Doplatek za IVF

4270
3.12.06 13:31

Doplatek za IVF

Prosím všechny kdo mají zkušenosti s IVF aby mi napsali kolik se doplácí a kde byly. Procházím jednotlivé CARY ale mám v tom dost zmatek. Někde doplatky nemají vůbec, jinde není jasné zda jde o doplatek či celou platbu. U nás bude potřeba i preimplantační diagnostika, takže kdyby někdo měl i s tím zkušenost, napište prosím centrum a kolik. Zatím po posledním potratu sbírám info, tak budu ráda za každu informaci. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

60
3.12.06 13:59

Ahojky

AHojky, ono záleží co vše budeš potřebovat - PDG cenu nevím, jinak jsou ceny +- všude stejné. Standard je zdarma, ale … prodloužená kultivace embrií + asistovaný hatching v CAR v Ostravě stojí 7 tisíc, ICSI (napíchnutí spermie do vajička u špatného spermia) cca 8 tisíc, doplatky za léky - podle toho jaké budeš mít - jedny jsou snad skoro celé hrazené pojiš´tovnou, podle mé zkušenosti a známých ale účinkují míň než ty co se na ně doplácí… na ty co se doplácí - typ např. Gonal, Puregon - počítej tak kolem 5 tisíc pokud ti bude stačit ten „základ“ …mě stačil akorát - někdo dokupuje a to se pak můžeš dostat do mnohem větších částek - třeba i 12 tisíc jen za léky. Pak se platí taky zmražený nadbytečných embrií pokud chceš a máš nějaké na zmražení - to je cca 3 tisíce. Takže fakt těžko říct jednotlivé ceny - záleží na tom, kolik toho budeš potřebovat a chtít. Já za jeden cyklus - Léky+prodloužená kultivace a asist. hatch.+ICSI+zmražení+pak léky na udržení těhu platila skoro 30 tisíc. Ale jsem ve 34.týdnu a čekám chlapečka. Byl to můj druhý pokus umělka. Nejdřív jsem platila cca 24 tisíc za první IVF ICSI, pak byl transfer zmrazlých embrijek a pak druhé IVF ICSI a to vyšlo. Jen mě ještě napadá …píšeš o potratu - nevím jak brzo nebo pozdě nastal, ale já po prvním IVF taky potratila hned v začátku kolem 6.týdne a po tom pokusu IVF a KET jsem šli na vyšetření imunologie (je to v Praze Podolí - to je jediné místo kde to udělají kompletně !! Jsem z Moravy a taky jsem museli jet až tam …) no a přišli mi že mám silnou buněčnou imunitu a reakci proti spermiím - takže tím, že embrijko je tvořeno ze spermie ho moje tělo vlastně zabilo. Následovalo asi 5 měsíců léčby ale další IVF pak vyšlo. Tak hodně štěstí!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama