předčasné ovariální selhání 2

18.11.06 11:12

předčasné ovariální selhání 2

Ahoj holky,

najde se někdo s tímto problémem? Ať na to nejsem sama…

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
18.11.06 14:31

Zkus pohledat v deniccich zebricek, stejnou dg mela Kaitlin, psala o tom myslim i na rodinu.j

• Nahlásit
  • Citovat
1230
18.11.06 22:16

hej chod do dennicku zebriciek. je ich tam podla mna viac.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.07 21:05

Ahoj,

nechodíš sem někdy „veruamartin“posílala jsem Ti odpovědi na tvé soukromé zprávy a zatím bohužel od tebe nic…

Ája 2006

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.07 22:24

veruamartin

Ahoj,

dorazily Ti moje SZ. Věřím, že semi ozveš.

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.9.07 15:56

Ahoj holky,
dalo by se oprasit tohle tema, prosim ? Omlouvam se, ze jsem anonymni, ale nejsem schopna se zaregistrovat, kazda prezdivka uz existuje … no zapremyslim.
Resim problem s tim predcasnym ovarialnim selhanim. Je tu nekdo, komu toto bylo diagnostikovano z testu, a pak to tak nebylo ? :cry:
O co mi jde:
prestala jsem brat HA (po 6 letech), ms se nedostavovala, takze jsem skoncila na gynde, kde po injekci vse probehlo, dalsi mesic zase injekce … atd atd, takhle v tom litam uz 8mesicu. Probehla teda i ms spontanni.
Nyni mi dr udelala hormon.profil, po kterem zjistila, ze mam hodne vysokou hodnotu FSH (36). To pry znamena predcasny prechod 8O :cry: Upozornila me, ze ale testy je nutno opakovat, ze se nekdy hladiny vseho mozneho hodne hybou atd atd, ale myslim, ze me chtela jen utesit.
Potom mi delala utz, kde - ke svemu velkemu prekvapeni - zjistila, ze mam krasne narostlou sliznici, na pravem vajecniku dokonce 2vajicka!, vse pripraveno k ovulaci. Rekla mi, ze ted je velka sance otehotnet (na cemz doma pilne pracujeme:).
Ja jsem z toho ale uplne spatna. docetla jsem se na netu, ze takhle se opravdu ohlasuje menopauza, ze zena jeste muze par mesicu menstruovat atd.
Jeste dodavam, ze mi je 36let, a jedno dite uz mam (12leteho syna) - pocat byl uplne prirozene, bez problemu. No ale ve 24letech ze … to jde vsechno samo.
Byla bych moc rada, kdyby se nasel nekdo, kdo toto zna, neco o tom vi, no a kdyby to treba melo dobry vysledek, byla bych stastna :wink:
Nevim ted, jestli ten nalez z utz neni nejaka „posledni sance“ pred tim ovarialnim selhanim ..... z toho mam uplne dost.
omlouvam se ze takto prekotny email
Dekuju predem za vsechny Vase nazory
Nakukovatelka
p.s. budu zkouset tu registraci

• Nahlásit
  • Citovat
221
10.9.07 21:37

Ahojky „anonymni“, tak už jsem na těchto stránkách cca rok a půl nebyla a nic se u mne nezměnilo. A proč píši? Trápí mě to samé jako tebe-předčasné selhání vaječníků. Začalo to úplně stejně jako u tebe. S přítelem se snažíme o mimi přes 6 let a nic, nejprve bylo vše v pořádku, jen u přítele se zjistil horší spermiogram, ale to bylo vše, měli jsme naordinované „domácí snažení“. No a když se stále nic nedělo a nikdo s tím nic nedělal, tak jsme začínali jezdit do centra, kde mi udělali testy a zjistili, že mám právě vysoké hodnoty LH a FSH (cyklus jsem měla normální) a že bude problém s otěhotněním, že nebudu moct mít své vlastní děti, jediná možnost je darované vajíčko. No byl to šok, nečekali jsme to, nedokázali si vysvětlit už i díky tomu, že jsem cyklus měla. No proběhl další test na hormony, znovu vysoké hodnoty. Dr. nám řekli, že vlastní vajíčka již nemám a zbývá nám jen darování vajíčka pro to, abychom měli miminko. V té době nám bylo 26 let. Následně za pár dní jsem zjistila, že mám ovulaci, zkrátka jsem to cítila, zaběhla si ke své gyndr. a ta to potvrdila (do centra to máme daleko), tak jsem hned volala do centra, kde mi řekli, že zkusíme inseminaci, měla jsem ukázkovou ovulaci, bohužel skoro poslední. Nepovedlo se…no pak to začalo s mým cyklem jít z kopce. V centru nad námi zlomili hůl, my se ještě totiž necítili na darované vajíčko…no moje gyndr. to chtěla ještě zkusit, byla jsem jí vděčná, na:,–(ila mi Duphaston, Clostilbegyt (už nevím, jak se to přesně jmenovalo) a vyvolala mi opravdu znovu po Vánocích ovulaci, měli jsme domácí snažení a to byla poslední ovulace. Pak už ovulace sama nepřišla, my to tedy ani nezkoušeli, protože od té doby už jsem sama nemenstruovala. Jsou to už skoro 2 roky, do centra jsme už nejeli, moje gyndr. mi občas píchla na srovnání cyklu injekci, ale to by mi injekce už pak musela dávat každý měsíc, protože bez injekce už cyklus nemám. Přibrala jsem 20 kilo, z ničeho nic, moje gyndr. mi udělala všemožné testy, zjistilo se, že je to tím, že jsem v menopauze a také se zjistila zhoršen fce štítné žlázy, tak se ještě léčím na tu. Mám veškeré příznaky menopauzy, vypadávání vlasů, nervozitu, šílený návaly, přibývání na váze… Je to strašné. Do toho všeho jak to šlo se zdravím z kopce, tak jsme to s přítelem nezvládli a rozešli se, resp. rozvedli. Prostě jsme to neunesli. Pak jsem si dali pauzu, každý měl pár partnerů a zjistili jsme, že zkrátka bez sebe být nemůžeme a budeme bojovat, takže jsme opět spolu nějakou dobu a příští rok se chceme opět snažit o miminko. Měli jsme 2letou pauzu a myslela jsem si, jak mi bylo také řečeno, že to mohlo být i psychického rázu a že nám tedy pauza pomůže, no nepomohla. Takže to shrnu, menstruaci nemám, mám plno problémů s „přechodem“, ale vzdát se nechci, stále přemýšlím nad darovaným vajíčkem, ale bojím se toho, raději bych opravdu své, bojím se budoucího případného vysvětlování potomkovi a problémy s tím, přeci jen, děti to špatně chápou, některé to nemusí unést, to je jako s adopcí…No ráda bych, aby se tu objevil také někdo, komu se to třeba povedlo bez darovaného vajíčka, i když nad ním lékaři zlomili hůl a s těmi, které mají podobný osud, budu ráda, když si poradíme, popovídáme a trochu podělíme o naše bolístky!!! Milá anonymko, omlouvám se za takové slohové cvičení, ale asi jsem se potřebovala vypsat, táhne mi už také na 30 a dost mě to začíná tížit. Tak ať je dobře a rozhodně to nevzdávejte a snažte se!!! Chyťte příležitost za pačesy a zkuste všemožné! Rozhodně na to nejste sami!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.9.07 20:29

:-)

Ahoj Sasulko a anonymko,

to jsem ráda, že se na moje téma někdo ozval. 8) i když to není nic veselýho. Pořád nic a teď najednou tolik zpráv…
Já jsem brala antikoncepci 8 let a po jejím vysazení měla příznaky co popisuješ-návaly, padání vlasů, noční pocení no hrůza, ale myslela jsem, že se to upraví a budu v pohodě. Bohužel mi také doktoři zjistili vysoké FSH a vyvedli mně z omylu. Byla jsem v CAR na Obilním trhu v Brně a v soukromé Unice a všude mi nabízeli jako jedinou možnost darovaná vajíčka. Na Obilňáku jsme dokonce zkoušeli ještě jeden cyklus (každá žena má nárok na 3+1 navíc) asistované reprodukce, ale vajíčka se opravdu neobjevila. Nejdřív jsem si říkala, že určitě půjdu i do darovaného vajíčka, ale postupně mi to začalo všechno docházet, takže teď o tom pořád přemýšlím a zatím jsem to ještě nezkoušela. Pokud bych do toho šla určitě bych děťátku neříkala, že vlastně geneticky jsou rodiče jiní, nemá to smysl. Jsou tady ale i rizika zdravotní, hlavně ti 100% nezaručí, že od dárkyně nemůžeš získat virus HIV, jedině pkud se zmrazí embryo a počká se na další výsledky na infekční nemoci, ale pak je zase o hodně nižší šance na úspěch.
Přechodový příznaky naštěstí už nemám , jsem úplně v pohodě - beru hormonální substituci, to bych ti poradila také, protože jinak zakrní děloha a nebude potom oplodnění možné.
Ale malinká naděje, že se stane zázrak je tady vždycky, to mi říkal i můj doktor , nikdy nemůžou doktoři nic říct úplně najisto. Říkal, že u ovariálního selhání se někdy stane, že zase začnou vaječníky fungovat.
Pokud budete zkoušet darování určitě běžte do státního zařízení, myslím, že jsou tam větší odborníci a nejde jim v první řadě o peníze jako v soukromém.
Mějte se a napište
Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.9.07 11:16

Ahoj Sasulko a Ajo,
tady zase „anonymni“. No, tedy nepotesily jste me :( . Toho jsem se bala, aby ovulace, kterou jsem ted mela, nebyla nejake „posledni znameni zhury“. Snazili jsme se, jak mi rekla dr, tak uvidim, do ms mam jeste par dni (i kdyz pocitat u sebe s nejakym cyklem … to je asi zbytecny). Ach jo. Mne dr pri te min.navsteve (kdy objevila dokonce 2vajicka na pravem vajecniku =rikala ze jsem ready na dvojcata,haha) rekla, ze ale nekdy se stava, ze po vysazeni HA se telo dava dohromady i rok,a ze ted u me uvnitr vypada vsechno v nejlepsim poradku. I kdyz vysledky z laboratore (to FSH) taky asi nejsou zanedbatelny no … Mam ted nechat probehnout 2 cykly (doufam, ze probehnou), a pak prijit, a ona mi zase udela ten odber krve na ty hodnoty.
Uz se mi kdysi stalo, ze mi pri nejakych rutinnich odberech u prakt.dr. dokonce volali od dr , ze mam dramaticky snizeny leukocyty a ihned prijdu (volali mi do prace - to byl sok, ja myslela, ze snad mam akutni leukemii), udelali mi kont. odber a vsechno bylo uplne v poradku. Pry nekdy v laboratori to vyjde vselijak (nechapu, jak je to mozny, ale chytam se tyhle nadeje, ze to proste neni konecny a vypovidajici vysledek FSH).
Prechod v nasem veku, to se mi zda kruty.
Jinak s tim darovanim vajicka - ja bych vubec nejake info diteti neresila, preci ja ho odnosim, porodim, je ze spermii meho partnera, tak nevim, proc bych mu mela motat hlavu tim, ze je z ciziho vajicka. Snad jen ty geneticky dispozice ..... mozna nekdy v dospelosti bych mu to rekla no, ale nevim, proc uz jako diteti. To bych skutecne neresila, to me vubec netrapi.
No, tak nevim ted,co napsat. Jsem ted asi 23dc, semtam me poboliva v zadech, ted v sobotu me strasne bolelo bricho, asi hodinu dopoledne, pak to preslo, tak nevim, co se ve mne deje. Myslim, ze asi ta mrska ms prijede no. No ale to je taky dobry, zejo ? :D (i kdyz uz jsem si nacetla na netu, ze ms jeste neznamena ovulaci, a naopak … cert aby se v tom vyznal)
A napiste zase jo ?
ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
12.9.07 21:43

:-)

Ahoj anonymko,

naděje je vždycky a máš pravdu, že jeden test na FSH nic neznamená. Mně jich bohužel dělali nespočet a všechny vyšly strašně vysoký, takže to mám jistý. Ale je fakt, že někdy se tělo zblázní, jsou to přece jen hormony…
Tak napiš jak se to vyvine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.9.07 09:35

Ahoj Ajo,
urcite napisu. Dekuju za reakci. Ted pockam cca tyden, jestli prijde ms, a kdyz ne, tak skocim k te sve dr na ultrazvuk.
Mej se hezky, a urcite se zase ozveme.
„anonymka“

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
21.9.07 12:22

Ahoj Alo a Sasulo,
jen chci nahlasit, ze ms se dostavila (32dc). Takze mou ovulaci (dvouvajecnou :) jsme "nedokazali vyuzit. Budu doufat, ze to nebyla ovulace posledni. I kdyz je mi jasny, ze se budu sledovat jako blazen a budu cela nervozni, kdyz me nezacne 12dc pobolivat bricho.
Hlavne se ale budu desit dalsiho hormonalniho profilu.
Nekde jsem narazila na informaci, ze do hodnoty FSH 20 ma smysl stimulace. Bohuzel me namerili 36.
A je neco noveho u Vas ?
Zatim ahoj
anonymka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.9.07 12:02

Koukam, ze jsem se stala nejakou „1.Magdou“ :D :D . Ale jsem to porad ja, „anonymka“. Ja nejdriv myslela, ze nekdo pise dalsi prispevek … :D
ahoj
anonymka = Magda (nevim, jak se to prihodilo)

• Nahlásit
  • Citovat
221
30.9.07 13:34

ahojky holky, tak jsem se po dlouhé době zase rozhodla něco napsat, nic nového sice. Byla jsem na delší dovolené, pak jsem napsala příspěvek do diskuse, ale neposlal se mi, asi nějaká chyba a až teď mám zase chvilku času.

Ájo, je mi to moc líto, že to nevyšlo, ale dala bych ti jednu radu, pokud můžu. Takto to probíhalo i u nás, ještě pár ovulací proběhlo, i když tomu dr. nechtěli věřit (v centru), tam nás cpali do darovaného vajíčka, na což jsme se tedy necítili. Chtěli jsme to zkrátka ještě zkusit. No a co se stalo? Řekli nám, že už ovulovat nikdy nebudu (v té době jsem ještě cyklus měla), protože mám vysoké hodnoty LH a FSH a že tedy doporučují darované vajíčko. No pak nebyli zase tak moc rádi, když jsme řekli, že si ještě počkáme, že si dáme pauzu a že toto můžeme udělat kdykoli později. Co si budeme povídat, pro centra je to výhodné, protože to jsou drahé zákroky a žijí z toho. No a tak jsem zase začala docházet ke své gyndr. (klasické gynekoložce v mém bydlišti, centra máme od nás velmi daleko a není možné stále jezdit jen kvůli utz a nebo odběru krve, to mi může udělat i moje gynekoložka v místě bydliště, každá si nemůžeme dovolit stále se uvolňovat z práce a u mé drahé polovičky je to takřka nemožné a tak, když to jde, tak běžné úkony mi provádí moje gyndr.). 14 dní po návštěvě centra, kde mi řekli tu zprávu, jsem zjistila, že mám ovulaci, zašla jsem si tedy ke své gyndr. a ta mi toto potvrdila. Tak jsme tedy jeli po telefonické dohodě do centra, kde nám udělali inseminaci, nepovedlo se, ale ovulaci jsem měla ukázkovou. Dr. tomu nemohli uvěřit, že ovulace je a bez léků, bez čehokoli.
No ale pak to začalo, od dalšího měsíce už jsem MS nedostala a pak už vlastně cyklus ani nenastoupil. Moje gyndr. mi na:,–(ila Duphaston a Clostilbegyt a snažila se seč jí síly stačily, aby mi dala cyklus dohromady, no cyklus tedy byl uměle vyvolán, dokonce i ovulace proběhla, snažili jsme se tedy doma, ale od to se také nevyvedlo a od té doby už cyklus nemám, hormony už neberu a ovulaci také ne. Pak jsem si dala 2 roky klid, vzdali jsme nějaké snažení atp., ono 6 let snažení už hodně leze na mozek a teď se zase začneme snažit. Všichni říkali, že to je psychického rázu, to jsme teď tedy vyvrátili…

Lituji toho, že když tenkrát ta ovulace párkrkát proběhla, že jsme nezkusili rovnou umělé oplodnění, protože to by možná vyšlo, možná to byla moje poslední ovulace a musím podotknout, že do té doby jsem ovulace měla a cyklus byl také v pořádku, takže není pravdou, co někteří píší, že předčasný přechod musí přicházet postupně, u mě přišel z měsíce na měsíc, z ničeho. Je pravdou,že jsme se snažili už před tím nějakých 5 nebo 6 let, ale mě nikdo nevytřoval, u muže zjistili horší spermiogram a tak se to odvozovalo od toho a tak všichni jen ordinovali domácí snažení a pak, že tedy bude inseminace, protože spermiogram se zhoršil, ale já sama jsem ovulaci vždy poznala a také podle utz mi byla potvrzena…Jen je mi to teď opravdu moc líto, protože vzhledem k mému věku (nyní 28 let), mi všichni tenkrát (když jsme se už snažili 3 roky a bylo nám 24, tak všichni lékaři nám říkali, že máme času dost…), kdybych je neposlechla a žádala vyšetření a nějaký postup, mimi by jistě bylo, protože tenkrát by byl pouze ten horší spermiogram, ale já byla tenkrát zdravá, resp. měla jsem vajíčka a ovulaci.

Proto radím, kdo máte ještě alespoň ovulaci, okamžitě zakročte, žádejte umělé oplodnění, ať není pozdě. Co já bych za to teď dala. Přístup lékařů je často laxní, oni nikam nepospíchají, jen do darovaných vajíček, nejde o jejich rodinu, děti…

Každopádně jsme se doma dohodli, že příští rok zase začneme ten boj o mimi, změníme centrum, pojedeme k Apolináři. Sice některé toto centro odsuzují pro to, že je chladné, nemocniční a bez přístupu, ale výsledky mají srovnatelné s ostatními a neždímají jako ostatní centra z nešťastných lidí peníze. Ono totiž při banalitě člověk nějakou tu korunu za komfort dát může, ale pokud už musí podstupovat takové zákroky jako darované vajíčko, tak je rozdíl dát cca 10 tis. a nebo např. 50 - 100 tis. Tedy alespoň pro mě to je velký rozdíl.

Tak se hezky holky snažte, ať brzy i v naší diskusy jsou // a je to tu radostnější. Myslím, že i my se dočkáme toho našeho vytouženého mimi. Tak snaženíčku zdar, přeji hezký den a brzy se zase ozvěte, budu se těšit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.10.07 12:24

Ahoj Sasulo,
tady „anonymni“ - neboli ted ze me nekdo udelal 1.Magdu. To jsem moc rada, ze jsi se zase ozvala. Koukam, ze jste si s tim docela uzili. V cloveku vzdycky pretrvava takova horkost, ze se mohlo nekdy v minulosti lekarsky zakrocit jinak, lip, a mohlo byt vsechno lepsi. Taky to znam. Kdybych vedela, co muze HA nadelat za paseku, nikdy bych do ni nesla. Dali mi ji na upravu cyklu, pred asi 6 lety …
Ja jsem dnes 13dc, beru Clostilbeghyt, a ve ctvrtek (tedy 16dc) jdu na kontrolni utz, a dozvim se vysledky horm.profilu zase. Delali mi minule kontrolni odber. Dost se toho desim. Jinak citim bolest na vajecnicich, tak mozna ovulace zase bude probihat.
Je videt, ze vis, o cem mluvis - s tim umelym oplodnenim. Mne rekla zrovna ted naposled moje dr, ze by me uz co nejdriv do centra poslala, a zadala o umely oplodneni. Asi chce ze me chudera jeste neco „na posledni chvili“ vyzdimat. Asi mam stesti, tahle dr. v nejakem centru predtim pracovala, takze vi dobre, o cem mluvi. Taky bych volila mezi centry klasiku - tzn. Apolinar (i proto, ze bydlim hned vedle :). Je to sice „velka nemocnice“, no ale co … jsou tam odbornici. Byla jsem tam pred lety i rodit, a chodila na kontroly v tehot., takze je to sice o cekani na chodbe a honeni doktoru vsude mozne, ale oni opravdu vedi, co delaji. S nikym se moc neparou, kafe Ti sice neudelaj a do krasny sedacky taky nepo:,–(ej, ale proto tam clovek nejde, ze jo.

Jinak nevim, jestli vis o strankach www.baby-cafe.cz, tam je o predcasne menopauze taky diskuse. Myslim v sekci „prozivame to podobne“.

Mas vyhodu, ze jsi jeste tak mlada. Presto bych Ti ale doporucila uz s nicim - tzn. ani s darovanym vajickem - moc neotalet. Ono se to nemusi povest taky hned (manzelka meho bratrance uz ma 2 deti z predchoz.manzelstvi, presto sve treti dite s mym bratrancem museli pocit z darov.vajicka - proste uz ji vajicka taky dosly :cry: . Povedlo se jim to az na 5. pokus !!! A vzdy musi byt mezi pokusy prestavka ! Taky na to vzdycky setrili, misto na dovolenou setrili na oplodneni …
Tak moc nevahej !
Mejte se zatim krasne, Sasulo i Ajo, a doufam, ze vsechny budeme jednou patrit i do jinych diskusi :wink:
ahoj
„anonymka“

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama