Dospávání po ránu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sprajtka
Povídálka 25 příspěvků 13.02.17 12:21
Dospavani poránu

Mám takový hloupý dotaz ale vždy jste mi vy maminky dost pomohli tak se zkouším zase obrátit malýmu bude za týden tři měsíce a doteď jsme brutálně trpěli na prdy hlavně v noci teď už je to o velkou část lepší akorát k ránu ještě ve čtyři pět tlacime a jednou když se mi nechtělo to rano tak brzy s ním vstát jsem ho ještě upsala na ruce a jak byl zhrouceny nohy k bříšku usnul jenže jak jsem položila na rovný povrch zase brek tlaceni a pnutí nohou tak jsem ho druhý ráno z te ruky dala na polštář a byl tam podobně zhrouceny takový zapadly ale vydržel spát ještě dvě hodiny ja koukala jak blázen bez jediného pohybu spal v klidu ale všude slyším ze musí kvůli zadum byt na rovném ale celou noc je v postýlce na rovném i přes den myslíte že vadi ty dvě hodky po ránu ze bude takhle zhrouceny na polštáři neublíží mu to se zadickama děkuju moc za odpovědi

Reakce:

Alyss1
Závislačka 2822 příspěvků 5 inzerátů 13.02.17 12:33

Nevim proč by muse být na rovném tvrdém. je to malé miminko, naopak schoulená poloha je uklidňuje. prodávají se na to extra pelíšky, já dělala pelíšek z kojícího polštáře…normálně bych ho tak nechávala spát.

hofka
Extra třída :D 14993 příspěvků 13.02.17 12:33

Úplně na rovném jako na prkně nemusí být, zkus si něco najít o peřinkách, péřových zavinovačkách, podporuje je hodně Kiedroňová (ale jí chce brát s rezervou, je v něčem dost radikální)

beruska9
Extra třída :D 10716 příspěvků 13.02.17 12:40

Mno, ono se ten rovny a tvrdy povrch doporucuje i proto, aby se dite zaborene do mekkeho neudusilo :think:

Jana206
Nadpozemská drbna 26513 příspěvků 13.02.17 12:56

Rovný tvrdý povrch se doporučuje z hlediska prevence SIDS nebo dušení. Neznám ale jediné mimino, které by na tom dobře spalo. Mnohem lépe děti spí na měkké podložce a schoulené. Dítě se tak cítí bezpečněji.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 13.02.17 12:56

Já měla v postýlce kojící polštář do tvaru U a děti dávala na záda na matraci, ale nožky na polštář, že byli v pozici jakoby seděly, ale přitom leželi, snad rozumíš. Jinak ležení celým tělem na velkém polštáři zádům neublíží, to spíš různá lehátka, kde jsou v úhlu skoro 45°takže přetížená páteř (lehátka jsem používala až na příkrmy a výhradně na krmení, jinak vůbec), hopsadla, chodítka, pasivní posazování, vožení v kočárku v sedě dokud dítě samo nesedí zcela pevně, dlouhodobé vožení autosedačky na podvozku kočárku (v autě ok, na rychlovku z auta k lékaři taky ok, ale trajdání půl dne po nákupáku s miminkem takhle :roll: na nutné tour de obchody jsem vozila vždy kočár s korbou). Jedna kamarádka fyzioterapeutka mi řekla, že ideálně by mělo miminko za 24 hodin strávit na bříšku pasením koníčků víc času než tak schoulené v autosedačce, lehádku a pod. Minimálně stejně dlouhý čas, ideálně déle

warita
Echt Kelišová 8254 příspěvků 13.02.17 12:57

Tak to rada slysim, ja mam dost vycitky, protoze mala na rovnem moc casu netravi.

Ono se to ma tak, ze Leonka je drazdive dite a prvnich par tydnu nam probrecela a ja ji mela skoro non stop na rukou. Houpala jsem, nosila jsem… no znate to. Pak jsem prisla na to, ze kdyz se mala uklidni, tak s ni muzu sedet i na gauci, coz jsem pak s radosti delala i nekolik hodin denne.

K veceru se ji povetsinou prihorsilo a kdyz nam konecne usnula v naruci, tak jsme ji opatrne polozili do kocarku, ktery je sice rovny, ale ma v nem fusak na ven z ovci vlny a je to takova hodne mekoucka zalezitost. V postylce de facto nespi, budi se nam tam.

Budou ji ted 3 mesice a pri paseni konicku jsem si vsimla, ze se naklani porad na jednu stranu. Ona vlastne od porodnice preferovala jednu stranu. Kdyz jsme ji polozili do postylky, tak se stale otacela jenom na jednu stranu, takz si ani nemyslim, ze to bylo tim nosenim a tim, ze nelezela na rovnem. Fyzioterapeutka rika, ze to s tim nosenim mozna souvisi, nebo taky ne, to se neda s jistotou rict. V Kazdem pripade musime ted cvicit. :(

Snad se to brzo spravi.

beruska9
Extra třída :D 10716 příspěvků 14.02.17 10:42

@warita : to vubec nemusi byt tim, preferenci jedne strany ma v nejakem rozsahu dost deti…my jsme v zahranici, maleho mi prohlidl chiropraktik a rekl, ze mel na jedne strane nejak ztuhle klouby nebo co, ze to klidne muze vzniknout uz i z toho, v jake poloze jsou v deloze…chodili jsme na odblokovani a cvicili a srovnal se krasne :)

warita
Echt Kelišová 8254 příspěvků 14.02.17 11:04
@beruska9 píše:
@warita : to vubec nemusi byt tim, preferenci jedne strany ma v nejakem rozsahu dost deti…my jsme v zahranici, maleho mi prohlidl chiropraktik a rekl, ze mel na jedne strane nejak ztuhle klouby nebo co, ze to klidne muze vzniknout uz i z toho, v jake poloze jsou v deloze…chodili jsme na odblokovani a cvicili a srovnal se krasne :)

Hele, to rikala i moje teta vcera (taky doktorka, ale endokrinolozka). Protoze ja si vzpominam, ze mala preferovala jednu stranu od narozeni a teta si mysli, ze to muze byt nejaky artefakt z doby tehotenstvi. Jenze co s tim u nas v CR???

Mne se ta Vojtovka moc nelibi. Jako chapu, kdyz ma dite vazne problemy, ale Leonka na tom zase podle mne tak spatne neni. Kdyz jsem na tu terapii sla, tak jsem si myslela, ze mi ukaze, jak mam malou cvicit (ale ne Vojtovku). Netusila jsem, ze na mne vytahne hned nejake cviceni, pri kterem mala bude rvat jako pavian.

beruska9
Extra třída :D 10716 příspěvků 14.02.17 12:33

@warita : jo to nevim…zmenit fyzioterapeuta (ti to tusim delaji v CR) nemuzes? Vojta neni jedina metoda…jinak muj doktor na vsechno doporucuje hodne cvicit na velkem mici, ze to je jedna z nejlepsich veci

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

„Je to vrah!“ Hurikán Janda se vyfotil se zabitými zvířaty, od fanoušků to schytal

Hurikán Dalibor Janda chtěl pobavit fanoušky, místo toho ale spustil doslova... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >