Dopis od soudu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 19:24
Dopis od soudu

Zdravím, dnes mi přišlo oznámení o úředním psaní od soudu. Označení 9 C 1/2019-13 PR + Ž, LG 26/1. Nevíte co je to 9C? Dekuji

Reakce:
Keyllah
Extra třída :D 10704 příspěvků 10.01.19 19:26
@Anonymní píše:
Zdravím, dnes mi přišlo oznámení o úředním psaní od soudu. Označení 9 C 1/2019-13 PR + Ž, LG 26/1. Nevíte co je to 9C? Dekuji

C je civilní spor a 9 je číslo, který má konkrétní soudce

Caitlyn
Kelišová 5806 příspěvků 10.01.19 19:27
@Anonymní píše:
Zdravím, dnes mi přišlo oznámení o úředním psaní od soudu. Označení 9 C 1/2019-13 PR + Ž, LG 26/1. Nevíte co je to 9C? Dekuji

Je to z civilního oddělení, asi rozvod? :nevim:

Rezii
Zasloužilá kecalka 912 příspěvků 10.01.19 19:28
@Anonymní píše:

Mrkni se na svoji místně příslušný soud a zadej tam tu spisovou značku - tj to co je před tím plus. Takhle jsem zjistila žalobu na nás.

elliz22
Stálice 58 příspěvků 10.01.19 19:29

Děkuju za odpovědi. Po rozvodu už jsem od srpna 2018, vše bylo dohodou :roll:

Uživatel je onlinejahuhudka
Extra třída :D 12523 příspěvků 10.01.19 19:38
elliz22
Stálice 58 příspěvků 10.01.19 19:39

@Rezii a kam se to tam zadava?

TopSecret
Ukecaná baba ;) 2361 příspěvků 10.01.19 20:15
@jahuhudka píše:
https://cs.wikipedia.org/…_zna%C4%8Dka

Ale oni to hledat nebudou. Sice je to rychlejsi, ale ASI jednodussi je zalozit diskuzi a cekat :pankac:

Chupita
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 10.01.19 21:53

PR - platební rozkaz, Ž - žaloba. Někdo tě žaluje o zaplacení.

eumedon
Extra třída :D 14216 příspěvků 20.01.19 11:36

Úplně nejlepší je ten dopis vyzvednout a přečíst. Na platební rozkaz je třeba reagovat do 15 dnů od doručení, a to buď zaplacením (pokud dluh existuje a nebyl uhrazen ani promlčen), nebo odporem s námitkami (dluh neexistuje, dluh je splacen, dluh je promlčen, …). Pokud dlužník souhlasí s meritem, ale ne s příslušenstvím, může podat odvolání. Platební rozkaz nabývá právní moci a stává se vykonatelným exekučním titulem 15 dní po doručení, pokud na něj adresát nereaguje.
Pokud se jej nepodaří doručit (doručení fikcí je u PR vyloučeno), soud PR zruší a nařídí jednání. Což znamená na jedné straně odklad, na druhé straně prodražení řízení, a tedy i dražší příslušenství. A obsílku k jednání je již možno doručovat fikcí a neomluvená účast na jednání může znamenat rozsudek pro zmeškání (sportovní terminologii kontumační prohru).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Jakou roli měla Plekancova máma v rozvodu s Vondráčkovou?

Je sice matkou jejích dvou milovaných vnoučat, přesto jí nikdy nepřišla na... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >