkrmy

213
25.5.21 11:32

Domácí vs. kupované příkrmy

Ahoj,
nenašla jsem zde diskusi na podobné téma, pokud tu je, klidně hoďte odkaz.
Jde o to, že malému je 5 měsíců a už tři týdny má příkrmy. Ze začátku jsem mu dávala domácí mrkev, cuketu, batatu apod. a skoro vůbec noc nesnědl. Tak po dvou týdnech boje jsem koupila vyzkoušené druhy zeleniny ve skleničce a najednou snědl celých 125g. A tady teda pár dotazů:

1. Může být převážně na kupovaných příkrmech? Je to dostatečně pestrá strava?
  2. Můžu kombinovat domácí a kupované příkrmy? Např. kupovanou dýni smíchám s domácí batátou.
  3. Nechce mi po příkrmu vůbec pít čaj ani vodu. Mléko mu dávat nechci, když už mu příkrm nahradil plnou dávku. Jak na to pití?

Díky moc. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9661
25.5.21 11:35

1.Ano
2.Ano
3.Nabizej různě i během dne po troškách

Příspěvek upraven 25.05.21 v 11:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15081

Já jsem oběma dětem dávala jen kupované příkrmy. Mě to složením a pestrostí přišlo lepší než domácí. A kvalita surovin je tam také úplně jinak hlídaná než u zeleniny v obchodě. Pití bych nabízela, on se chytne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7330

Pití nabizet. Příkrmy kombinovat může. A na prikrmech kupovaných také může být plně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94

1. Může (ale pečlivě bych četla složení)
2. Ano
3. Dáváš mu pít i v průběhu? Případně bych trochu nařídila vodou ten příkrm…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10884
25.5.21 11:48

U příkrmú dávej jen pozor, ty které obsahují maso, ho většibou nemají dostatečné množství. Ale jinak ano, dítě může být jen na kupovaných. Skleničky a hlavně suroviny, kterými jsou plněné, jsou daleko více kontrolované, jak zelenina. Musela bys mít vlastní ze zahrady nebo od dobrého a prověřeného farmáře, abys dosáhla stejné kvality. Co se pití týká moje děti při zavádění taky pít nechtěly, ale mléko ani prso jsem nedávala, když snědly plnou dávku. Příkrmy té vody dost obsahují a nabízela jsem ještě během dne. Ale pít začaly oba až ve chvíli, kdy byly téměř bez mléka a jedly normální stravu celý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
25.5.21 11:53

15 měsíční je ještě stále na sklenickach. Starší byl do 2 let a v pohodě. Vzhledem k tomu, že nějak extra se u nás nevari, bylo to nejlepší řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
25.5.21 11:58

Můžeš dávat, kombinuj dle libosti.. Nwm, co tem dětem na tom chutná, ale domácí mi nechtěl nikdo z nich :zed: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22437
25.5.21 12:00

Moje děti chtěly jenom kupovane a upřímně, jestli nemáš domácí zeleninu, tak to vyjde levněji a je to i kvalitnější než to vařit ze zeleniny ze supermarketu. Hlavně v tom začátku, já to rozdělila třeba na 2 dny, ze abych se porad vařila třeba s jednou mrkvi, tak sem to ohrala a za chvíli se jedlo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8655
25.5.21 12:21

Já jsem jenom kupovala. Domácí nejedla vůbec, ale se skleničkou nebyl problém.
A kombinovat klidně můžeš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14546
25.5.21 14:22

@Letynka16 Já jsem z 90% vyvářela domácí stravu. Kupované jsem měla na výlety, dovolené atd…druhá dcera to nechtěla ani vidět.
Vodu jsem podávala k jídlu, moc tomu nikdy nedali, po jídle jsem dokojila, tak jsem plné dávky neřešila.
Pokud budeš mít jen kupované, později si myslím, že ta dávka masa je nedostačující..ale v začátku si myslím, že to stačí.
Pití a jídlo nabízet, hlavně nenutit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9661
25.5.21 14:24
@martina.se píše:
Můžeš dávat, kombinuj dle libosti.. Nwm, co tem dětem na tom chutná, ale domácí mi nechtěl nikdo z nich :zed: :mrgreen:

Asi tak. Já jsem se s tím dělala jeden den do 1 ráno a skončilo to všechno v…asi to neumim. Ovocný jo, to je jednoduchý a vydrží dlouho, ale ty masozeleninovy děs.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
25.5.21 15:55
@JancaS84 píše:
Asi tak. Já jsem se s tím dělala jeden den do 1 ráno a skončilo to všechno v…asi to neumim. Ovocný jo, to je jednoduchý a vydrží dlouho, ale ty masozeleninovy děs.

Já bojuji teď s prckem.. Do něj to domácí nacpat leda heverem.. Zítra zkusím kupované..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat