Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Ahoj všem,
sháním někoho, kdo dělá dorty na zakázku v okolí Dolního Bousova.
Chci pro syna k prvním narozeninám piškotovo-tvarohový 3D dort.
Děkuji za tipy
![]()
@bolecek píše:
Ahoj všem,
sháním někoho, kdo dělá dorty na zakázku v okolí Dolního Bousova.
Chci pro syna k prvním narozeninám piškotovo-tvarohový 3D dort.Děkuji za tipy![]()
![]()
jestli myslis piškoty, jako klasicke kupovane, tak z tech a tvarohu ti nikdo 3D dort neudela
pokud myslis potahovany, tak stejne tam musi byt maslo, protoze tvaroh rozmaci marcipan
@jizvíková piškot se dělá i těsto - piškotové těsto a tvaroh/šlehačka pod potahovku jde, ale musí se udělat máslové mantinely a vršek potřít též máslovo-pudinkovým krémem. Máš pravdu, že přímo pod potahovku nemůže, jinak by tekl, ale plnit se dá.
@jowana píše:
@jizvíková piškot se dělá i těsto - piškotové těsto a tvaroh/šlehačka pod potahovku jde, ale musí se udělat máslové mantinely a vršek potřít též máslovo-pudinkovým krémem. Máš pravdu, že přímo pod potahovku nemůže, jinak by tekl, ale plnit se dá.
ja vim, proto pisu, ze tam musi byt i maslo
a kazdy 3D dort je piskotovy, proto me zarazilo, ze zakladatelka o tom pise, jako by to nebyla samozrejmost, proto se ptam na ty piskoty
Všechny nejsou piškotové, proto to píšu tak, aby to bylo pochopitelné a samozřejmé. Že pod potahovku patří i krém vím také, ale můj požadavek je takový, aby vetší procentuelní část náplně dortu tvořil tvarohový krém, protože to bude jíst i malé dítě, a pro něj je nálož máslového krému zatěžující a nevhodná… nicméně na to jsem se neptala - sháním někoho, kdo to udělá, ne někoho, kdo mi poradí, jak to udělat. Jestli o někom takovém víte, budu ráda za doporučení. Děkuji.
Přesně tak jsem to myslela - nevěděla jsem, že tady se slovíčkaří a najdou se takoví, kterým budu muset vše polopaticky vysvětlovat… Děkuji za obhajobu ![]()
@bolecek píše:
Všechny nejsou piškotové, proto to píšu tak, aby to bylo pochopitelné a samozřejmé. Že pod potahovku patří i krém vím také, ale můj požadavek je takový, aby vetší procentuelní část náplně dortu tvořil tvarohový krém, protože to bude jíst i malé dítě, a pro něj je nálož máslového krému zatěžující a nevhodná… nicméně na to jsem se neptala - sháním někoho, kdo to udělá, ne někoho, kdo mi poradí, jak to udělat. Jestli o někom takovém víte, budu ráda za doporučení. Děkuji.
myslis tedy susenkove?
ja totiz znam jen piskotove at trene, penove, kakaove atd. nebo se u vas pouziva piskot i pro neco jineho, nez u nas, v tom pripade me to zajima jeste vic
jojo obhajobu jsi potrebovala…
Za prvé nevím, že bychom si tykaly a za druhé asi nejste zrovna „z oboru“, když nevíte, že dorty se nedělají pouze piškotové, ale i např. punčové, perníkové, z medových plátů, zmíněné sušenkové apod. A mimo tyto lze dorty vytvářet i z těsta na bublaninu, třených těst, ořechových - především mandlových těst atd. atd… Mohu vám o tom zaslat celý svůj ročníkový tématický plán.
Kdybyste však ještě něco nevěděla, klidně se zeptejte
Pokud však nemáte nic k tématu, které bylo k diskusi založeno - tudíž k tomu, zda znáte někoho z okolí Mladé Boleslavi či Jičína, kdo dělá dorty a má na to čas, který se mě nedostává - budu vás muset požádat, abyste přestala obtěžovat mne i ostatní svými jízlivými poznámkami a zároveň se tak i přestala před ostatními ztapňovat - protože ne každý je tak nezasvěcený cukrářský amatér, jako vy.
Děkuji za milou konverzaci a přeji vám příjemné doplňování svých mezer ve vzdělání. ![]()
A co misscake? Ale na druhou stranu to je nejakych 50 km daleko.Mela jsem tu cest ochutnat jeji dortu a je bezkonkurencni.
Děkuji za nabídku - ale skutečně 50 km je dost z ruky
Nicméně doufám, že budu mít příležitost vyzkoušet ![]()