Nájemní smlouva pro matku na mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 09:07
Nájemní smlouva pro matku na mateřské

Holky zajímala by mě jedna věc. Dělám takový průzkum. Z pohledu vás, kdo pronajímáte, daly byste nájemní smlouvu a byt matce s dítětem, která nemůže pracovat kvůli nízkému věku dítěte? S tím, že by to bydlení možná pokryly sociální dávky, pokud by je sociálka laskavě dala.

Či byste upřímně zvolily někoho méně rizikového, že nebude mít na nájem?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 3412 příspěvků 09.01.19 09:16

Nepronajala, tobě to taky nikdo za ni platit nebude :nevim: a každá matka může jít pracovat, alespoň brigádně,pokud je dítě starší než rok. Těch, které opravdu nemají hlídání je jen hrstka

Alyss1
Závislačka 3015 příspěvků 4 inzeráty 09.01.19 09:16

Pokud bych mela byt a vedela bych ze je to matka na materske bez prace a prostredku a tatinka co se spoleha jen na soc davky? Ne vybrala bych si nekoho jineho

Šmoulice
Kelišová 7035 příspěvků 09.01.19 09:18

Ne nedala.
Nájemníky je potřeba pečlivě vybírat. Zvlášť v dnešní době.
A pokud ano, tak jedině s nějakým nájmem dopředu a kaucí. A na to by stejně nejspíš neměla, takže tím by to bylo vyřešené.
Ať se to někomu líbí, nebo ne, tak nejsem charita. :think: A nikomu nehodlám byt sponzorovat.

A k té práci … pracovat může každá. Ne jen sedět a čekat, co jí sociálka laskavě dá ;)
Ale už tuším co přijde … Výmluvy na hlídání a pod ;)

U pracující matky na MD/RD , už bych tak striktní nebyla. Tam by záleželo na konkrétní situaci.

quanavera
Kecalka 417 příspěvků 09.01.19 09:32

Pronajímám byt a matce samoživitelce na dávkách bych rozhodně nepronajala, chtěla bych někoho spolehlivějšího.

karkarka
Závislačka 3193 příspěvků 09.01.19 09:35

Ne nepronajala.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 09.01.19 09:41

Nemuze pracovat? Vzdycky se da najit spolubydleni, hlidani, at rodice, pribuzni, kamosky s detmi… uz tohle je vymluva. Takove mohou zadat o davky a statni byty… ja pracovala od 9m ditete, platila najemn12k se vsim. Bez davek. Jde to. Pronajimam jedne takove, ale je schopna a maka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 09:44

Děkuji, zatím tu potvrzujete, co si myslím.

Najít si vlastní bydlení s nedostatečnými finačními prostředky není nic snadného.

A ač to pro někoho zní jako výmluva, ne každý má na to dávat chůvě 20 000, aby mu celý den, kdy je v práci hlídala dítě.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7624 příspěvků 09.01.19 09:48

Já mám pohled z druhé strany. Jako samozivitelka s 2 letym synem jsem hledala, brala bych cokoliv trochu cenově přijatelného. Na příspěvku jsem zavyslá nebyla, měla jsem provizi pro realitku, kauci našetřenou, ale krom jedné starší paní která se smilovala mi byt nikdo pronajmout nechtěl. Zaprvé teda nevěřili že bych to zvládla platit, i když bych byt uplatila bez jakýchkoliv příspěvků na bydlení, ale co většině vadilo víc byla přítomnost malého dítěte v tom bytě, což je docela smutné, když i člověk s příjmem který platit bude si nemůže sehnat byt, protože má dítě. A nejsem takle jediná, kamarádka bydlela dlouhodobě v nájmu, všechno v pohodě, akorát se jí prodlužovala smlouva jednou za rok, a když si majitel všimnul že je těhotná tak ji už smlouvu odmítl prodloužit, že v bytě děti nechce :zed:

Aduš8
Závislačka 3412 příspěvků 09.01.19 09:49
@Anonymní píše:

Najít si vlastní bydlení s nedostatečnými finačními prostředky není nic snadného.

A ač to pro někoho zní jako výmluva, ne každý má na to dávat chůvě 20 000, aby mu celý den, kdy je v práci hlídala dítě.

Přesná výmluva, nemám na chůvu :D :D :D nic jiného jsem nečekala.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 09.01.19 09:52

Byt nemáme, sami jsme v podnájmu. A i jen teoreticky - ne, ne a znovu ne. Sama mám kamarádku samoživitelku, co pořád kňučí ať jí počkají s nájmem (hlídání má, přídavky má, alimenty má, utrácí za blbosti, na brigádu nepůjde).

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 09.01.19 10:03

Já bych si taky ráda početla názory z druhé strany.

Příspěvek upraven 09.01.19 v 10:04

Šmoulice
Kelišová 7035 příspěvků 09.01.19 10:04
@Anonymní píše:

A ač to pro někoho zní jako výmluva, ne každý má na to dávat chůvě 20 000, aby mu celý den, kdy je v práci hlídala dítě.

Jistě a výmluvy jsou tady :mrgreen: Ani to dlouho netrvalo :mrgreen:

ivašot.
Kelišová 7020 příspěvků 09.01.19 10:04

Je mi líto, ale teď už ani náhodou.
Jsou to 3 roky, co jsme pronajali byt samoživitelce se 3 dětma. Brala jsem to tak, že je potřeba takové ženské trochu pomoct. První asi 3 měsíce proběhly v klidu a pak to začalo. Věčné stížnosti na všechno, furt se dohodovala o slevě na nájmu, za další 3 měsíce začala platit nájemné ve splátkách a po třičtvrtě roce přestala platit úplně. Naštěstí měla smlouvu jen na rok, ale v rámci vystěhovávání byla ještě neskutečně sprostá. Nakonec nás to stálo cca 3 nájmy a spotřeby energií za ty 3 měsíce.

Bídžej
Zasloužilá kecalka 794 příspěvků 09.01.19 10:05

@Kriss Tina tak malé dítě by mi v bytě teda nevadilo, ale byt pronajimam nezarizeny, tak jestli nebude rozdíl i v tom :think:

Jinak matce na mateřské/rodičovské bych se taky bála pronajmout, neumím si představit, co bych dělala, kdyby nezaplatila :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >