Dort s živými květy

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bublinek
Kelišová 5462 příspěvků 02.03.19 17:01
Dort s živými květy

Na zítra máme připravený makový dort a líbilo by se mi ozdobit ho živými květy, takové co jsem teď schopna koupit - gerbera, karafiát nebo růže.
Máte někdo zkušenost, jak zdobit a který květ vybrat? Popř. je některá jedovatá, a proto nevhodná?
 Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ba-stet
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 02.03.19 17:04

Asi Tě zklamu, ale z květinářství není vhodný žádný druh. Karafiát i růže jedlé jsou (a jsou dobré), ale bývají nastříkané. Nemáš možnost zajet do Makra? Tak jedlé květy mívají…

bublinek
Kelišová 5462 příspěvků 02.03.19 17:11

To fakt nemám

bublinek
Kelišová 5462 příspěvků 02.03.19 17:12

A kdyby byl květ jen na ozdobu? Efekt a pak do koše? Mohla bych použít?

Ba-stet
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 02.03.19 17:17

Tak ještě záleží na tom, jak ho chceš zdobit a nakolik jsi cíťa na chemii. Já jsem jednou zdobila svatební dort karafiáty a nevěstiným závojem - nevěsta nesehnala květy bez postřiku a bylo s tím svolná, takže jsem stonky pořádně omyla (nevím tedy, jetli to mělo nějakou vyšší účinnost) a zapíchala do dortu. Bylo to jen na chvilku, při krájení se pak vyndaly. Nicméně, aby to bylo hezké, je lepší, když je dort menší a vyšší. Máš ho k nějaké příležitosti nebo je to jen nedělní moučník?

bublinek
Kelišová 5462 příspěvků 02.03.19 17:30

@Ba-stet narozeninový, Pichla bych před servírováním a po hromadnem: Jeee bych to hned vytáhla. Co? Šlo by? Chemie je kolem fůra. :kytka:

Nafrněná pražanda
Povídálka 12 příspěvků 02.03.19 17:34

@bublinek ještě můžeš obalit stonky potravinou folii.

aiwwa
Generální žvanilka 23491 příspěvků 02.03.19 17:37

@bublinek co dát sedmikrásky nebo macešky, fialky, případně levanduli?

Ba-stet
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 02.03.19 17:42

Tady je pár fotek, od kterých se můžeš odpíchnout… Chce to hezký, rozmanitý kvítky, některý třeba polorozvitý, pak je stačí jen naaranžovat…
https://www.homebeautiful.com.au/…may-be-toxic
https://www.interflora.co.uk/…ble-flowers/ (pivoňky teda úplně nevím, jestli mají sezonu).
Ještě jsem měla krásný jednoduchý dort jen s růžemi, zkusím pohledat.

@aiwwa To jsou všechno super kytky, ale narychlo se v květinářství neseženou. Nebo tedy u nás ne… :nevim:

marra2
Ukecaná baba ;) 1955 příspěvků 02.03.19 17:44

Květiny se musí obalit. Máš několik možností.. Floristicka páska, popřípadě ampule přímo na květiny-ty používám já, v ptej si je v květinářství :wink:a poslední, vata ve vodě, fresh fólie a alobal :kytka:

marra2
Ukecaná baba ;) 1955 příspěvků 02.03.19 17:46

@bublinek Tady s růžemi :four_leaf_clover:

Ba-stet
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 02.03.19 17:48
@marra2 píše:
Květiny se musí obalit. Máš několik možností.. Floristicka páska, popřípadě ampule přímo na květiny-ty používám já, v ptej si je v květinářství :wink:a poslední, vata ve vodě, fresh fólie a alobal :kytka:

No nevím, na obalení bych se vykašlala - stejně s tím dortem přijde do styku květ, který je nastříkaný taky. A ampule je IMHO vhodná, když má květ vydržet zapíchlý delší dobu :think:

aiwwa
Generální žvanilka 23491 příspěvků 02.03.19 17:49

@Ba-stet macešky by snad sehnala nebo fialky, takový ty pokojový. A první sedmikrásky už nám kvetou na zahradě.

aiwwa
Generální žvanilka 23491 příspěvků 02.03.19 17:51

Co nějaké slaměnky?

Ba-stet
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 02.03.19 17:58

@aiwwa Aha, to by šlo, to mě nenapadlo :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama