Reklama

Dort, jednoduchý recet

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 06.02.17 13:12
Dort,jednoduchy recet

Ahojky holky, nejaky jednoduchy a osvedceny recept na dort, prosim, mate?
Libovolne naplne, ci kremu, ja sladke pecu minimalne a z receptu na netu se mi nepovede skoro nic :nevim:.
Dekuji :kytka:

Reklama

Reakce:

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 06.02.17 13:30

O víkendu jsem dělala tento;
V míse ušlehat do pěny; 6 vajec, 6 lžic cukru krupice, 6 lžic polohrubé mouky, 2 lžíce kakaa a nakonec jeden kypř prášek. Upéct ve formě vymazané a vysypané (já použila papír) při 170st.
Po vychladnutí dvakrát prokrojit.
Krém; vyšlehat 100g měkého másla, 2 vaničky tvarohu, 150g moučk cukru a 100g mletých ořechů.
Spodní a střední plát potřít marmeládou, na to krém (na každý plát jedna třetina krému). Položit poslední plát. Zbytkem krému potřít celý obvod a povrch krémem. Posypat obvod a povrch mletými ořechy. Vrch dortu posypat nastrouhanou čokoládou :palec:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 06.02.17 13:51

Korpus: 4 vejce, 120g cukru, 150g mouky. Budto uslehas bilky, nebo do toho vrazis jeste prdopec. Peces na 180 hodinu.

Nejjednodussi krem je slehacka se ztuzovacem. Na dort tak 2-3, pokud budes i promazavat. Ztuzovac je i sladkej, tak akorat, nemusis ani doslazovat. POkud mas rada slehacku a minimalizmus, jdi do toho :-)

Aries6
Generální žvanilka 21913 příspěvků 2 inzeráty 06.02.17 13:52

Dělám ráda cokoliv z piškotového těsta. Jak píše @Borůvka1990 podobný základ. Podle chuti s kakaem nebo světlé. A promazat zakysanou smetanou se šlehačkou a pak libovolně dozdobit ovocem, nebo třeba marmeládou. Dělávám to často pro návštěvy a chválí si, že je to chutné a lehké.

A výborný je dort s pařížskou šlehačkou. Přesný recept pošlu, kdyby jsi měla zájem, teď se mi to nechce hledat a opisovat :oops:

Jarka K
Závislačka 3892 příspěvků 06.02.17 14:02

100 g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 10 lžic oleje, 10 lžic horké vody, 260 g polohrubé mouky, prášek do pečiva, 3 vejce
ušlehat žloutky s cukrem a olejem, pak přidat zbytek + sníh z bílků

krém jsem dělala 1 uvařený vanilkový pudink (z 400 ml mléka), 1 zakysaná smetana a 1 tvaroh…

ve formě 26 cm průměr to udělalo takový nižší dort. Šlo to prokrojit jen jednou. Ke krému jsem přidala ještě namazanou vrstvu marmelády.

Nejsem žádná pekařka, takže mě překvapilo, že to bylo dobrý :mrgreen:

navrch jsem dala jedlý papír a zbytek dosypala barevným sypáním.

Jarka K
Závislačka 3892 příspěvků 06.02.17 14:04

@Aries6 ten krém ze zakysané smetany a šlehačky je bez ztužovače?

Ztracenypripad
Povídálka 23 příspěvků 06.02.17 14:21

Momentálně si z hlavy nepamatuju žádnej recept na korpus, ale můžu Vám dát super typ na krém. Používám ho snad do každého dortu.
Budete potřebovat: 250g mascarpone, 250g smetanového sýru (já používám lučinu), 350g smetany ke šlehání a osladit podle chuťi. Krém je potřeba vyšlehat do tuha. Není problém přidat gelové barvivo a chutná skvěle :)

mejky
Povídálka 50 příspěvků 06.02.17 17:29

@Ztracenypripad dělala jsem podobný a zdrcnul se mi :/

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1659 příspěvků 06.02.17 18:16

U mých dětí má vždycky úspěch tento dort. A nejen u dětí. Ovoce se dá různě obměnit.

http://www.apetitonline.cz/…carpone.html

Aries6
Generální žvanilka 21913 příspěvků 2 inzeráty 06.02.17 18:18
@Jarka K píše:
@Aries6 ten krém ze zakysané smetany a šlehačky je bez ztužovače?

Dá se udělat, ale musí se to hned jíst. Jinak ho tam dát.

Ztracenypripad
Povídálka 23 příspěvků 06.02.17 18:50

@mejky
Joo, to se mi upřímně taky jednou stalo, ale to jsem to šlehala robotickým šlehačem, když to dělám tyčovým, vždy se povede :nevim: :)

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama